Jakie chusteczki dla noworodka 1

Jakie chusteczki dla noworodka?

Chusteczki dla noworodka są ważnym elementem wyprawki. Młodzi rodzice szybko przekonują się, że właściwie nie sposób przetrwać bez nich dnia. Mogą okazać się konieczne podczas spacerów, jazdy samochodem, jedzenia oraz codziennej higieny. Jakie chusteczki dla noworodka wybrać?

Chusteczki dla noworodka - jakie wybrać?

Wybór chusteczek dla noworodków jest ogromny i czasem może przytłaczać młodych rodziców. Na co zwrócić uwagę podczas kupowania produktu? Najważniejsze są dwie kwestie - lista składników oraz ekonomiczne opakowanie.

Chusteczki dla noworodka powinny mieć jak najprostszy skład. Delikatna, wrażliwa skóra dziecka wymaga produktu, który łagodnie ją oczyści i nie uczuli. Zanim więc kupicie jakieś chusteczki na zapas - sprawdźcie koniecznie, czy  dany produkt na pewno nie podrażnia skóry dziecka. To zupełnie normalne, jeśli będziecie musieli przetestować kilka różnych rodzajów chusteczek dla noworodka - upewnijcie się tylko, czy ich skład jest na pewno bezpieczny.

Najważniejszy składnik nawilżanych chusteczek dla noworodka to woda i to ona powinna znaleźć się na pierwszym miejscu listy składników produktu. Ponadto, chusteczki dla noworodka muszą być przebadane dermatologicznie pod kątem tolerancji dla skóry. Wybierając chusteczki zwróćcie uwagę także na to, czy utrzymują naturalne pH skóry dziecka i nie zaburzają jej równowagi.

Bardziej prozaiczna, choć istotna kwestia to ekonomiczne opakowanie. Przed zakupem upewnijcie się, ile nawilżanych chusteczek dla noworodka znajduje się w opakowaniu - to ważne, by jedna paczka służyła Wam przez dłuższy czas. Co więcej, wybór większych opakowań w perspektywie czasu jest bardziej ekologiczny.

Jakie chusteczki dla noworodka 2

Chusteczki dla niemowląt - co warto wiedzieć?

Chusteczki dla niemowląt przydadzą się w codziennej pielęgnacji, m.in. podczas czyszczenia uszu. Co warto pamiętać, chusteczką oczyszczamy małżowinę uszną, a więc zewnętrzną część ucha oraz skórę za i wokół uszu. Więcej informacji o pielęgnacji uszu znajdziecie w artykule Jak czyścić uszy niemowlaka?.

Każdy rodzic wie, że chusteczki dla niemowląt są niezbędne do mycia pupy. Dziecko powinno mieć mytą tę część ciała dość często - po każdej zmianie pieluszki. Dlatego tak ważne jest, by przy podejmowaniu decyzji, jakie chusteczki dla niemowlaka wybrać, wziąć pod uwagę to, że produkt, który kilku- lub kilkunastokrotnie razy w ciągu dnia ma kontakt ze skórą, ma delikatnie ją oczyszczać i nie podrażniać. Jeśli temat pielęgnacji niemowląt i pierwszych kąpieli jest jeszcze dla Was tajemnicą, koniecznie dowiedzcie się więcej z lektury tekstu Kąpiel noworodka i niemowlaka - przewodnik krok po kroku.

Na koniec warto przypomnieć o nieodłącznym elemencie codziennej pielęgnacji noworodka, czyli przemywaniu oczu. Wielu rodziców popełnia błąd i korzysta z chusteczek dla niemowląt właśnie podczas tej czynności. Niestety chusteczki dla niemowląt mogą przyczyniać się do powstania podrażnień śluzówki oka. O tym, jak bezpiecznie przemywać oczy noworodkom i niemowlakom pisaliśmy w artykule Przemywanie oczu noworodka - jak i dlaczego to robimy?

Jakie chusteczki dla noworodka 3

Które chusteczki dla noworodka są najlepsze? Przegląd produktów

Wiecie już, że mokre chusteczki dla noworodka są niezbędne, na co zwracać uwagę podczas wyboru tego produktu, o tym, że woda jest kluczowym składnikiem, a tolerancja dla skóry potwierdzona dermatologicznie niezbędnym dowodem na jakość produktu. Poniżej pokażemy, które chusteczki dla noworodka i niemowlaka sprawdzą się najlepiej i dlaczego chusteczki dla niemowląt NIVEA BABY cieszą się tak dużym zaufaniem rodziców.

Jeśli szukacie niezawodnych chusteczek dla niemowląt na bazie wody najlepszym produktem będą Chusteczki dla dzieci NIVEA BABY Fresh & Pure. Ich formuła sprawia, że oczyszczają skórę dziecka delikatnie jak czysta woda. Co więcej, mają właściwości nawilżające, dzięki zawartemu w nich balsamowi, którego skład oparty jest na czystej wodzie i łagodnie zabezpieczającym naturalną barierę skóry wyciągu z aloesu. Te chusteczki dla niemowląt z wodą są przebadane dermatologicznie, a ich używanie nie zaburzy naturalnej równowagi pH skóry.

Z kolei Chusteczki dla niemowląt z wodą NIVEA BABY Soft & Cream będą rozwiązaniem dla naprawdę delikatnej skóry. Te nasączone wodą chusteczki dla niemowląt nie wymagają intensywnego pocierania, by skutecznie oczyścić skórę. Co jednak najważniejsze, rodzice pokochali ten produkt ze względu na skład. Nasączone są pielęgnacyjnym kremem z pantenolem, dzięki któremu nawet najbardziej podatna na podrażnienia skóra szybko odczuwa ulgę i odpowiedni poziom nawilżenia.

Chusteczki nawilżane NIVEA BABY Toddies sprawdzą się zarówno dla niemowląt, jak i w okresie poniemowlęcym, kiedy dziecko poznaje podstawy codziennej toalety oraz samodzielnego korzystania z nocnika. Dzięki swojemu kształtowi NIVEA BABY Toddies to najlepszy wybór chusteczek do pupy dla noworodka, niemowlaka i nieco starszych dzieci. Stworzone we współpracy z pediatrami i dermatologami są bezpieczne dla delikatnej skóry dzieci.

Chusteczki nawilżane dla niemowląt i dzieci NIVEA BABY od lat cieszą się dużym zaufaniem rodziców. Pozwalają szybko usunąć nawet najbardziej kłopotliwe zanieczyszczenia ze skóry dzieci. Ich formuła, przebadana dermatologicznie, jest gwarancją bezpieczeństwa, a wygodne, duże opakowania pomagają w łatwym korzystaniu z chusteczek w każdej sytuacji.

Jakie chusteczki dla noworodka 4