Odmładzanie: nie wyglądasz na swój wiek

NASZE DOŚWIADCZENIE W PRZYPADKU KREMÓW PRZECIWZMARSZCZKOWYCH

Celem naszych prac badawczych i rozwojowych jest odnalezienie nowych metod, które sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądała na gładszą i młodszą. Tutaj dowiesz się, co to oznacza w kontekście kremów odmładzających.

Jak nauka pomaga zapobiegać zmarszczkom

Nasza skóra zmienia się wraz z wiekiem, ale my nie możemy niestety cofnąć wskazówek zegara i powstrzymać procesu starzenia się skóry. Niemniej każdego dnia nasi naukowcy zastanawiają się, jak uchronić skórę przed starzeniem się i które produkty wybierać, aby osiągnąć możliwie najlepsze efekty w odmładzaniu skóry.
Badania NIVEA

Innowacje to nasz konik

W naszym ośrodku badawczym zatrudniamy ponad 450 pracowników, którzy każdego dnia analizują skomplikowane procesy zachodzące w skórze i opracowują innowacyjne produkty do jej pielęgnacji.
100 lat pielęgnacji

Wiek wiedzy na temat pielęgnacji skóry

„Kochaj swoją skórę” – już od ponad wieku motto to przyświeca naszym naukowcom i projektantom z Hamburga, którzy z pasją i zaangażowaniem tworzą produkty do pielęgnacji skóry dopasowane do różnych potrzeb naszych klientów.
Produkcja NIVEA

Od pomysłu do produktu

Pierwotna formuła musi przejść długą drogę, zanim optymalnie skuteczna i kompatybilna wersja wreszcie trafi do produkcji. Od samego pomysłu do wprowadzenia gotowego produktu na rynek upłynąć może nawet 5 lat.
Koenzym
Skuteczny krem odmładzający
Koenzym Q10 to kluczowy element pozwalający pozyskiwać niezbędną energię ze składników odżywczych. Wraz z wiekiem spada zawartość koenzymu Q10 w skórze. Stosując właściwy krem przeciwzmarszczkowy, skutecznie przywracasz właściwy poziom Q10 w skórze.
Molekuły kreatyny
Skuteczny krem odmładzający
Twoja skóra potrzebuje energii, aby realizować swoje funkcje i zachować jędrność oraz chronić się przed atakami stresu. Kreatyna działa niczym mała bateria umieszczona w komórkach, magazynując i emitując energię zawsze, gdy ta jest potrzebna.
Kwas hialuronowy
Skuteczny krem odmładzający
Kwas hialuronowy charakteryzuje się wspaniałą zdolnością magazynowania wody. Naukowcy z firmy Beiersdorf opracowali ten istotny środek nawilżający specjalnie tak, by głęboko wnikał w skórę za pośrednictwem kremu.

Ty i badania NIVEA: duet doskonały

Nasza skóra zaczyna się starzeć, kiedy kończymy 25 lat. Na przebieg tego procesu wpływają również czynniki dziedziczne, wpływy środowiskowe i indywidualny tryb życia. Nic nie możemy poradzić na te prawidłowości. Możemy jednak spowolnić to działanie, stymulując aktywność komórek organizmu. 
To łatwiejsze niż wam się wydaje: odżywiaj się zdrowo, wysypiaj się, pij dużo wody i stosunkowo wcześnie zacznij używać nawilżających kremów odmładzających. Pomoże Ci w tym dział badań NIVEA. Korzystając z wiedzy zdobytej na przestrzeni ponad 100 lat, prowadzimy badania nad skórą, by odkrywać składniki, które pomagają wydobyć świeży, młodzieńczy wygląd. Ważne, aby nie czekać na pierwsze oznaki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki lub suchość. Zacznij dbać o swoją skórę już teraz, stosując kremy na dzień, na noc i pod oczy oraz maseczki do twarzy. Upewnij się, że Twój krem do twarzy odpowiednio nawilża i zawiera składniki, które zapewniają odmładzanie.

