JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

W NIVEA czujemy się zobowiązani do realizacji założonych celów środowiskowych poprzez zmianę sposobu produkcji kosmetyków. Dowiedz się dlaczego.

MASZ TYLKO JEDNĄ SKÓRĘ.

Skóra to Twoje połączenie z naturą. Dotyka jej deszcz, wiatr i słońce.

Skóra oddycha powietrzem, które Cię otacza. Jesteśmy największą marką kosmetyków do pielęgnacji skóry na świecie.

Wiemy, że zdrową skórą możesz cieszyć się wyłącznie w zdrowym środowisku. I bierzemy za to odpowiedzialność.

Dbamy o zdrowie naszej planety, tworząc produkty przyjazne dla klimatu, których opakowania i formuły mają zredukowany ślad węglowy.

Dlatego nasze produkty są zdrowe dla skóry i dla naszej planety. Tak, aby każda osoba, która ich używa dla piękna skóry poprawiała przy tym swój osobisty bilans klimatyczny.

nivea logo

ZOBOWIĄZANIE DO ZRÓWNOWAZONEGO ROZWOJU

Jako wiodąca marka produktów do pielęgnacji skóry, mogąca pochwalić się ponad 100-letnim doświadczeniem, jesteśmy w pełni świadomi wyzwań środowiskowych, przed którymi stoimy. Głównym celem NIVEA od zawsze było piękno i zdrowie Twojej skóry. Jednak zdajemy sobie sprawę, że zdrowa skóra może funkcjonować wyłącznie w zdrowym środowisku.

Modyfikując nasze produkty, ograniczając ich ślad węglowy i dostosowując sposób w jaki działamy, chcemy pomóc Ci zadbać jednocześnie o skórę i naszą błękitną planetę.

Chcemy podzielić się z Tobą naszymi działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz troską o naszą wspólną przyszłość.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

philosophy

Nasza filozofia i cele zrównoważonego rozwoju

DLACZEGO ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ JEST DLA NAS TAK WAŻNY

climate neutrality

NASZA WIZJA: NEUTRALNOŚĆ KLIMATYCZNA

I WALKA Z POSTĘPUJĄCYMI ZMIANAMI KLIMATYCZNYMI

responsible sourcing

Nasze odpowiedzialne źródła zaopatrzenia

JAK TRAKTUJEMY NATURĘ Z SZACUNKIEM

sustainable production

Nasza zrównoważona produkcja

ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA JEST JEDNYM Z GŁÓWNYCH ZOBOWIĄZAŃ NIVEA. CELEM JEST REDUKCJA NASZEGO ŚLADU WĘGLOWEGO

respecting animals

SZACUNEK DLA ZWIERZĄT

W NIVEA JESTESMY TRANSPARENTNI W KWESTII TEGO, JAK DBAMY O DOBRO ZWIERZĄT


nivea logo

ingredients

ZOBOWIĄZANIE DO ZRÓWNOWAZONEGO ROZWOJU

Skóra znajduje się w centrum wszystkiego, co robimy. Ponieważ jest naszym bezpośrednim łącznikiem ze środowiskiem, chcemy mieć pewność, że formuły naszych produktów chronią i zachowują naturalne piękno zarówno Twojej skóry, jak i naszej planety.

Pokażemy Ci, jak opracowujemy zrównoważone kosmetyki, eliminując składniki potencjalnie szkodliwe dla środowiska oraz wdrażając ekologiczne, biodegradowalne alternatywy dla surowców.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nasze naturalnie pozyskiwane i organiczne składniki

ISTNIEJE WIELE POWODÓW, DLA KTÓRYCH LUDZIE WYBIERAJĄ OKREŚLONE KOSMETYKI. NIEZALEŻNIE OD TEGO JAKIE SĄ TWOJE POWODY, Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ MAMY W NASZYM ASORTYMENCIE PRODUKTY, KTÓRE SPEŁNIĄ TWOJE WYMAGANIA.

NASZ OLEJ PALMOWY ZE ZRÓWNOWAŻONYCH ŹRÓDEŁ

DOWIEDZ SIĘ JAK NIVEA WSPIERA ZRÓWNOWAŻONĄ UPRAWĘ OLEJU PALMOWEGO

BEZPIECZEŃSTWO SKÓRY I TRANSPARENTNOŚĆ

DOWIEDZ SIĘ JAK NIVEA W NAJLEPSZY MOŻLIWY SPOSÓB OPRACOWUJE INNOWACYJNE KOSMETYKI, KTÓRE SĄ W 100% BEZPIECZNE W UŻYCIU I W PEŁNI UWZGLĘDNIAJĄ POTRZEBY ŚRODOWISKA.

Biodegradowalność

DOWIEDŹ SIĘ DLACZEGO PIELĘGNACJA SKÓRY BIODEGRADOWALNYMI KOSMETYKAMI MA ZNACZENIE

KOSMETYKI WEGAŃSKIE

SKŁADNIKI, KTÓRE SĄ NIE TYLKO ŁAGODNE DLA SKÓRY, ALE RÓWNIEŻ STWORZONE Z SZACUNKIEM DLA ZWIERZĄT

Nasze zobowiązanie do KOSMETYKÓW w 100% WOLNYCH od mikroplastiku

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ZOBOWIĄZANIU NIVEA DO PRODUKCJI KOSEMTYKÓW W 100% WOLNYCH OD MIKROPLASTIKU


nivea logo

sky

ZRÓWNOWAŻONE OPAKOWANIA

Kierując się zasadami gospodarki cyrkularnej, dążymy do odpowiedzialnego wykorzystywania tworzyw sztucznych w opakowaniach naszych produktów. Nasze podejście do plastiku jest proste: ograniczamy jego ilość wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, w jak największym stopniu poddajemy go recyklingowi, w miarę możliwości zastępujemy go innymi materiałami, a dodatkowo – zachęcamy naszych klientów do ponownego wykorzystania opakowań.

Dowiedz się, jak nasze postępy i cele w zakresie tworzenia zrównoważonych opakowań z recyklingowanych tworzyw sztucznych lub materiałów niezawierających plastiku pomagają nam zapobiegać zanieczyszczaniu środowiska, ograniczać emisje CO2, a tym samym przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nasze ZOBOWIĄZANIA DOTYCZĄCE PLASTIKU

W NIVEA OBRALIŚMY SOBIE ZA CEL ODPOWIEDZIALNE WYKORZYSTANIE PLASTIKU W OPAKOWANIACH NASZYCH PRODUKTÓW, KIERUJĄC SIĘ ZASADAMI GOSPODARKI CYRKULARNEJ.

Nasze ekologiczne opakowania papierowe

JESTEŚMY PRZEKONANI, ŻE MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE, TAKIE JAK PAPIER I TEKTURA, POWINNIŚMY POZYSKIWAĆ W SPOSÓB ZRÓWNOWAŻONY, BY CHRONIĆ PLANETĘ PRZED NADMIERNYM WYLESIANIEM.


Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.