ZRÓWNOWAŻONY OLEJ PALMOWY W NIVEA

Dowiedz się, w jaki sposób NIVEA promuje zrównoważone pozyskiwanie oleju palmowego, aby mieć pewność, że nie szkodzi on środowisku.

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

ZRÓWNOWAŻONY OLEJ PALMOWY W NIVEA

Wiele składników pochodzenia naturalnego w produktach do pielęgnacji skóry pochodzi z oleju palmowego (z nasion). Ze względu na bogate plony uzyskiwane z upraw palm, a także ich wyjątkowe właściwości jako surowca do produkcji kosmetyków, popyt na nie stale rośnie. Niestety, uprawa palm jest bardzo często związana z wylesianiem oraz innymi niezrównoważonymi praktykami rolniczymi. Ponieważ lasy w sposób naturalny i skuteczny magazynują CO2, ich ciągła dewastacja w znacznym stopniu przyczynia się do zmian klimatu – to problem, do którego podchodzimy z najwyższą powagą. NIVEA dba o przyrodę. Jesteśmy przekonani, że olej palmowy (z nasion) trzeba pozyskiwać w sposób zrównoważony, by chronić lasy deszczowe przed wylesianiem.

Olej palmowy: Co to jest? Dlaczego NIVEA używa składników na bazie oleju palmowego (z nasion)?

Materiały wytworzone z oleju palmowego (z nasion) są pochodzenia roślinnego, a zatem odnawialne, przez co można je sklasyfikować jako materiały pochodzenia naturalnego. Dlatego wykorzystanie tych materiałów może być ważnym krokiem w procesie odejścia od gospodarki opartej na paliwach kopalnych w stronę bardziej zrównoważonej przyszłości.

 

Pomimo poważnych kontrowersji związanych z uprawą oleju palmowego, eksperci i NGO (organizacje pozarządowe) są zgodni, że zastąpienie oleju palmowego (z nasion) innym olejem roślinnym nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Uprawa innych roślin wymagałyby wykorzystania znacznie większej ilości gruntów – i w ogólnym rozrachunku, takie podejście byłoby mniej zrównoważone.

 

NIVEA angażuje się w zrównoważoną transformację przemysłu oleju palmowego, która potępia wylesianie, wspiera ekologiczne praktyki rolnicze, szanuje różnorodność biologiczną oraz zapewnia środki do życia drobnym rolnikom.

W jaki sposób NIVEA wspiera zrównoważoną produkcję oleju palmowego?

Najpierw dobra wiadomość: od końca 2020 roku, 100% używanych przez nas składników na bazie oleju palmowego (z nasion) pochodzi ze zrównoważonych certyfikowanych źródeł. Używamy wyłącznie surowców na bazie oleju palmowego (z nasion) pozyskiwanego w sposób zrównoważony w oparciu o model równowagi masy zdefiniowany przez organizację Roundtable for Sustainable Palm Oil (RSPO).

 

 

Firma macierzysta NIVEA, Beiersdorf, jest czynnym członkiem RSPO i pomogła w powołaniu kolejnych krajowych i międzynarodowych organizacji międzybranżowych. Wspólnymi celami tych organizacji jest zwiększenie transparentności w przemyśle oleju palmowego i promowanie jego zrównoważonej transformacji.

Transparentność jest kluczem do stworzenia skutecznego i zrównoważonego harmonogramu działań dotyczących oleju palmowego. Dlatego ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami, aby móc śledzić źródła surowców, których używamy. Udało nam się znacząco zwiększyć transparentność łańcucha dostaw oleju palmowego, dzięki czemu mamy pewność co do źródła pochodzenia 92% procent naszego wolumenu zakupów surowców na bazie oleju palmowego (z nasion).

 

Wraz z lokalnymi partnerami non-profit, macierzysta firma NIVEA, Beiersdorf, pracuje z rolnikami u podstaw, promuje uprawę bez dalszego wylesiania oraz przyczynia się do poprawy standardu życia i sytuacji ekonomicznej lokalnych społeczności. Dzięki zaangażowaniu w indonezyjskim regionie Borneo Zachodniego wspieramy bezpośrednio 240 rolników, lecz korzyści z naszego projektu czerpią także dodatkowe trzy miejscowe wioski liczące około 4500 mieszkańców.

Postęp doceniony przez Carbon Disclosure Project (CDP)

Nasze wysiłki zostały zauważone: Firma macierzysta NIVEA, Beiersdorf, co roku uczestniczy w projekcie Carbon Disclosure Project (CDP). Ta międzynarodowa organizacja non-profit docenia skuteczność w zarządzaniu kluczowymi kwestiami środowiskowymi, w tym gospodarką leśną, i raportowaniu o nich.

 

Na podstawie naszego całościowego wkładu w zrównoważony przemysł oleju palmowego, udało nam się w 2020 roku uzyskać wynik „A”.

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.