Co należy wiedzieć o starzejącej się skórze

Starzenie się skóry jest procesem naturalnym. Nie powstrzymamy go, ale możemy łagodzić jego efekty, ze wszystkich sił starając się, by stymulować aktywność komórek.

Starzejemy się wraz z naszymi komórkami

Dosłownie każda komórka naszego ciała zawiera informacje, które decydują o tym, kim jesteśmy. Starzejemy się, a wraz z nami 10 miliardów komórek naszego organizmu. Spada aktywność komórek. Komórki naszego organizmu mogą odbudowywać się wolniej z powodu zmieniającego się poziomu energii w naszym ciele. Skóra traci elastyczność, zaczynają występować pierwsze zmarszczki. Wtedy po raz pierwszy dostrzegamy, że nasza skóra się starzeje, nie umyka to też oczom innych osób. Pomimo że starzenia się skóry nie można powstrzymać, to według najnowszych badań naukowych aktywność komórek można stymulować i poprawić zdolność regeneracji skóry. Badania naukowe udowadniają, że młode, aktywne komórki regenerują się regularnie, natomiast ich metabolizm pracuje pełną parą. To jeden ważny warunek, aby zapewnić skórze odmładzanie.

Co dzieje się w poszczególnych warstwach skóry

Naskórek – Zewnętrzna warstwa skóry 
Zewnętrzna warstwa skóry tworzy barierę dla naszej skóry i zapewnia ochronę, której potrzebuje. Bariera ta nie tylko chroni nasze ciało przed czynnikami zewnętrznymi, ale i pomaga magazynować wilgoć. W dolnej warstwie naskórka stale tworzą się nowe komórki, które wypychane są na powierzchnię skóry, gdzie giną. W ten sposób naskórek całkowicie regeneruje się co cztery tygodnie. 

Skóra właściwa – Ogniwo łączące naskórek z tkanką podskórną
Sieć włókien kolagenu i elastyny zapewnia skórze elastyczność i jędrność. Zawartość kolagenu stale się zmniejsza wraz z wiekiem. Ilość nienaruszonych włókien elastyny też się zmniejsza. Skóra traci elastyczność i naprężenie. 

Tkanka podskórna – Najgłębsza warstwa skóry

Tkanka podskórna składa się przede wszystkim z tkanki łącznej i tłuszczowej. Liczba komórek magazynujących lipidy w tkance tłuszczowej zmniejsza się jednak wraz z wiekiem. W rezultacie kurczy się objętość skóry i pojawiają się pierwsze zmarszczki.
Skóra potrzebuje energii

Skóra potrzebuje energii i skutecznej obrony

Koenzym skórny Q10 jest kluczowym elementem generowania energii i chroni skórę przed stresem oksydacyjnym. Niestety zawartość koenzymu Q10 w naszej skórze spada wraz z wiekiem. Odmładzanie przy pomocy produktów z koenzymem Q10 skutecznie wspomaga skórę.

Oznaki starzenia się skóry

  • Po 20 roku życia: następuje utrata nawilżenia, pojawiają się pierwsze zmarszczki.
  • Po 30 roku życia: skóra wytwarza mniej lipidów, pojawiają się pierwsze zmarszczki na czole.
  • Po 40 roku życia: skóra wysycha i staje się cieńsza, pojawiają się pierwsze zmarszczki wokół oczu.
  • Po 50 roku życia: spada dopływ substancji odżywczych, skóra blednie, traci elastyczność.
  • Po 60 roku życia: utrata gęstości i grubości skóry, kontury się rozmazują, zaczynają występować przebarwienia skórne.
product-stage-bg

Jak światło wpływa na skórę

Światło dnia jest jedną z głównych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry – aż o 80%. Destrukcyjny wpływ światła manifestuje się na przykład występowaniem zmarszczek i przebarwień. Dlatego tak ważne jest, by używać produktów do pielęgnacji skóry z filtrem SPF nie tylko gdy jesteśmy na wakacjach lub gdy świeci słońce, ale każdego dnia.

