azjatyckie dziewczyny stojące w zielonym polu

Aminokwasy - co to? 5 korzyści dla skóry

Co to są aminokwasy? Kiedy je stosować? Wszystko, co musisz wiedzieć o aminokwasach i kluczowej roli, jaką odgrywają w utrzymaniu młodego wyglądu skóry.

AMINOKWASY - CO TO? 5 KORZYŚCI DLA SKÓRY

Aminokwasy odgrywają ważną rolę w naszym ciele - organizm składa się z nich aż w 20%. Dają nam możliwość smakowania pysznych potraw i działają jako źródło energii wykorzystywanej do wykonywania codziennych czynności, ale czy wiesz też, że aminokwasy mają szereg korzyści dla Twojej skóry?

Aminokwasy właściwości mają napradę wiele, w tym właściwości przeciwstarzeniowe, które mogą pomóc zachować młody wygląd skóry, wspomagając produkcję kolagenu. Przeczytaj nasz przewodnik, aby poznać wszystkie zalety aminokwasów dla skóry, w tym różne rodzaje i właściwości, jakie zapewniają.

kobieta stosująca krem ​​Nivea Cellular

CO TO SĄ AMINOKWASY?

Aminokwasy to małe cząsteczki, które łączą się, tworząc białka. Organizm wykorzystuje te białka, aby pomóc w wielu funkcjach organizmu, takich jak rozkładanie cząstek pokarmu, budowanie mięśni, wzmacnianie układu odpornościowego i naprawa uszkodzonych tkanek. Co najważniejsze, jeśli chodzi o pielęgnację skóry, aminokwasy spełniają naprawdę istotne funkcje w utrzymaniu zdrowej skóry. 


Aminokwasy można znaleźć w żywności wysokobiałkowej, takiej jak:
- wołowina
- drób
- ryby
- jajka
- przetwory mleczne
- soja
- komosa ryżowa
- gryka
- orzechy


ZNACZENIE AMINOKWASÓW DLA SKÓRY

Składniki odżywcze znajdujące się w aminokwasach odgrywają istotną rolę w skórze, ponieważ mają wiele właściwości, które wspierają zdrowie skóry. Mają zdolność naprawy uszkodzonej skóry i mogą ją chronić przed ostrym promieniowaniem słonecznym. Aminokwasy mogą również utrzymywać idealny mikrobiom skóry i równoważyć kwasy w warstwach komórkowych, jednocześnie pomagając w zatrzymywaniu wody.

AMINOKWASY - WŁAŚCIWOŚCI I KORZYŚCI DLA SKÓRY

Aminokwasy są stale zaangażowane w proces tworzenia struktury białek tkanki łącznej, które pozwalają na utrzymanie skóry w dobrej kondycji przy jednoczesnym zachowaniu jej gładkiej tekstury. Aminokwasy odgrywają również rolę w redukcji drobnych linii i zmarszczek, które są częstymi oznakami starzenia się skóry.

Oto aminokwasy - właściwości i korzyści dla Twojej skóry:

 

1. Zwiększone nawilżenie i zatrzymanie wody: Aminokwasy funkcje spełniają ważne - przepychają wilgoć przez skórę i do jej wnętrza, dzięki czemu zewnętrzna warstwa skóry jest odżywiona i nawilżona. Ten proces jest niezbędny, ponieważ przedłużająca się suchość może często prowadzić do problemów skórnych, takich jak trądzik i przedwczesne zmarszczki. Mogą zwiększać wchłanianie wody, dzięki czemu można je łączyć ze składnikami stosowanymi do utrzymania nawilżenia skóry, takimi jak kwas hialuronowy.

