DLACZEGO ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ JEST DLA NAS TAK WAŻNY

Jako wiodąca marka kosmetyków do pielęgnacji skóry, NIVEA angażuje się również w rozwiązywanie rozmaitych wyzwań środowiskowych. Poznaj nasze w zakresie cele zrównoważonego rozwoju.

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

DLACZEGO ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ JEST DLA NAS TAK WAŻNY

Jako wiodąca marka kosmetyków do pielęgnacji skóry mogąca pochwalić się ponad 100-letnim doświadczeniem, jesteśmy w pełni świadomi wyzwań, przed którymi stoimy: Produkty NIVEA można znaleźć w niemal każdym gospodarstwie domowym: od lat kojarzą się z doskonałą, dostępną dla każdego, pielęgnacją skóry. Twoje zaufanie do NIVEA bardzo nas cieszy. Nie chcemy zawieść tego zaufania, dlatego nasze kosmetyki staramy się produkować w jak najbardziej zrównoważony sposób. Ponieważ tak samo jak Ciebie niepokoją nas wyzwania środowiskowe, które stoją przed nami. Niektóre z nich są łatwo dostrzegalne, na przykład ogromne zanieczyszczenie planety odpadami z tworzyw sztucznych, podczas gdy pozostają na pierwszy rzut oka niewidoczne, tak jak gazy cieplarniane, będące główną przyczyną zmian klimatycznych związanych z działalnością człowieka.

W NIVEA czujemy się zobowiązani do czynnego udziału w rozwiązywaniu tych wyzwań. Chcemy mieć pewność, że nasza błękitna planeta pozostanie równie pięknym domem dla przyszłych pokoleń.

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA PIELĘGNACJA.

Skóra znajduje się w centrum wszystkiego, co robimy w NIVEA. Wierzymy, że praca z biologią skóry pozwala osiągnąć jej zdrowy, piękny wygląd. Naturalne piękno, we wszystkich typach i kolorach. Skóra jest naszym bezpośrednim łącznikiem ze środowiskiem: łączy nas z bliskimi i ukochanymi poprzez dotyk, a także pozwala odczuwać żywioły natury: orzeźwiający deszcz i wiatr oraz kojące ciepło słońca.

Mamy tylko tę jedną planetę. To nasz wspólny dom, którego zdrowie jest dla nas równie istotne jak zdrowie skóry. Jednak równowaga naszej planety została poważnie zachwiana. Jej naturalne piękno zanika wskutek nadmiernego korzystania z zasobów i zanieczyszczenia środowiska. Walka z postępującymi zmianami klimatycznymi jest najważniejszym wyzwaniem środowiskowym ludzkości.

NIVEA nie godzi się na kompromisy. Gwarantujemy, że tak samo jak o Twoją skórę, troszczymy się o naszą planetę. Modyfikując nasze produkty, ograniczając ich ślad węglowy i dostosowując sposób prowadzenia działalności, chcemy otoczyć opieką zarówno Twoją skórę, jak i naszą planetę. To proces i jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. NIVEA zadba o wszystko, nie tylko o skórę.

Cele zrównoważonego rozwoju NIVEA

Jako wiodąca marka kosmetyków pielęgnacyjnych zdajemy sobie sprawę, chcąc pozytywnie wpływać na zdrowie planety, powinniśmy działać w sposób bardziej zrównoważony. Musimy być bardziej świadomi tego, jak ważna jest ochrona i utrzymanie naszej pięknej planety w dobrej kondycji. Aby przeciwdziałać niszczycielskim skutkom zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska, musimy przygotować się na ciężką pracę. Poznaj cele zrównoważonego rozwoju NIVEA:

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym: Wkładamy wiele wysiłku w opracowywanie najlepszych możliwych produktów do pielęgnacji skóry, jednocześnie zawsze zastanawiając się, jak moglibyśmy jeszcze bardziej ograniczyć emisję CO2 i oszczędzać energię w całym łańcuchu wartości.

- Całkowita redukcja emisji o 30% w całym łańcuchu wartości do 2025 roku
- Neutralność klimatyczna procesów do 2030 r.
- Produkty „zneutralizowane” klimatycznie

 

Receptury przyjazne dla środowiska: Wykorzystując przyjazne dla środowiska, biodegradowalne surowce alternatywne, dążymy do poprawy zgodności środowiskowej naszego ogólnego portfolio produktów.

- Od końca 2021 roku, wszystkie produkty NIVEA i Beiersdorf nie zawierają mikroplastiku.
- Do końca 2025 roku, w unijnych recepturach naszych produktów będziemy stosować wyłącznie biodegradowalne polimery.

 

Zrównoważone opakowania z tworzyw sztucznych i ograniczenie ilości odpadów: Kierując się zasadami gospodarki cyrkularnej, dążymy do odpowiedzialnego wykorzystywania tworzyw sztucznych w opakowaniach naszych produktów. Nasze podejście do plastiku jest proste: ograniczamy jego ilość wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, w jak największym stopniu poddajemy go recyklingowi, w miarę możliwości zastępujemy go innymi materiałami, a dodatkowo – zachęcamy naszych klientów do ponownego wykorzystania opakowań.

- 100% opakowań do ponownego napełniania, ponownego użycia lub recyklingu do 2025 roku
- 50% redukcja ilości stosowanego plastiku pierwotnego na bazie paliw kopalnych do 2025 roku
- 30% recyklingowanych materiałów w naszych plastikowych opakowaniach do 2025 roku
- 30% mniej odpadów w naszych zakładach produkcyjnych do 2025 roku
- Zero odpadów produkcyjnych na składowiskach

 

Odpowiedzialne pozyskiwanie surowców: NIVEA dokłada wszelkich starań, by traktować naturę z szacunkiem. Dlatego też angażujemy się w propagowanie ekologicznych praktyk rolniczych, zapobieganie wylesianiu oraz wspieranie lokalnych społeczności i regionów, w których uprawiane są nasze składniki.

- Wyłącznie odnawialne składniki ze zrównoważonych źródeł do 2025 roku
- Pozyskiwanie głównych surowców bez wylesiania do 2025 roku
- 100% stosowanego oleju palmowego (z nasion) pozyskiwane w sposób zrównoważony od końca 2020 roku
- 100% naszych składanych pudełek posiada certyfikat FSC od 2019 roku

 

Ograniczenie zużycia wody: Jako producent kosmetyków jesteśmy świadomi ogromnej odpowiedzialności, jaka na nas ciąży, dlatego też ograniczenie zużycia wody stało się głównym elementem naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

- 25% redukcja zużycia wody na wyprodukowany produkt do 2025 roku

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.