Cholina – dlaczego jest ważna dla skóry?

Cholina – dlaczego jest ważna dla skóry?

Zależy ci na dogłębnym nawilżeniu i odżywieniu skóry? Sięgnij po kosmetyki z choliną! Możesz bez wysiłku wprowadzić ten ważny składnik do swojej rutyny pielęgnacyjnej z produktami do twarzy i ciała NIVEA. Źródła witaminy B4 znajdziesz w wielu balsamach i kremach z naturalnymi olejkami i wyciągami.

Cholina – co to takiego?

Uważasz, że Twoja skóra potrzebuje silniejszego nawilżenia? Jeżeli interesujesz się zdrowym trybem życia oraz stawiasz na świadomą pielęgnację, być może natknęłaś się na wzmianki o cholinie. Co to za składnik? Za tajemniczą nazwą kryje się nic innego, tylko witamina B4! Ten ważny związek chemiczny wpływa nie tylko na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, ale ma również szerokie zastosowanie w kosmetyce. Co to jest cholina i w jakich produktach ją znaleźć? Już odpowiadamy!

Cholina – co to takiego?

Cholina – właściwości dla organizmu i skóry

Za co odpowiada cholina? Właściwości tego składnika są nie do przecenienia. Witamina B4 odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju i prawidłowym funkcjonowaniu mózgu. Wszystko dlatego, że pobudza do powstawania związków chemicznych odpowiedzialnych za pamięć. To jednak nie wszystko. Skąd bierze się witamina B4 w organizmie? Gdzie naturalnie wytwarza się cholina? Wątroba jest tym organem, w którym dochodzi do produkcji witaminy. Dzięki temu bierze ona udział w przemianie tłuszczów, węglowodanów i tłuszczy. Czemu sprzyja więc przyjmowanie suplementów z choliną? Odchudzaniu! Witamina B4 odpowiada nie tylko za pobudzenie metabolizmu, ale także za obniżanie poziomu cholesterolu.

Cholina znalazła również szerokie zastosowanie kosmetyczne. Czego możemy spodziewać się po stosowaniu produktów z witaminą B4? Właściwości choliny wpływają na poprawę stanu gospodarki lipidowej. To właśnie płaszcz hydrolipidowy jest pierwszą barierą skóry, która chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Jeśli chcesz zapewnić skórze bardzo wysoki poziom nawilżenia, zadbać o nią po opalaniu lub zmniejszyć uczucie suchości, sięgnij po kosmetyki z choliną! Ważny jest już pierwszy krok pielęgnacji: kąpiel z użyciem zbyt silnych środków myjących pozbawia naskórek naturalnej bariery ochronnej. Dlatego tak ważne jest stosowanie delikatnych i nawilżających kosmetyków, jak na przykład żeli pod prysznic z olejkiem. Ta zasada dotyczy również oczyszczania skóry twarzy. Mycie cery mydłem lub kosmetykami na bazie alkoholu może jedynie nasilić przetłuszczanie się strefy T. Delikatny płyn micelarny oraz żel do mycia twarzy będą do tego znacznie lepsze!

Cholina – gdzie występuje?

Preparaty z choliną są coraz szerzej dostępne. Cieszą się popularnością już nie tylko wśród sportowców, ale także wśród osób interesujących się zdrowym trybem życia, a nawet chcącym poprawić zdolność koncentracji w pracy. Czy warto przyjmować cholinę? Suplementacja tego składnika może przynieść same korzyści. Ludzki organizm nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości witaminy, a tylko niewielka liczba osób jest w stanie w pełni przyswoić ją z pokarmu. Przyjmowanie choliny-suplementu pozytywnie wpływa na metabolizm, układ pokarmowy i pamięć. Witamina B4 ma również świetny wpływ na skórę. Zwiększanie ilości choliny preparatami w formie pigułek to nie jedyny sposób, żeby cieszyć się z dobroczynnego wpływu tego składnika. W jakich kosmetykach szukać witaminy B4? Preparaty z tym drogocennym składnikiem są zaskakująco szeroko dostępne. Bardzo możliwe, że nawet już używałaś kremu lub balsamu z choliną! Gdzie występuje witamina B4 w wysokim stężeniu? Czy musimy liczyć tylko na suplementy, żeby cieszyć z właściwości choliny? Tabletki to nie jedyny sposób na poprawę kondycji skóry. Balsamy do ciała oraz kremy do twarzy dla mężczyzn i kobiet również mogą być bogate w ten składnik!

Cholina w aloesie

Cholina w aloesie

Balsamy do ciała to w rutynie pielęgnacyjnej wielu kobiet produkty tak podstawowe, jak dezodoranty. Szczególnie silnie nawilżające właściwości mają w sobie kosmetyki z aloesem. Dlaczego warto je stosować? W żelowym miąższu tej niepozornej rośliny znajduje się ponad 200 składników aktywnych! Jedną z nich jest cholina. Występowanie aloesu w Łagodzącym podrażnienia balsamie do ciała NIVEA jest jasne jak słońce. Wyciąg z rośliny zawarty w balsamie w mgnieniu oka wnika w skórę, regeneruje i zwalcza wodne rodniki. Produkty z aloesem to jednak nie tylko żele i kremy. Pielęgnujący peeling do ust aloes NIVEA nie tylko pomoże w walce z suchymi skórkami, ale również zadba o właściwy poziom nawilżenia.

Cholina – gdzie występuje?

Cholina w awokado

Aloes to nie jedyna roślina, w której możemy znaleźć drogocenną dla urody witaminę B4. Gdzie jeszcze szukać choliny? Źródłami odżywczych składników są również owoce awokado. Odżywczy Olejek w Balsamie NIVEA Kwiat Pomarańczy i Olejek Awokado to idealna propozycja dla osób, które nie przepadają za lepiącą się i tłustą formułą olejową. Wyciąg z awokado wchłania się błyskawicznie dzięki lekkiej formule produktu, nie pozostawiając lepkiej warstwy. Jego nawilżające właściwości docenią zwłaszcza kobiety, które borykają się z bardzo suchą skórą na nogach. Balsam z odżywczymi olejkami może pomóc w wygładzeniu i poprawie kolorytu.

Cholina – właściwości dla organizmu i skóry

Cholina w ciąży

Czy stosowanie choliny w ciąży jest bezpieczne? Jak najbardziej! Udowodniono, że witamina B4 pozytywnie wpływa na kształtowanie się mózgu oraz rdzenia kręgowego płodu. Co z tabletkami suplementującymi cholinę? Dawkowanie leków i suplementów diety każdorazowo powinno być konsultowane z prowadzącym ciążę lekarzem. Witaminę B4 znajdziemy jednak nie tylko w pigułkach. Jaka cholina w ciąży będzie najprostsza do spożycia? Ta, która występuje w gorzkiej czekoladzie! Witaminę znajdziemy również w migdałach, szpinaku, jajkach, kurczaku, indyku czy jagnięcinie. Związek między choliną a ciążą nie kończy się również w chwili porodu. Zapotrzebowanie na witaminę B4 wzrasta zwłaszcza w trakcie laktacji. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w przypadku planowania suplementacji z choliną w ciąży. Preparaty uzupełniające niedobory witamin dla kobiet ciężarnych warto uzupełnić o składniki z grupy B.

Cholina w awokado