2. Właściwości przeciwutleniające: Aminokwasy są skutecznymi przeciwutleniaczami, co oznacza, że mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny, poprawić cerę, a nawet chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

kobieta używająca maski na twarz Nivea

Kolagen zapobiega wiotczeniu skóry, sprawiając, że skóra pozostaje mocna i zachowuje elastyczność. Kolagen jest również niezbędny w procesie naturalnej odnowy skóry, dlatego zaleca się spożywanie pokarmów bogatych w proteiny lub stosowanie kosmetyków na bazie aminokwasów kolagenowych.

 mężczyzna stosujący krem ​​pod oczy Nivea

3.Pobudzanie produkcji kolagenu: Aminokwasy są znane ze swojej zdolności do wspierania produkcji kolagenu, a także fibrynogenu i elastyny. Kolagen zapobiega wiotczeniu skóry, sprawiając, że skóra pozostaje mocna i zachowuje elastyczność. Kolagen jest również niezbędny w procesie naturalnej odnowy skóry, dlatego zaleca się spożywanie pokarmów bogatych w proteiny lub stosowanie kosmetyków na bazie aminokwasów kolagenowych.

4.Wspieranie naprawy komórkowej: Aminokwasy pomagają również promować produkcję peptydów, które mogą pomóc zmniejszyć powstawanie zmarszczek, a także wspierać regenerację skóry.

5. Działanie przeciwstarzeniowe: Każdy aminokwas ma istotne zalety w odniesieniu do konkretnych problemów związanych ze starzeniem się. Możesz pomóc wygładzić skórę, napiąć ją lub zmniejszyć drobne linie i zmarszczki, stosując kosmetyki z odpowiednimi aminokwasami. To sprawia, że aminokwasy na twarz są doskonałymi składnikami kosmetyków przeciwstarzeniowych. Aby otrzymać ukierunkowaną pielęgnację przeciwstarzeniową skóry, zapoznaj się z szeroką gamą kosmetyków przeciwstarzeniowych NIVEA, zaprojektowanych specjalnie w celu minimalizowania drobnych linii i zmarszczek. 


RODZAJE AMINOKWASÓW NAJLEPSZYCH DLA SKÓRY

Aminokwasy są podzielone na dwa różne rodzaje, znane jako:

Egzogenne aminokwasy: Są to aminokwasy, które nie są wytwarzane przez organizm i są uzyskiwane wyłącznie poprzez spożywanie określonych pokarmów i przyjmowanie zawierających je suplementów.
Endogenne aminokwasy: Są to aminokwasy, które zostały wyprodukowane przez organizm.

Oba rodzaje aminokwasów odgrywają kluczową rolę w uzyskaniu i utrzymaniu zdrowszej cery. Istnieje 20 aminokwasów, które są ważne dla naszego zdrowia, ale 6 głównych okazało się mieć dodatkowe korzyści dla Twojej skóry. Aminokwasy - funkcje 6 głównych wymieniamy poniżej:

1) Arginina: wspomaga odbudowę wszelkich uszkodzeń skóry, takich jak blizny potrądzikowe.
2) Histydyna: koi skórę i ma właściwości przeciwutleniające.
3) Glutamina: wytwarza przeciwutleniacze i chroni skórę przed zanieczyszczeniami.
4) Lizyna: buduje i wzmacnia powierzchnię skóry.
5) Prolina i lizyna: obie działają świetnie w przypadku problemów związanych ze starzeniem się skóry, pomagając w przypadku drobnych linii i zmarszczek.
6) Glicyna: pomaga w zatrzymywaniu wilgoci w skórze i regeneracji komórek skóry.

dwie dziewczyny stosujące produkty Nivea

ODMŁADZAJ I REWITALIZUJ SKÓRĘ - UMOŻLIWI CI TO KOMPLEKS AMINOKWASÓW

Jeśli chcesz wzbogacić swoją rutynę pielęgnacyjną o dobroczynne aminokwasy, NIVEA poleca stosowanie kosmetyków z kompleksem aminokwasów. Kompleks aminokwasów występujący w kosmetykach do pielęgnacji skóry to zazwyczaj zbiór aminokwasów, które pomagają odmłodzić i ożywić skórę. Aminokwasy na twarz to multum korzyści.

kobieta używająca wody micelarnej