W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

czytanie bajek na dobranoc

Bajki na dobranoc - znajdź na nie czas!

Porady

Wspólne chwile przed pójściem spać budują więź między rodzicami a dziećmi. Nie zapominaj o czytaniu dzieciom bajek na dobranoc.

Przygotowanie dzieci do samodzielnego zasypiania wcale nie musi być stresujące. To może być przyjemność Ciebie ani dla Twojej pociechy. Poznaj nasze porady na ten temat i dowiedz się, co powinna obejmować wieczorna rutyna. Zobacz, jak przy wspólnych bajkach usypiać dziecko.

Czytanie bajek

BAJKI DLA DZIECI NA DOBRANOC

Relaksujący czas przed położeniem się do łóżek jest zdrowy zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dowiedz się, co jeszcze możesz zrobić, by dzieci zasypiały samodzielnie.

 
JAK WPLEŚĆ CZYTANIE BAJEK NA DOBRANOC W WIECZORNĄ RUTYNĘ TWOJEGO DZIECKA 

Wspólne czytanie bajek na dobranoc to sprawdzony sposób na zakończenie dnia. Czytanie dzieciom i zachęcanie ich do przyłączenia, rozwija ich umiejętności.

Wypróbuj klasykę, taką jak miś Paddington, Rupert czy Kubuś Puchatek. To idealne bajki dla dziewczynek i chłopców.

Młodsze dzieci zakochają się w opowieściach Ogrodnika Pankracego, Małego Bobra czy Królestwa Echo. Książki autorstwa Dr. Seuss w zabawny sposób uczą nowych słówek i rymowanek. Cieszą  się ogromną popularnością wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. To sprawia, że idealnie nadają się do czytania rodzeństwu. 

DLACZEGO WIECZORNA RUTYNA ZASYPIANIA JEST TAK WAŻNA DLA TWOJEGO DZIECKA? 

Dzieci poniżej szóstego roku życia potrzebują od ośmiu do dwunastu godzin snu. Dobrze wypracowana rutyna przed zaśnięciem pomaga zapewnić im wystarczającą ilość snu. Dzięki temu ich umysł i ciało będą mogły się rozwijać i rosnąć. Regularna pora snu ma również pozytywny wpływ na ich zachowanie i koncentrację.

 

GŁADKA SKÓRA DZIECKA – KREM NAWILŻAJĄCY DLA DZIECI 

Czas przed zaśnięciem to dobry moment również by zadbać o skórę. Pielęgnacyjny krem nawilżający NIVEA Creme dla dzieci pomoże zachować Twojemu dziecku miękką skórę. Kosmetyk jest dostępny w poręcznej puszce, więc maluchy mogą same spróbować go na siebie nałożyć. Z dobrodziejstw kremu skorzystają też dłonie mamy i taty. 

Czytanie bajek

Czytanie bajek

DLACZEGO POWINNAŚ CELEBROWAĆ CZAS PRZED ZAŚNIĘCIEM

Wygospodarowanie czasu na czytanie bajek na dobranoc pomaga stworzyć specjalną więź pomiędzy Tobą a Twoimi dziećmi. Przede wszystkim jednak dostarczy Ci wspomnień, które na zawsze zachowasz w swoim sercu.

 
PRZYZWYCZAJENIE DZIECI DO SAMODZIELNEGO ZASYPIANIA – KORZYŚCI Z CZYTANIA BAJEK

Wiele dzieci z niecierpliwością czeka, aż przyjdzie czas na czytanie bajki na dobranoc. Starsze są podekscytowane, by dowiedzieć się, co się wydarzyło u ich ulubionej postaci. Z kolei młodsze chcą się przytulać do mamy lub taty i odkrywać świat obrazków.

Dzieci zawsze się uczą, więc nawet wieczorna rutyna, której celem jest pomoc w zasypianiu, może być jednocześnie sposobem na naukę.

Bajki dla małych dzieci pozwalają Ci przeżyć niezapomniane chwile ze swoim dzieckiem.

Możesz im zadawać pytania dotyczące opowieści lub wspólnie dotykać i odkrywać interaktywne elementy książeczki.

Piękno czytania bajek na dobranoc polega na tym, że już od najmłodszych lat wpajasz małym dzieciom zamiłowanie do czytania. Co więcej, książki wyzwalają w nich kreatywność. 

7 SPOSOBÓW NA UŁATWIENIE SAMODZIELNEGO ZASYPIANIA
1. Trzymaj się ustalonego czasu na dobranoc.
2. Nie pozwalaj na używanie sprzętu elektronicznego (TV, tablet) w sypialni.
3. Stosuj światłoszczelne zasłony lub lampkę nocną.
4. Rozpocznij opowiadanie bajki już podczas kąpieli dziecka.
5. Dbaj o skórę dziecka z nawilżającym NIVEA Krem dla dzieci.
6. Nagradzaj swoje dziecko za dobre zachowanie, opowiadając mu bajkę, śpiewając kołysankę
lub włączając muzykę.
7. Mów wyciszonym tonem, by stworzyć atmosferę do zasypiania.
 

Czytanie bajek

SUGESTIE DOTYCZĄCE RUTYNY NA DOBRANOC

CZAS NA ZABAWĘ CZY CZAS NA BAJKĘ?
Przygotowanie Twojego dziecka na pójście spać przede wszystkim powinno pomóc mu się wyciszyć. Pobudzające gry i aktywne zabawy mogą przynieść odwrotny efekt. Wspólne śpiewanie piosenek i kołysanek lub czytanie bajek jest bardziej uspokajające, relaksujące i niezapomniane.
 
CZAS NA KĄPIEL
Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie wieczornej rutyny dla dzieci jest kąpiel. Nie tylko stwarza ona kolejną okazję do zbudowania więzi z Twoim dzieckiem. Jest również doskonałym sposobem do nauki i zabawy. Ciepła woda również sprzyja ich odprężeniu i sygnalizuje, że zbliża się czas na sen.

CZAS BEZ EKRANU

Często widzimy małe dzieci używające sprzętów elektronicznych – nie ma w tym nic dziwnego. Takie urządzenia mogą być przydatnym narzędziem do nauki. Jednak przed pójściem spać będą one bardziej pobudzały zmysły dziecka niż wprawiały w nastrój do spania. Zastanów się również nad ograniczeniem czasu spędzanego przed telewizorem tuż przed pójściem spać.

ODDANIE SIĘ MUZYCE

Nie zaleca się spędzania czasu przed pójściem spać przed jakimkolwiek ekranem. Natomiast muzyka może mieć szczególnie relaksujący i kojący wpływ na Twoje dziecko. Jest również doskonałym sposobem na zacieśnianie więzi i tworzenie długotrwałych wspomnień. Dzięki nim zapoznasz swojego maluszka z Twoimi ulubionymi zespołami czy gatunkami muzyki.

STWÓRZ SPRZYJAJĄCE WARUNKI

Niektóre dzieci mają problemy z zaśnięciem, ponieważ przeszkadza im w tym światło prześwitujące przez firanki. Światłoszczelne zasłony pomogą stworzyć odpowiednie warunki, w których Twoje dziecko będzie mogło spokojnie zasnąć. Z kolei inne dzieci mogą bać się ciemności. Zadbaj więc o lampkę nocną, dzięki której poczują się spokojniejsze.