naturally derived organic skin care ingredients

Składniki naturalne

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

natural skin care ingredients

SKŁADNIKI ORGANICZNE POCHODZENIA NATURALNEGO W PIELĘGNACJI SKÓRY

Istnieje wiele powodów, dla których wybieramy określone produkty do pielęgnacji skóry, takie jak naturalne kremy, biodegradowalny krem do opalania, naturalny żel do mycia ciała czy naturalny żel pod prysznic. Niektórzy decydują się stosować bardziej organiczne kosmetyki, ekosmetyki lub kosmetyki naturalne ze względów etycznych, inni starają się unikać składników syntetycznych, jeszcze inni wierzą wyłącznie w siłę natury. Niezależnie od przyczyn i specyficznych potrzeb Twojej skóry, z pewnością mamy odpowiednie produkty, takie jak naturalne kosmetyki do twarzy, które spełnią Twoje wymagania.

Produkty do pielęgnacji skóry i ich składniki mogą być wytwarzane z surowców pochodzących z najróżniejszych źródeł. Bez względu na to, czy są to źródła syntetyczne czy naturalne, możesz oczekiwać od NIVEA znakomitych kosmetyków pielęgnacyjnych, których możesz bezpiecznie używać, dbając jednocześnie o środowisko.

Uważamy, że każdy z nas powinien mieć możliwość wypróbowania produktów pochodzących z wielu źródeł, by móc znaleźć receptury dopasowane do określonego typu skóry oraz odpowiadające osobistym wartościom i preferencjom. Niezwykle istotny jest dla nas wpływ naszych składników na środowisko, zarówno jeśli chodzi o ślad węglowy związany z uprawą surowców, jak i oddziaływanie na gleby i środowisko morskie.

Czym są składniki pochodzenia naturalnego?

Składniki pochodzenia naturalnego, lub składniki ze źródeł naturalnych, składają się wyłączne z substancji wytworzonych przez naturę. Mogą być pozyskiwane z roślin, np. korzeni, części zielonych i kwiatów, minerałów lub stanowić produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego. Niektóre z ich są dość znane, na przykład aloes. Inne natomiast mogą cię zaskoczyć, jak na przykład alkohol benzylowy, naturalny środek konserwujący wytwarzany przez kilka roślin.

Ponieważ surowce naturalne są dalej przetwarzane w procesie produkcji, mówimy o składnikach „pochodzenia naturalnego” lub składnikach „ ze źródeł naturalnych”. Składniki te po procesie przetwarzania zachowują co najmniej 50% swojej naturalnej struktury molekularnej lub naturalnej postaci.

Przechodząc na surowce odnawialne i odchodząc od produkcji opartej na paliwach kopalnych, dążymy także do zwiększenia ilości składników pochodzenia naturalnego w recepturach naszych kosmetyków. Jednocześnie, uważnie badamy ich skuteczność w pielęgnacji skóry, a także ich wpływ na środowisko.

NIVEA wykorzystuje składniki pochodzenia naturalnego

Okryj linię NIVEA Naturally Good. Wszystkie jej produkty, takie jak ekologiczny żel pod prysznic czy zrównoważony krem nawilżający, zawierają od 95 do 99% składników pochodzenia naturalnego.

Czy produkty organiczne są lepsze dla środowiska?

Składniki roślinne pochodzące z rolnictwa ekologicznego są odzwierciedleniem takiego podejścia do upraw, które zakłada harmonię z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie i ogranicza wykorzystanie substancji syntetycznych. Dlatego w naszych produktach z linii Naturally Good używamy tak wielu różnych składników organicznych.

 

Są one starannie wytwarzane z organicznych surowców, takich jak rumianek, olej arganowy, aloes, olej z awokado, masło kakaowe czy zielona herbata:

  • Organiczny rumianek: łagodny dla skóry wrażliwej, zwalcza wczesne oznaki starzenia i nadaje skórze blasku
  • Organiczny olej arganowy: głęboko nawilża skórę suchą, poprawia jej elastyczność, reguluje wydzielanie sebum
  • Organiczny aloes: bogaty w witaminy i antyoksydanty, znany z właściwości chłodzących i łagodzących oparzenia słoneczne, nawilża skórę suchą i zapobiega wczesnym oznakom starzenia
  • Organiczna zielona herbata: silny przeciwutleniacz o właściwościach przeciwzapalnych, leczy trądzik, łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia oraz rozjaśnia skórę

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.