hands holding a plant in soil

NASZE ZAANGAŻOWANIE W STRATEGIĘ CARE BEYOND SKIN

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

ZOBOWIĄZANIE DO ZRÓWNOWAZONEGO ROZWOJU

Jako wiodąca marka produktów do pielęgnacji skóry mogąca pochwalić się ponad 100-letnim doświadczeniem, wiemy jak ważne dla zdrowia skóry jest zdrowe środowisko. Jednak naturalne piękno naszej błękitnej planety cierpi z powodu nadmiernego wykorzystania zasobów i zanieczyszczenia środowiska.

Dlatego NIVEA stawia sobie za cel ograniczenie swojego wpływu na środowisko, ekosystemy i ich mieszkańców poprzez opracowywanie i wytwarzanie kosmetyków pielęgnacyjnych równie delikatnych dla skóry, jak i dla naszej planety.

Chcemy podzielić się z Tobą naszymi działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz troską o naszą wspólną przyszłość.


man talking

Filozofia i cele

NIVEA od dziesięcioleci towarzyszy ludziom w codziennym życiu, dbając o ich zdrową, piękną skórę i pielęgnując ją z zewnątrz. Zaufanie pokładane w naszej marce przyjmujemy z pokorą – starając się go nie zawieść i mu sprostać, obejmujemy troską i ochroną także naszą planetę.

Dowiedz się więcej o naszej filozofii i ambitnych celach, które pomagają nam przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

WARTOŚCI, W KTÓRE WIERZYMY

1. OGRANICZENIE EMISJI CO2 WE WSZYSTKIM, CO ROBIMY
2. ODPOWIEDZIALNE POZYSKIWANIE SKŁADNIKÓW
3. KONCENTRACJA NA SKŁADNIKACH BIODEGRADOWALNYCH I NATURALNYCH SUROWCACH
4. NIŻSZE ZUŻYCIE ENERGII I ZASOBÓW W PROCESIE PRODUKCJI
5. KOSMETYKI TWORZONE Z SZACUNKIEM DO NATURY, LUDZI I ZWIERZĄT


Neutralność klimatyczna

Dążymy do maksymalnego ograniczenia naszego śladu węglowego, modyfikując opakowania, formuły i metody produkcji naszych kosmetyków. Aby było to możliwe, NIVEA wyznaczyła sobie ambitne cele klimatyczne dla całego przedsiębiorstwa, zgodne z najnowszymi badaniami nad klimatem.

Dowiedz się więcej o naszym zaangażowaniu w opracowanie produktów przyjaznych dla klimatu.


Szacunek dla zwierząt

NIVEA szanuje i kocha przyrodę. Nasza troska o planetę przejawia się również w ochronie zwierząt, których przetrwanie jest uzależnione od przetrwania ekosystemów i które także te ekosystemy kształtują. Jesteśmy przekonani, że nie potrzebujemy testów na zwierzętach, aby udowodnić skuteczność i bezpieczeństwo stosowania kosmetyków.

Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób dbamy o dobrostan zwierząt.


Odpowiedzialne pozyskiwanie surowców

Dbamy o to, aby wszystko, co trafia do produktów NIVEA, było bezpieczne i zdrowe – dlatego staramy się używać odpowiedzialnie pozyskiwanych surowców odnawialnych wszędzie tam, gdzie to możliwe, w imię bardziej zrównoważonej przyszłości. Korzystając z zasobów naturalnych, przywiązujemy jednocześnie dużą wagę do sposobu uprawy roślin.

Dowiedz się więcej o naszych zobowiązaniach i celach związanych z odpowiedzialnym pozyskiwaniem surowców.


Zrównoważona produkcja

Nasze zaangażowanie w ochronę planety i społeczności wpływa również na sposób, w jaki wytwarzamy kosmetyki NIVEA: Staramy się ograniczać nasz ślad węglowy, oszczędzać energię, generować mniej odpadów i odpowiedzialnie wykorzystywać słodką wodę.

Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób ograniczamy emisję CO2 w całym procesie produkcyjnym.


sky

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.