Kobiety stosujące bakuchiol

Bakuchiol w pielęgnacji skóry

Dowiedz się o pielęgnacji skóry bakuchiolem

BAKUCHIOL W PIELĘGNACJI SKÓRY

Odnajdywanie najbardziej naturalnych i zdrowych składników w produktach kosmetycznych stało się częścią naszej tradycyjnej pielęgnacji skóry. Wszyscy odkryliśmy niesamowity retinol, znany z szerokiej gamy korzyści, jakie zapewnia skórze. Niestety może on być drażniący dla skóry wrażliwej. Dlatego z radością przedstawiamy bakuchiol - nowy składnik pochodzenia roślinnego, który szybko staje się popularną alternatywą.
Przeczytaj wszystko, co musisz wiedzieć o korzyściach płynących ze stosowania oleju bakuchi i odkryj, dlaczego ludzie wybierają go zamiast retinolu.

BAKUCHIOL - CO TO JEST

Olejek bakuchi pochodzi z rośliny Babchi, zwanej również Psoralea Corylifolia. Olejek bakuchi był tradycyjnie stosowany w medycynie indyjskiej i chińskiej, ale jego popularność szybko rośnie, ponieważ ludzie poszukują roślinnych zamienników. Jego roślinne pochodzenie i antybakteryjne właściwości sprawiają, że serum i olejki Bakuchi są delikatniejsze niż retinol i lepiej nadają się dla osób z takimi schorzeniami skóry jak egzema, łuszczyca, zapalenie skóry lub skóra wrażliwa.

Bakuchiol a retinol - co je różni?

Poznaj naturalną alternatywę dla retinolu!

BAKUCHIOL A RETINOL

Aby zrozumieć korzyści płynące ze stosowania olejku bakuchi, należy koniecznie zrozumieć dyskusję ""bakuchiol a retinol"". Bakuchiol i retinol są porównywane do siebie ze względu na tożsame korzyści:

1. Pomagają zwalczać drobne linie i zmarszczki.
2. Mogą zapobiegać trądzikowi i łagodzić jego objawy.
3. Zwalczają nierównomierny koloryt skóry.
4. Stymulują tworzenie kilku typów kolagenu.

Bakuchiol a retinol - jakie są rzeczywiste różnice?

PRZYJAZNE DLA WEGAN

Bakuchiol a retinol - dużą różnicą jest to, jak bardzo są one przyjazne dla wegan. Retinol to rodzaj retinoidu znajdującego się w żółtkach jaja kurzego czy też w oleju z wątroby ryb. Ponieważ jednak Bakuchiol jest pochodzenia roślinnego, wszystkie serum z bakuchiolem i olejki bakuchi są odpowiednie dla wegan.

PIELĘGNACJA SKÓRY W CIĄŻY

Bakuchiol a retinol - największą różnicą jest możliwość bezpiecznego stosowania olejku bakuchi w czasie ciąży. Zaleca się, by nie stosować retinolu w czasie ciąży ze względu na wpływ, jaki może on mieć na rozwijające się dziecko. Różnica chemiczna między retinolem a bakuchiolem jest na tyle znacząca, że można przyjąć, iż nie będzie żadnych przeciwwskazań w stosowaniu kosmetyków do pielęgnacji skóry z bakuchiolem podczas ciąży. Pamiętaj jednak, by skonsultować się z lekarzem, jeśli nie masz pewności co do działania bakuchiolu w czasie ciąży.

SKÓRA WRAŻLIWA

Bakuchiol a retinol - mimo wszystkich oczywistych korzyści, osoby o wrażliwej skórze uważają, że retinol może ją podrażniać, powodując suchość i zaczerwienienie. Przyspieszając odnowę komórek, Bakuchiol działa kojąco i leczniczo na skórę, zapobiegając podrażnieniom, a jednocześnie zapewniając te same korzyści co retinol. Daje to Bakuchiolowi zdecydowaną przewagę w dyskusji bakuchiol a retinol.

