ingredients

Zrównoważone składniki

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

ZRÓWNOWAŻONE SKŁADNIKI I RECEPTURY KOSMETYKÓW

Naszym celem jest komfort i zdrowie twojej skóry. Ponieważ to skóra łączy nas z otoczeniem i naturą, czujemy się zobowiązani do zapewnienia, aby mogła ona funkcjonować w szczęśliwym i zdrowym środowisku.

Dowiedz się jak opracowujemy zrównoważone kosmetyki, używając składników pochodzenia naturalnego i biodegradowalnych surowców pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny.


Składniki organiczne pochodzenia naturalnego

Pozyskiwanie składników z surowców naturalnych jest istotnym krokiem w kierunku odejścia od gospodarki opartej na paliwach kopalnych. Dążąc do zwiększenia ilości składników pochodzenia naturalnego w formułach naszych kosmetyków, uważnie badamy ich skuteczność w pielęgnacji skóry, a także ich wpływ na środowisko.

Poznaj kosmetyki NIVEA zawierające do 99% składników pochodzenia naturalnego.


Składniki biodegradowalne

Biodegradowalność składników jest jednym z naszych głównych priorytetów przy opracowywaniu formuł kosmetyków. Używając składników biodegradowalnych zapewniamy, że użyte przez nas surowce wrócą do natury bez szkody dla środowiska.

Dowiedz się więcej o naszych osiągnięciach i zobowiązaniach w zakresie opracowywania kosmetyków o biodegradowalnych formułach.


Kosmetyki wegańskie

Coraz więcej ludzi na całym świecie wybiera wegański styl życia, ponieważ składniki pochodzenia zwierzęcego kłócą się z ideą życia w harmonii ze zwierzętami. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym konsumentom linię kosmetyków wegańskich wolną od jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego.

Dowiedz się więcej o kosmetykach wegańskich i odkryj nasz rosnący asortyment wegańskich produktów do pielęgnacji skóry.


Mikroplastik

Mikroplastik odpowiada za zanieczyszczenia gleb i mórz na całym świecie. Jako wiodąca marka produktów do pielęgnacji skóry, wcześnie wdrożyliśmy środki mające na celu wyeliminowanie mikroplastiku we wszystkich naszych produktach, co ma nastąpić do końca 2021 roku.

Dowiedz się więcej o naszym zobowiązaniu do wytwarzania kosmetyków w 100% wolnych od mikroplastiku.


Olej palmowy (z nasion)

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, olej palmowy (z nasion) jest powszechnie stosowanym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry. Głównym problemem związanym z olejem palmowym jest konieczność niszczenia lasów deszczowych w celu przygotowania gruntu pod plantacje palm oleistych. W NIVEA jesteśmy przekonani, że olej palmowy (z nasion) trzeba pozyskiwać w sposób zrównoważony, by chronić lasy deszczowe przed wylesianiem.

Dowiedz się, w jaki sposób promujemy zrównoważone pozyskiwanie oleju palmowego (z nasion).


Transparentność

W NIVEA staramy się opracowywać produkty, które uwzględniają zarówno bezpieczeństwo skóry, dbałość o środowisko, jak i wysokie oczekiwania konsumentów odnośnie pielęgnacji skóry. Aby zachować transparentność formuł i ułatwić konsumentom decyzję o zakupie zrównoważonych kosmetyków, NIVEA udostępnia proste, lecz dokładne informacje o niemal 600 składnikach, których używamy w naszych produktach.

Dowiedz się więcej i zajrzyj do Słownika Składników NIVEA.


JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.