respecting animals

Zwierzęta

Dowiedz się więcej o naszym szacunku do zwierząt oraz walce o ich humanitarne traktowanie i zaprzestanie testów na zwierzętach.

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

SZACUNEK DO ZWIERZĄT

NIVEA wierzy, że jednym z przejawów troski o naszą planetę jest szacunek dla zwierząt, z którymi ją współdzielimy. I chociaż wielu ludzi podziela ten pogląd, nadal istnieje niepewność co do znaczenia etykiet i pojęcia kosmetyków cruelty free.

W NIVEA uczciwie mówimy o naszym stosunku do zwierząt: zajmujemy jasne stanowisko w kwestii testów na zwierzętach i produktów testowanych na zwierzętach, dlatego oferujemy szeroki asortyment kosmetyków wegańskich, które są w 100% wolne od składników pochodzenia zwierzęcego. Angażujemy się też w ochronę ekosystemów o szczególnie dużej i unikalnej różnorodności biologicznej.

Stanowisko NIVEA w sprawie testów na zwierzętach

Jesteśmy przekonani, że nie potrzebujemy testów na zwierzętach aby udowodnić, jak skuteczne i dobrze tolerowane są nasze kosmetyki. Dzięki ponad 35-letniemu doświadczeniu, należymy do światowych liderów w opracowywaniu i stosowaniu alternatywnych metod badania kosmetyków. Nasi badacze już w 1992 roku opracowali jedną z pierwszych na świecie oficjalnie zatwierdzonych metod z wyłączeniem testów na zwierzętach.

Celem NIVEA jest zniesienie testowania kosmetyków na zwierzętach na całym świecie. Aktywnie wspieramy różne międzynarodowe grupy robocze, dzieląc się na przykład odkryciami naukowymi. Pracujemy również nad przekonaniem władz Chin oraz tych części świata, które nadal wymagają testów na zwierzętach, że nie jest to konieczne, wzywając je do oficjalnego zatwierdzenia alternatywnych metod testowania kosmetyków.

Dlaczego NIVEA nie reklamuje swoich produktów jako “kosmetyki nietestowane na zwierzętach” lub “kosmetyki cruelty free”?

Testowanie kosmetyków na zwierzętach zostało zakazane w Unii Europejskiej już w 2004 r. Natomiast od 2013 r. zabronione jest także testowanie wszelkich składników zawartych w tych produktach. NIVEA zgadza się z tą decyzją i całym sercem wspiera ten ogromnie ważny krok w kierunku popularyzacji kosmetyków etycznych. Pod tym względem, wszystkie produkty kosmetyczne dostępne w Unii Europejskiej są „nietestowane na zwierzętach”. Jednakże wykorzystanie tego oczywistego faktu w celach reklamowych kłóci się z polityką NIVEA zakładającą uczciwą i transparentną komunikację.

aloe

Czym są kosmetyki wegańskie?

Określenie “kosmetyki wegańskie” odnosi się do produktów do pielęgnacji skóry, makijażu oraz kosmetyków do mycia twarzy i ciała, które nie zawierają jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego. Istnieje wiele składników, które powstają z produktów wytwarzanych przez zwierzęta, takich jak wosk pszczeli, miód czy mleko. Jeżeli są one pozyskiwane w sposób odpowiedzialny, stanowią substancje odnawialne, delikatne dla skóry i przetwarzane z szacunkiem dla zwierząt, które je stworzyły.

Jednocześnie, niektóre składniki mogą pochodzić z produktów ubocznych przemysłowej hodowli zwierząt przeznaczonych na żywność. W tym kontekście, wielu konsumentów ma obawy związane z humanitarnym traktowaniem zwierząt. W grę wchodzą również kontrowersje środowiskowe, na przykład wylesianie ziemi pod nowe pastwiska. Ponieważ hodowla zwierząt na dużą skalę znacząco wpływa na zmianę klimatu, NIVEA traktuje te obawy bardzo poważnie.

Dla wielu ludzi, składniki pochodzenia zwierzęcego kłócą się z ideą życia w harmonii ze zwierzętami. Dlatego ciągle poszukujemy alternatyw, takich jak kosmetyki wegańskie czy kosmetyki pochodzenia roślinnego.

W jaki sposób NIVEA pomaga chronić różnorodność biologiczną?

NIVEA uważa, że ochrona tej pięknej planety jest naszym obowiązkiem. Ziemia jest domem nie tylko naszym, lecz także milionów gatunków zwierząt, których egzystencja opiera się na zrównoważonych ekosystemach, takich jak lasy, rzeki i sawanny.

Oprócz pozyskiwania składników roślinnych w harmonii z naturą, firma Beiersdorf postawiła sobie również za cel ochronę ekosystemów o szczególnie dużej i unikalnej różnorodności biologicznej.

Nasza pierwsza inicjatywa ochrony ekosystemu znajduje się na wyspie Borneo w Malezji. Wraz z lokalnymi partnerami pracujemy na rzecz ochrony siedlisk dzikich zwierząt w rezerwacie Tabin, ponieważ region ten jest domem dla wielu rzadko spotykanych gatunków. Celem przyjętym na najbliższe pięć lat jest stabilizacja populacji zagrożonych gatunków, takich jak rzadki słoń karłowaty z Borneo i orangutan.

Aby osiągnąć ten cel, będziemy nadal promować zrównoważoną produkcję oleju palmowego i walczyć z wylesianiem. Do 2025 r., wszyscy rolnicy uprawiający olej palmowy oraz łącznie 20 000 hektarów ziemi w tym regionie otrzymają certyfikat zgodny z uznanym na całym świecie standardem RSPO (Roundtable for Sustainable Palm Oil).

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.