ingredients

Zrównoważone składniki

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

ZRÓWNOWAŻONE SKŁADNIKI I RECEPTURY KOSMETYKÓW

Naszym celem jest komfort i zdrowie twojej skóry. Ponieważ to skóra łączy nas z otoczeniem i naturą, czujemy się zobowiązani do zapewnienia, aby mogła ona funkcjonować w szczęśliwym i zdrowym środowisku.

Dowiedz się jak opracowujemy zrównoważone kosmetyki, używając składników pochodzenia naturalnego i biodegradowalnych surowców pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny.


Składniki organiczne pochodzenia naturalnego

Pozyskiwanie składników z surowców naturalnych jest istotnym krokiem w kierunku odejścia od gospodarki opartej na paliwach kopalnych. Dążąc do zwiększenia ilości składników pochodzenia naturalnego w formułach naszych kosmetyków, uważnie badamy ich skuteczność w pielęgnacji skóry, a także ich wpływ na środowisko.

Poznaj kosmetyki NIVEA zawierające do 99% składników pochodzenia naturalnego.


Składniki biodegradowalne

Biodegradowalność składników jest jednym z naszych głównych priorytetów przy opracowywaniu formuł kosmetyków. Używając składników biodegradowalnych zapewniamy, że użyte przez nas surowce wrócą do natury bez szkody dla środowiska.

Dowiedz się więcej o naszych osiągnięciach i zobowiązaniach w zakresie opracowywania kosmetyków o biodegradowalnych formułach.


Kosmetyki wegańskie

Coraz więcej ludzi na całym świecie wybiera wegański styl życia, ponieważ składniki pochodzenia zwierzęcego kłócą się z ideą życia w harmonii ze zwierzętami. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym konsumentom linię kosmetyków wegańskich wolną od jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego.

Dowiedz się więcej o kosmetykach wegańskich i odkryj nasz rosnący asortyment wegańskich produktów do pielęgnacji skóry.


Mikroplastik

Mikroplastik jest źródłem zanieczyszczenia wody i gleby na całym świecie. Jako czołowa marka produktów do pielęgnacji skóry bardzo szybko podjęliśmy odpowiednie działania w celu zaprzestania używania mikroplastiku w naszych kosmetykach zmywalnych i pod koniec 2021 r. wyeliminowaliśmy mikroplastik z wszystkich produktów NIVEA na całym świecie.

Dowiedz się więcej o naszym zobowiązaniu do wytwarzania kosmetyków w 100% wolnych od mikroplastiku.


Olej palmowy (z nasion)

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, olej palmowy (z nasion) jest powszechnie stosowanym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry. Głównym problemem związanym z olejem palmowym jest konieczność niszczenia lasów deszczowych w celu przygotowania gruntu pod plantacje palm oleistych. W NIVEA jesteśmy przekonani, że olej palmowy (z nasion) trzeba pozyskiwać w sposób zrównoważony, by chronić lasy deszczowe przed wylesianiem.

Dowiedz się, w jaki sposób promujemy zrównoważone pozyskiwanie oleju palmowego (z nasion).


Transparentność

W NIVEA staramy się opracowywać produkty, które uwzględniają zarówno bezpieczeństwo skóry, dbałość o środowisko, jak i wysokie oczekiwania konsumentów odnośnie pielęgnacji skóry. Aby zachować transparentność formuł i ułatwić konsumentom decyzję o zakupie zrównoważonych kosmetyków, NIVEA udostępnia proste, lecz dokładne informacje o niemal 600 składnikach, których używamy w naszych produktach.

Dowiedz się więcej i zajrzyj do Słownika Składników NIVEA.


JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.