Kosmetyki wegańskie

Kosmetyki wegańskie

Poznaj wegańskie produkty do pielęgnacji skóry NIVEA i dowiedz się, dlaczego kosmetyki wegańskie są lepsze dla skóry i środowiska.

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

KOSMETYKI WEGAŃSKIE NIVEA

“Kosmetyki wegańskie” – co to znaczy? Określenie to odnosi się do produktów do pielęgnacji skóry, makijażu oraz kosmetyków do mycia twarzy i ciała, które nie zawierają jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego. Istnieje wiele składników, które powstają z produktów wytwarzanych przez zwierzęta, takich jak wosk pszczeli, miód czy mleko. Jeżeli są one pozyskiwane w sposób odpowiedzialny, stanowią substancje odnawialne, delikatne dla skóry i przetwarzane z szacunkiem dla zwierząt, które je wytworzyły.

Jednocześnie, niektóre składniki mogą pochodzić z produktów ubocznych przemysłowej hodowli zwierząt przeznaczonych na żywność. W tym kontekście, wielu konsumentów ma obawy związane z humanitarnym traktowaniem zwierząt. W grę wchodzą również kontrowersje środowiskowe, na przykład wylesianie ziemi pod nowe pastwiska. Ponieważ hodowla zwierząt na dużą skalę znacząco wpływa na zmianę klimatu, NIVEA traktuje te obawy bardzo poważnie.

Czy NIVEA ma w swojej ofercie kosmetyki wegańskie?

Dla wielu ludzi, składniki pochodzenia zwierzęcego kłócą się z ideą życia w harmonii ze zwierzętami. Dlatego ciągle poszukujemy alternatyw, takich jak kosmetyki wegańskie czy kosmetyki pochodzenia roślinnego.

NIVEA ma w swoim asortymencie szeroki wybór kosmetyków przyjaznych weganom. Cała linia Naturally Good składa się z kosmetyków o wegańskich formułach, w 100% wolnych od składników pochodzenia zwierzęcego.


woman applying vegan skincare body lotion
Kosmetyki wegańskie

Wegański balsam do ciała

Wegańska linia produktów NIVEA Naturally Good zawiera również wegańskie balsamy do ciała. Balsamy wydobywają naturalne piękno Twojej skóry zamknięte w innowacyjnym opakowaniu, zawierającym o 50% mniej plastiku. Nadające się do recyklingu, butelki można zwinąć, aby wycisnąć ich zawartość do końca, przez co dodatkowo zajmują one mniej miejsca w pojemniku na odpady odnawialne.

woman using vegan skincare product
Kosmetyki wegańskie

Wegańska pielęgnacja twarzy

Jeżeli poszukujesz kosmetyków wegańskich lub preferujesz wegańską pielęgnację twarzy, wypróbuj linię pielęgnacyjną NIVEA Naturally Good, na przykład wegański krem do twarzy. Formuły tych produktów są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, a przy tym zawierają 99% składników pochodzenia naturalnego, w tym dobroczynne oleje i wyciągi z upraw organicznych.

woman washing her face with vegan skincare product
Kosmetyki wegańskie

Wegańskie produkty do mycia twarzy i demakijażu

Jeżeli chodzi o wegańskie produkty do mycia twarzy i produkty do demakijażu, mamy dla Ciebie kilka różnorodnych propozycji. Oprócz linii Naturally Good, z pewnością pokochasz kostkę myjącą NIVEA MagicBAR – nasz pierwszy produkt z certyfikatem Ecocert® Cosmos Natural. Dodatkowo, wegańskie chusteczki do demakijażu Naturally Good nie tylko skutecznie usuwają nawet wodoodporny makijaż i tusz do rzęs, lecz także składają się w 100% z włókien naturalnych.

woman using vegan skincare shower gel
Kosmetyki wegańskie

Wegański żel pod prysznic

Linia żeli pod prysznic NIVEA Naturally Good składa się w 98% z naturalnych składników i nie zawiera mikroplastiku, glikolu polietylenowego (PEG) ani parabenów. Formuły tych produktów są w 99% biodegradowalne (według OECD lub równoważnych metod). Innymi wegańskimi produktami do mycia ciała w naszym asortymencie są produkty NIVEA Fresh Blends. Obie linie produktów pod prysznic są posiadają opakowania wykonane w 97% z recyklingowanego plastiku.


JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.