Hair

Pielęgnacja włosów - porady

Jak dbać o włosy? Mycie, suszenie i pielęgnacja włosów
Aby zadbać o właściwą pielęgnację włosów w sposób, który spełni wymagania ich struktury, musisz znać swój rodzaj włosów. Wiele wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów znajduje zastosowanie dla wszystkich rodzajów włosów, jednak zdecydowanie wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów już nie! Pielęgnacja włosów to nie jednorazowa akcja, ale cały rytuał, w którego skład wchodzi mycie, odżywianie, czesanie, suszenie i nawet stylizacja – wszystkie z nich powadzone w odpowiedni sposób i regularnie. 

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów kręconych
Włosy kręcone wymagają ze swej natury bardziej starannej pielęgnacji niż włosy proste. Wynika to z faktu, że kosmyki mają większą porowatość, więc mogą wydawać się mniej lśniące, a także szybciej przesuszać i puszyć. Zadbaj o odpowiednią pielęgnację włosów kręconych, aby wydobyć naturalny skręt loków i ich prawdziwe piękno! Zaleca się wypracować indywidualny sposób pielęgnacji włosów kręconych, dobierając kosmetyki według potrzeb swoich włosów. Więcej porad znajdziesz na naszym blogu!

Wskazówki dotyczące pielęgnacji grubych włosów
Masz grube, trudne do poskromienia włosy? Nie rozpaczaj! Taki rodzaj włosów ułożysz w dowolną zjawiskową fryzurę. Aby odpowiednio odżywić włosy, nałóż odżywkę po co drugim myciu włosów i pozwól im naturalnie wyschnąć. Oto wskazówka dotycząca stylizacji, która pozwoli Ci ujarzmić niesforne włosy: Wmasuj niewielką ilość kremu albo pianki modelującej w końcówki włosów, aby pozbyć się malutkich, wystających włosków.