Kolejny etap trwa od 7 do 14 dni od jego wykonania. Do czynienia najczęściej mamy wówczas z nasilonym świądem oraz łuszczeniem się skóry. Co więcej, powierzchnia skóry, gdzie wykonany został tatuaż może ulegać przesuszeniu. Jest to nieco uciążliwe i trwa do momentu, w którym skóra nie złuszczy się, a strupy samoistnie nie odpadną. Mimo uporczywego świądu, powierzchni tatuażu nigdy nie należy drapać — prowadzić może to bowiem do usunięcia tuszu ze skóry. Niezwykle ważne jest, abyś pamiętała o regularnym nawilżaniu tatuażu maścią. Czynność tę wykonywać powinnaś około 5 razy dziennie. Ulgę pomóc może Ci także przykładanie do skóry zawiniętych w papierowy ręcznik kostek lodu.
Gojenie się tatuażu – Faza trzecia
Ostatni etap gojenia tatuażu trwa od 15 do 30 dnia od wizyty w salonie. Pokrywający skórę tusz wyglądać może wówczas nieco mniej wyraziście, lecz jest to zupełnie normalne.
Taka reakcja stanowi efekt bariery stworzonej przez skórę, w celu zabezpieczenia przed światłem. Na tym etapie w dalszym ciągu pamiętać powinnaś o pielęgnacji tatuażu. Naskórek jest wówczas w dalszym ciągu cienki, a co więcej — delikatnie się łuszczy. Jeżeli miejsce, w którym wykonany został tatuaż jest wrażliwe na dotyk lub pokrywa je wysypka, koniecznie skontaktuj się z tatuatorem. Mogą być to bowiem objawy alergii na tusz. O zakażeniu krwi świadczyć może natomiast sącząca się ropa oraz gorączka.
Jeżeli chcesz, aby Twój tatuaż przez długi czas zachwycał efektownym wyglądem, wystarczy, że zastosujesz się do powyższych wskazówek oraz zadbasz o jego właściwą pielęgnację. Wybierz NIVEA Creme i zobacz, jak łatwo zachować idealną dziarę przez lata!
Udostępnij
Korzystając z tej funkcji, zgadzasz się na to, że dane te mogą być również przekazywane do krajów trzecich poza Europejskim Obszarem Gospodarczym bez odpowiedniego poziomu ochrony danych (zwł. USA). Istnieje możliwość, że władze mogą uzyskać dostęp do tych danych. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, ze skutkiem na przyszłość. Więcej informacji: Polityka Prywatności.