Zrównoważone opakowania

Dowiedz się, jak nasze postępy w zakresie tworzenia zrównoważonych opakowań pomagają zapobiegać zanieczyszczaniu środowiska i ograniczać emisje.

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

ZRÓWNOWAŻONE OPAKOWANIA

W NIVEA dążymy do zamkniętego obiegu surowców i odpowiedzialnego wykorzystywania materiałów opakowaniowych, aby zapobiegać dalszemu zanieczyszczeniu środowiska i zmniejszać nasz ślad węglowy. Nasze podejście do plastiku jest proste: ograniczamy jego ilość wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, w jak największym stopniu poddajemy go recyklingowi, w miarę możliwości zastępujemy go innymi materiałami, a dodatkowo – zachęcamy naszych konsumentów do ponownego wykorzystania opakowań.

Dowiedz się więcej o naszych postępach i celach w zakresie tworzenia zrównoważonych opakowań o obniżonej zawartości tworzyw sztucznych, z recyklingowanego plastiku oraz materiałów drewnopochodnych z kontrolowanych i identyfikowalnych źródeł.


Zobowiązanie do ograniczenia zużycia plastiku

Ludzkość stoi przed pytaniem, jak rozwiązać globalny problem wszechobecnego plastiku. W NIVEA wyznaczyliśmy sobie ambitne cele, aby zmniejszyć ilość pierwotnego plastiku na bazie paliw kopalnych w naszych opakowaniach oraz zwiększyć udział materiałów pochodzących z recyklingu, a dodatkowo zapewnić możliwość recyklingu i ponownego wykorzystania naszych opakowań.

 

Poznaj nasze dotychczasowe osiągnięcia oraz cele związane z ograniczeniem zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi.


Zrównoważone opakowania papierowe

Jednym ze sposobów ograniczenia ilości plastiku w opakowaniach jest zastąpienie go materiałami drewnopochodnymi, takimi jak papier i tektura. Ponieważ traktujemy przyrodę z szacunkiem, upewniamy się, że wykorzystywany przez nas surowiec naturalny jest pozyskiwany w sposób zrównoważony, co chroni lasy przed wylesianiem.

 

Dowiedz się więcej o naszym zobowiązaniu do stosowania zrównoważonych opakowań papierowych.


JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.