growing a tree

Zrównoważony papier z recyklingu na opakowania

Papier i tektura powinny być wytwarzane w sposób zrównoważony. Dążymy do stosowania opakowań z papieru i tektury z recyklingu bądź z certyfikatem FSC.

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

ZRÓWNOWAŻONE OPAKOWANIA PAPIEROWE

NIVEA wykorzystuje papier i tekturę jako naturalny materiał opakowaniowy do wielu różnorodnych zastosowań. Staramy się traktować przyrodę z całym należnym jej szacunkiem. Jesteśmy przekonani, że materiały drewnopochodne, takie jak papier i tektura, powinniśmy pozyskiwać w sposób zrównoważony, by chronić lasy przed nadmiernym wylesianiem. Ponieważ lasy naturalnie i skutecznie magazynują CO2, ich ciągłe wyniszczanie w znacznym stopniu przyczynia się do zmian klimatu. Problem ten traktujemy bardzo poważnie.

Ustanowiliśmy politykę „Zrównoważonego pozyskiwania papieru i tektury”, której głównym założeniem jest 100% przejście na zrównoważony papier i tekturę na całym świecie. Wymaga ona stosowania papieru i tektury z recyklingu lub z certyfikatem FSC („Forest Stewardship Council”). Certyfikat FSC gwarantuje, że użyte produkty drewnopochodne pochodzą z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny, zapewniający korzyści środowiskowe, społeczne, jak również ekonomiczne.

Robimy w tym zakresie coraz większe postępy, dzięki czemu możemy ogłosić, że już w 2019 roku, 100% naszych składanych pudełek zostało wyprodukowane z materiałów z certyfikatem FSC. Obecnie intensywnie pracujemy nad zastąpieniem kolejnych papierowych materiałów opakowaniowych papierem z certyfikatem FSC lub pochodzącym z recyklingu.

Numer licencji promocyjnej Beiersdorf: FSC® N003710.

holding hands
day cream

Rozświetlający krem na dzień NIVEA Naturally Good 50 ml

night cream

Regenerujący krem na noc NIVEA Naturally Good 50 ml

OrganicAloeVeraRadianceDayCare

Przeciwzmarszczkowy krem na dzień NIVEA Naturally Good 50 ml

Przeciwzmarszczkowy krem na noc NIVEA Naturally Good 50 ml

JEDNA SKÓRA. JEDNA PLANETA. JEDNA TROSKA.

Pragniemy być w 100% transparentni, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju w NIVEA. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub szukasz bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy na stronę internetową naszej macierzystej firmy Beiersdorf poświęconą tematyce zrównoważonego rozwoju.