woman using sustainable skincare

Bezpieczeństwo skóry i transparentność

Dowiedz się, jakich składników używamy, aby stosowanie naszych kosmetyków było bezpieczne zarówno dla skóry jak i środowiska naturalnego.

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

BEZPIECZEŃSTWO SKÓRY I TRANSPARENTNOŚĆ

Odpowiedzialna konsumpcja, obejmująca także zrównoważone kosmetyki i zrównoważona pielęgnacja skóry, staje się ważnym aspektem codziennego życia wielu z nas. To coraz bardziej świadome podejście do pielęgnacji i wzrost zainteresowania produktami, które byłyby nie tylko skuteczne i bezpieczne, lecz także zapewniły Ci dobre samopoczucie w chwili zakupu, odbieramy bardzo pozytywnie.

Badacze NIVEA poświecili przeszło 100 lat na poznanie złożonych procesów zachodzących w skórze, dzięki którym mogliśmy stworzyć kosmetyki cieszące się zaufaniem konsumentów na całym świecie. Ze względu na to zaufanie mamy poczucie, że naszym obowiązkiem jest ciągłe udoskonalanie produktów, tak aby były bardziej przyjazne dla środowiska, a także odpowiedzialne gospodarowanie zasobami, aby móc przeciwdziałać negatywnym wpływom na środowisko i zadbać o kondycję naszej planety.

Celem NIVEA jest tworzenie innowacyjnych produktów, które możesz bezpieczne stosować, które dbają o środowisko i które spełnią Twoje wysokie wymagania odnośnie pielęgnacji skóry.

To zrozumiałe, że chcesz wiedzieć, co znajduje się w Twoich ulubionych kosmetykach. Jednak czytanie składów i poszukiwanie informacji o tym, czy są one pochodzenia syntetycznego, roślinnego czy zwierzęcego, może być trudne. Mimo to, aspekty takie jak wegańskie formuły, kosmetyki biodegradowalne i naturalne produkty do pielęgnacji skóry stają się coraz bardziej istotne podczas zakupu produktów kosmetycznych.

NIVEA stara się zawsze dostarczać konsumentom uczciwych i przejrzystych informacji na temat naszych produktów, ich bezpieczeństwa oraz zgodności z wytycznymi w zakresie ochrony środowiska. NIVEA umieszcza informacje związane ze zrównoważonym rozwojem zarówno na samych produktach, jak i na ogólnodostępnych stronach w internecie.

Przykładem tej transparentnej postawy jest Słownik Składników, który publikujemy na stronach internetowych NIVEA od 2020 roku. Zawiera on proste, lecz dokładne informacje o niemal 600 składnikach, których używamy w formułach naszych produktów.

sustainable skincare ingredients

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.