Przydatne fakty: Promieniowanie UV

Na słońcu zawsze jesteśmy narażeni na działanie promieniowania UV. Zawarte jest ono w pośrednio i bezpośrednio działających promieniach słońca. Intensywność promieniowania UV rożni się zależności od pory roku i jest mocniejsza latem niż zimą. Ryzyko związane z intensywnością promieniowania UV też jest w związku z tym różne. Aktywność promieni UVB, które powodują oparzenia słoneczne, jest wyższa w lecie niż w zimie – latem ryzyko oparzeń słonecznych rośnie sześciokrotnie. Ponadto intensywność promieni UVB zmienia się w zależności od pory dnia. Może być 150 razy silniejsza w porze obiadowej niż o 6 rano. Wieczorami intensywność jest około 4 razy wyższa niż wcześnie rano. Promienie UVA są znacznie mniej podatne na zmiany intensywności. Oznacza to, że promienie UVA stwarzają stałe zagrożenie, a odpowiednia ochrona UVA jest konieczna nawet jeśli przebywasz na słońcu rzadko albo bardzo krótko.

Jak chronić się za pomocą odpowiedniego filtra SPF

Ważne jest, aby chronić skórę produktami zawierającymi filtr ochrony przeciwsłonecznej. Wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) to wielkość, przez którą należy pomnożyć czas naturalnej ochrony zapewnianej przez skórę. Otrzymany wynik to okres ochrony gwarantowany przez produkt przeciwsłoneczny. Oznacza o ile dłużej możemy pozostać na słońcu bez ryzyka oparzenia słonecznego. Wyższy wskaźnik SPF zmniejsza ilość promieniowania UV docierającego do skóry, chroniąc ją przed oparzeniami oraz wolnymi rodnikami. Chroń skórę produktem z filtrem przeciwsłonecznym – nie tylko na plaży, ale każdego dnia. Możesz na przykład użyć NIVEA Cellular Anti-Age Krem na dzień. Posiada dodatkową ochronę przed słońcem, która łagodzi objawy starzenia się skóry z powodu słońca. Krem na dzień łączy różne składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy, ekstrakt z magnolii oraz kreatynę, które głęboko wnikają w skórę i stymulują naturalny proces regeneracji komórek. Skóra wygląda na młodszą przez długi czas, zmarszczki są widocznie zmniejszone, a naprężenie skóry większe.
Wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej

A jaki jest Twój SPF?

Właściwa wysokość wskaźnika ochrony przeciwsłonecznej różni się w zależności od osoby i różnych czynników – na przykład odcienia skóry, jej rodzaju albo lokalizacji i pory dnia, kiedy jesteśmy narażeni na działanie słońca.

Maseczki: mini-wakacje dla skóry

Balsam dla skóry i duszy

Nałóż maseczkę i ciesz się chwilami czystego rozpieszczenia: rozwiązanie to odżywia skórę dojrzałą, uzupełniając utraconą wilgoć i zapewniając namacalną świeżość w mgnieniu oka. NIVEA Q10 PLUS Wygładzająca maseczka przeciwzmarszczkowa stymuluje skórę i zwalcza zmarszczki od środka.

Nasza wskazówka: po zalecanym czasie zdejmij maseczkę, zastosowanie ma tutaj stara mądrość ludowa: co za dużo to niezdrowo. Na koniec nawilż skórę odpowiednim produktem do pielęgnacji na daną porę dnia.
Maseczka na twarz

Odświeżająca maseczka na twarz

Maseczki to wisienka na torcie o nazwie odmładzanie skóry. Ciesz się chwilami po nałożeniu maseczki i traktuj jej cudowne działanie jako prywatną chwilę rozpieszczenia.

Nakładanie i czerpanie przyjemności z maseczki – oto, jak to zrobić.

  • Nałóż maseczkę na czoło, policzki i podbródek.
  • Unikaj okolic oczu i ust. 
  • Przestrzegaj zalecanego czasu kuracji.
  • Usuń ją płatkiem kosmetycznym lub gąbką nasączoną wodą.