JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

W NIVEA czujemy się zobowiązani do realizacji założonych celów środowiskowych poprzez zmianę sposobu produkcji kosmetyków. Dowiedz się dlaczego.

MASZ TYLKO JEDNĄ SKÓRĘ.

Skóra to Twoje połączenie z naturą. Dotyka jej deszcz, wiatr i słońce.

Skóra oddycha powietrzem, które Cię otacza. Jesteśmy największą marką kosmetyków do pielęgnacji skóry na świecie.

Wiemy, że zdrową skórą możesz cieszyć się wyłącznie w zdrowym środowisku. I bierzemy za to odpowiedzialność.

Dbamy o zdrowie naszej planety, tworząc produkty przyjazne dla klimatu, których opakowania i formuły mają zredukowany ślad węglowy.

Dlatego nasze produkty są zdrowe dla skóry i dla naszej planety. Tak, aby każda osoba, która ich używa dla piękna skóry poprawiała przy tym swój osobisty bilans klimatyczny.

 

 

 

Jak dbamy o naszą planetę

nivea logo

ZOBOWIĄZANIE DO ZRÓWNOWAZONEGO ROZWOJU

Jako wiodąca marka produktów do pielęgnacji skóry, mogąca pochwalić się ponad 100-letnim doświadczeniem, jesteśmy w pełni świadomi wyzwań środowiskowych, przed którymi stoimy. Głównym celem NIVEA od zawsze było piękno i zdrowie Twojej skóry. Jednak zdajemy sobie sprawę, że zdrowa skóra może funkcjonować wyłącznie w zdrowym środowisku.

Modyfikując nasze produkty, ograniczając ich ślad węglowy i dostosowując sposób w jaki działamy, chcemy pomóc Ci zadbać jednocześnie o skórę i naszą błękitną planetę.

Chcemy podzielić się z Tobą naszymi działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz troską o naszą wspólną przyszłość.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

philosophy

Nasza filozofia i cele zrównoważonego rozwoju

DLACZEGO ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ JEST DLA NAS TAK WAŻNY

climate neutrality

NASZA WIZJA: NEUTRALNOŚĆ KLIMATYCZNA

I WALKA Z POSTĘPUJĄCYMI ZMIANAMI KLIMATYCZNYMI

responsible sourcing

Nasze odpowiedzialne źródła zaopatrzenia

JAK TRAKTUJEMY NATURĘ Z SZACUNKIEM

sustainable production

Nasza zrównoważona produkcja

ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA JEST JEDNYM Z GŁÓWNYCH ZOBOWIĄZAŃ NIVEA. CELEM JEST REDUKCJA NASZEGO ŚLADU WĘGLOWEGO

respecting animals

SZACUNEK DLA ZWIERZĄT

W NIVEA JESTESMY TRANSPARENTNI W KWESTII TEGO, JAK DBAMY O DOBRO ZWIERZĄT


nivea logo
ingredients

ZOBOWIĄZANIE DO ZRÓWNOWAZONEGO ROZWOJU

Skóra znajduje się w centrum wszystkiego, co robimy. Ponieważ jest naszym bezpośrednim łącznikiem ze środowiskiem, chcemy mieć pewność, że formuły naszych produktów chronią i zachowują naturalne piękno zarówno Twojej skóry, jak i naszej planety.

Pokażemy Ci, jak opracowujemy zrównoważone kosmetyki, eliminując składniki potencjalnie szkodliwe dla środowiska oraz wdrażając ekologiczne, biodegradowalne alternatywy dla surowców.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nasze naturalnie pozyskiwane i organiczne składniki

ISTNIEJE WIELE POWODÓW, DLA KTÓRYCH LUDZIE WYBIERAJĄ OKREŚLONE KOSMETYKI. NIEZALEŻNIE OD TEGO JAKIE SĄ TWOJE POWODY, Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ MAMY W NASZYM ASORTYMENCIE PRODUKTY, KTÓRE SPEŁNIĄ TWOJE WYMAGANIA.

NASZ OLEJ PALMOWY ZE ZRÓWNOWAŻONYCH ŹRÓDEŁ

DOWIEDZ SIĘ JAK NIVEA WSPIERA ZRÓWNOWAŻONĄ UPRAWĘ OLEJU PALMOWEGO

BEZPIECZEŃSTWO SKÓRY I TRANSPARENTNOŚĆ

DOWIEDZ SIĘ JAK NIVEA W NAJLEPSZY MOŻLIWY SPOSÓB OPRACOWUJE INNOWACYJNE KOSMETYKI, KTÓRE SĄ W 100% BEZPIECZNE W UŻYCIU I W PEŁNI UWZGLĘDNIAJĄ POTRZEBY ŚRODOWISKA.

Biodegradowalność

DOWIEDŹ SIĘ DLACZEGO PIELĘGNACJA SKÓRY BIODEGRADOWALNYMI KOSMETYKAMI MA ZNACZENIE

KOSMETYKI WEGAŃSKIE

SKŁADNIKI, KTÓRE SĄ NIE TYLKO ŁAGODNE DLA SKÓRY, ALE RÓWNIEŻ STWORZONE Z SZACUNKIEM DLA ZWIERZĄT

Nasze zobowiązanie do KOSMETYKÓW w 100% WOLNYCH od mikroplastiku

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ZOBOWIĄZANIU NIVEA DO PRODUKCJI KOSEMTYKÓW W 100% WOLNYCH OD MIKROPLASTIKU


nivea logo
sky

ZRÓWNOWAŻONE OPAKOWANIA

Kierując się zasadami gospodarki cyrkularnej, dążymy do odpowiedzialnego wykorzystywania tworzyw sztucznych w opakowaniach naszych produktów. Nasze podejście do plastiku jest proste: ograniczamy jego ilość wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, w jak największym stopniu poddajemy go recyklingowi, w miarę możliwości zastępujemy go innymi materiałami, a dodatkowo – zachęcamy naszych klientów do ponownego wykorzystania opakowań.

Dowiedz się, jak nasze postępy i cele w zakresie tworzenia zrównoważonych opakowań z recyklingowanych tworzyw sztucznych lub materiałów niezawierających plastiku pomagają nam zapobiegać zanieczyszczaniu środowiska, ograniczać emisje CO2, a tym samym przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nasze ZOBOWIĄZANIA DOTYCZĄCE PLASTIKU

W NIVEA OBRALIŚMY SOBIE ZA CEL ODPOWIEDZIALNE WYKORZYSTANIE PLASTIKU W OPAKOWANIACH NASZYCH PRODUKTÓW, KIERUJĄC SIĘ ZASADAMI GOSPODARKI CYRKULARNEJ.

Nasze ekologiczne opakowania papierowe

JESTEŚMY PRZEKONANI, ŻE MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE, TAKIE JAK PAPIER I TEKTURA, POWINNIŚMY POZYSKIWAĆ W SPOSÓB ZRÓWNOWAŻONY, BY CHRONIĆ PLANETĘ PRZED NADMIERNYM WYLESIANIEM.


Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.