BAKUCHIOL W PIELĘGNACJI TWARZY - INNE KORZYŚCI

Teraz wiemy już, czym jest bakuchiol i czym różni się od retinolu; jakie są korzyści stosowania bakuchiolu w pielęgnacji twarzy? Bakuchiol to silny antyoksydant, kluczowy składnik każdego skutecznego programu pielęgnacji skóry. Przeciwutleniacze, w tym bakuchiol, mają zdolność zapobiegania oznakom przedwczesnego starzenia się skóry, rozjaśniają jej koloryt i oferują wiele innych korzyści. Przedstawiamy najważniejsze korzyści dla skóry płynące ze stosowania Bakuchiolu w pielęgnacji twarzy;

1. BAKUCHIOL W PIELĘGNACJI TWARZY: ZAPOBIEGANIE TRĄDZIKOWI

Trądzik może być wywoływany i pogłębiany przez wolne rodniki. Jako przeciwutleniacz, olejek bakuchi zmniejsza wpływ wolnych rodników, łagodząc ich oddziaływanie na wrażliwą, skłonną do trądziku skórę.

Olejek bakuchi ma również działanie przeciwzapalne, co pomaga zwalczać zaczerwienienia, obrzęki i stany zapalne trądziku.
 

2. BAKUCHIOL W PIELĘGNACJI TWARZY: ZWALCZA OZNAKI STARZENIA SIĘ SKÓRY

Serum z bakuchiolem i olejki bakucholiowe pomagają przyspieszyć regenerację komórek i stymulują produkcję kolagenu w skórze. Kolagen to białko, które poprawia elastyczność skóry, umożliwiając jej powrót do pierwotnej struktury. Dodanie Bakuchiolu do rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych może rozwiązać problem utraty kolagenu i sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać na odmłodzoną! Wypróbuj nasz krem przeciwzmarszczkowy na dzień  HYALURON CELLULAR FILLER + Odbudowa elastyczności na dzień , z czystym Bakuchiolem, aktywnym składnikiem przeciwstarzeniowym nowej generacji firmy NIVEA. Wspomaga on procesy stymulujące produkcję kolagenu w komórce już po 4 godzinach od aplikacji*.
* badane na komórkach skóry

3. BAKUCHIOL W PIELĘGNACJI TWARZY: CIEMNE PLAMY I NIEJEDNORODNY KOLORYT SKÓRY

W przeciwieństwie do retinolu, Bakuchiol nie uwrażliwia skóry na szkodliwe promienie słoneczne. Olejek Bakuchi zmniejsza wpływ wolnych rodników, takich jak zanieczyszczenia i uszkodzenia słoneczne, na skórę. Wolne rodniki mogą powodować zaburzoną produkcję melaniny, co prowadzi do hiperpigmentacji i nierównomiernego kolorytu skóry. 

JAK STOSOWAĆ BAKUCHIOL

Dzięki rosnącej popularności bakuchiolu, wprowadzenie go do codziennej pielęgnacji skóry nigdy nie było prostsze. Od serum z bakuchiolem i olejków bakuchi po maseczki i kremy nawilżające - wszystkie one stają się niezbędnymi produktami w codziennej pielęgnacji.
Ponieważ jest to produkt delikatny, możesz zacząć stosować olejek bakuchi od połowy 20. roku życia i częściej niż raz dziennie - idealnie nadaje się do stosowania rano przed nałożeniem kremu nawilżającego i na noc przed nałożeniem serum.
Zalecamy nakładanie produktów z olejkiem bakuchiolowym po oczyszczeniu twarzy i osuszeniu jej.
Olejek bakuchi dobrze współgra z innymi składnikami nawilżającymi, takimi jak skwalan. W przeciwieństwie do retinolu, można go bezpiecznie stosować z innymi produktami w ramach systemu pielęgnacji skóry, w tym z samym retinolem, ponieważ właściwości łagodzące bakuchiolu pozwalają retinolowi działać lepiej i zwiększają tolerancję skóry na ten dobrze zbadany składnik. Nie zaleca się jednak stosowania go z kwasem glikolowym, ponieważ może on pogorszyć jego działanie. Chociaż bakuchiol nie powoduje nadwrażliwości na słońce, tak jak retinol, zawsze zalecamy stosowanie filtrów przeciwsłonecznych przed wystawieniem skóry na działanie słońca.

Jeśli nie masz pewności, jak Twoja skóra zareaguje na Bakuchiol lub jak często go stosować, skonsultuj się z dermatologiem

Wypróbuj nasz Krem na Noc Cellural Expert Lift, aby w pełni poznać działanie bakuchiolu.

Porady dla Ciebie