Skin

Codzienna pielęgnacja twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy
Twoja skóra jest bardzo zajęta - na przykład reguluje temperaturę ciała i równowagę wodną, odpiera patogeny i odgrywa rolę w metabolizmie. W międzyczasie przez cały dzień narażona jest na różne wpływy zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Dlatego tak ważne jest, aby codzienna pielęgnacja cery była odpowiednio dobrana do jej typu i uwzględniała wszystkie potrzebne elementy! Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy? Dowiesz się tego z naszych artykułów i poradników. Sprawdź, jakie są główne czynniki stresogenne dla Twojej skóry, abyś mogła odpowiednio ją chronić i pielęgnować.

Moja codzienna pielęgnacja
Tak jak wspomnieliśmy, Twoja codzienna pielęgnacja musi być dobrana do Twojego typu cery oraz potrzeb skóry. Inaczej będzie wyglądać na przykład codzienna pielęgnacja cery tłustej, suchej, dojrzałej, a także inaczej codzienna pielęgnacja twarzy trądzikowej. Jedna rzecz to dobór odpowiednich kosmetyków, kolejna to ich użycie w dobrym ustawieniu! Stwórz rytuał pielęgnacyjny, który będzie odpowiadał Twojej skórze. 

Codzienna rutyna - pielęgnacja i oczyszczanie 
Jak powinna wyglądać codzienna rutyna pielęgnacji twarzy? Przede wszystkim, skup się na oczyszczaniu rano i wieczorem oraz nawilżaniu za pomocą kremów. Zwróć też uwagę na specyficzne potrzeby Twojej cery być może Twoja codzienna rutyna to pielęgnacja ujędrniająca? A może detox? Wybierz to, czego potrzebuje Twoja skóra!

Codzienna pielęgnacja twarzy a styl życia
Czy masz cienie pod oczami po krótkiej nocy bez snu? Wysypianie się jest niezwykle ważne dla promiennej cery, ponieważ skóra regeneruje się w nocy. Idealna ilość snu różni się w zależności od osoby, ale średnio wynosi 7-8 godzin. Jeśli nie wyspałeś się wystarczająco dobrze, tym bardziej zadbaj o codzienną pielęgnację cery! Zastosuj produkty do pielęgnacji oczu, które łagodzą oznaki zmęczenia, takie jak cienie pod oczami. A jeśli możesz sobie z tym poradzić, pamiętaj o wznowieniu regularnego snu w kolejnych dniach. Możesz też promować piękną skórę przy dużej ilości ćwiczeń - sporty wytrzymałościowe w naturalnym świetle pobudzają krążenie krwi.

Codzienna pielęgnacja twarzy blog NIVEA
Jaki jest sekret pięknej skóry? Aby uzyskać promienną, zdrowo wyglądającą skórę twarzy i całego ciała, nie możesz polegać wyłącznie na czynnikach dziedzicznych i stylu życia - niezbędna jest również odpowiednia, codzienna pielęgnacja twarzy. Blog NIVEA dostarczy Ci kompleksowej wiedzy i wskazówek, jak określić typ cery i jak ułożyć odpowiedni dla niej rytuał pielęgnacji twarzy. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zapewnić piękną skórę!