Demakijaż Header

Demakijaż: dlaczego jest tak ważny

Poprawne usuwanie podkładu, tuszu do rzęs itp.
Nawet jeśli jesteś naprawdę zmęczona po długiej imprezie, zmycie makijażu jest konieczne! Rzęsy i skóra pozostaną zdrowe, jeżeli dokładnie zmyjesz makijaż.

Nigdy nie zapominaj o zmyciu makijażu

Czasem szkoda tak po prostu zetrzeć artystycznie wykonany makijaż na koniec dnia. Jednak to po prostu nieuniknione – a Twoja skóra Ci się za to odwdzięczy.
Demakijaż należy wykonać najpóźniej przed położeniem się do łóżka – tym sposobem unikniesz też osadzania się cząstek kosmetyków na pościeli.

Precz z makijażem!

Każdego dnia, niezależnie co robisz, czy nakładasz makijaż do pracy, czy cały dzień spędzasz na powietrzu bez makijażu, cząsteczki kurzu, sebum i złuszczający się naskórek kumulują się na skórze uniemożliwiając jej oddychanie. A więc należy zmywać je każdego wieczoru. 

Jeżeli nałożyłaś też makijaż, skóra może być skłonna do podrażnień. Dlatego tak ważne jest, aby ją dogłębnie oczyszczać każdego wieczoru i zapobiegać niedoskonałościom oraz przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Skóra bez niedoskonałości: nie zapomnij zmyć makijażu

Wieczorem rozpoczyna się faza odnowy skóry. Jeżeli jednak makijaż i puder nie zostaną usunięte, następuje zapychanie porów. Powoduje to powstawanie wągrów i wyprysków. Nawet jeżeli nie nosisz makijażu, a tylko stosujesz krem, powinnaś dokładnie oczyszczać twarz każdego wieczoru. Brud i szkodliwe substancje znajdujące się w otoczeniu codziennie osadzają się na skórze i konieczne jest ich usuwanie. Zapewni to świeżą i różaną cerę. 

Powinnaś zawsze wykonywać te trzy kroki: oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie, aby cera była zawsze świeża i promienna. Produkty oczyszczające i nawilżające powinny być zawsze dostosowane do Twojego rodzaju cery. Oczyszczając skórę, zacznij od zmycia makijażu oczu, a następnie umyj całą twarz. 

Wskazówka: Obie te czynności możesz wykonać jednocześnie pod prysznicem dzięki. Następnie przemyj twarz tonikiem, aby odświeżyć, ukoić i wygładzić skórę oraz przygotować ją do nawilżenia.
Tutaj dowiesz się więcej na temat odpowiedniego kremu na noc.

Tusz do rzęs trzeba dokładnie zmyć

Nie ma mowy o pandzie: jeżeli nie usuniesz tuszu, jego kawałeczki mogą dostać się do oczu. Pozostałość tuszu może mocno wysuszyć rzęsy. W najgorszym przypadku rzęsy mogą się nawet ułamać. Demakijaż specjalnymi produktami, jak Gentle Eye Make-up Remover od NIVEA, usuwa wodoodporny tusz do rzęs i jednocześnie łagodzi delikatną skórę wokół oczu. Aby dokładnie zmyć tusz, niewielką ilość produktu zaaplikuj na płatek kosmetyczny i delikatnie przetrzyj zamknięte oczy.

Zachowaj ostrożność: 

Przecieraj oko od wewnętrznej do zewnętrznej strony, w przeciwnym razie zwiększasz ryzyko powstania zmarszczek. Chusteczki oczyszczające są zazwyczaj zbyt mocne dla wrażliwej skóry okolicy oczu – zauważysz, że potrafią wywołać nieprzyjemne pieczenie.

Ustal codzienny plan pielęgnacyjny

Po demakijażu zastosuj delikatne nawilżanie

Aby dogłębnie oczyścić pory, zastosuj nawilżające mleczko oczyszczające, takie jak NIVEA Oczyszczające mleczko do twarzy, a demakijaż zakończ odświeżającym tonikiem. NIVEA Tonik łagodzący wzbogacony w naturalny olejek migdałowy  koi skórę i zapewnia trwałe nawilżenie. Po usunięciu makijażu nałóż krem odpowiedni dla Twojej cery; pozwoli to na optymalne przyswojenie jego składników.

Najlepsza pielęgnacja wieczorna

  • Zmyj makijaż
  • Oczyść skórę
  • Zadbaj o skórę wokół oczu
  • Zadbaj o skórę na twarzy

DELIKATNE OCZYSZCZANIE: NA POCZĄTEK DEMAKIJAŻ

Zobacz także