Demakijaż Header

Demakijaż: dlaczego jest tak ważny

Poprawne usuwanie podkładu, tuszu do rzęs itp.

Nawet jeśli jesteś naprawdę zmęczona po długiej imprezie, zmycie makijażu jest konieczne! Rzęsy i skóra pozostaną zdrowe, jeżeli dokładnie zmyjesz makijaż.

Nigdy nie zapominaj o zmyciu makijażu

Czasem szkoda tak po prostu zetrzeć artystycznie wykonany makijaż na koniec dnia. Jednak to po prostu nieuniknione – a Twoja skóra Ci się za to odwdzięczy.

Makijaż

Demakijaż należy wykonać najpóźniej przed położeniem się do łóżka – tym sposobem unikniesz też osadzania się cząstek kosmetyków na pościeli.

Precz z makijażem!

Każdego dnia, niezależnie co robisz, czy nakładasz makijaż do pracy, czy cały dzień spędzasz na powietrzu bez makijażu, cząsteczki kurzu, sebum i złuszczający się naskórek kumulują się na skórze uniemożliwiając jej oddychanie. A więc należy zmywać je każdego wieczoru. 

Jeżeli nałożyłaś też makijaż, skóra może być skłonna do podrażnień. Dlatego tak ważne jest, aby ją dogłębnie oczyszczać każdego wieczoru i zapobiegać niedoskonałościom oraz przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Skóra bez niedoskonałości: nie zapomnij zmyć makijażu

Wieczorem rozpoczyna się faza odnowy skóry. Jeżeli jednak makijaż i puder nie zostaną usunięte, następuje zapychanie porów. Powoduje to powstawanie wągrów i wyprysków. Nawet jeżeli nie nosisz makijażu, a tylko stosujesz krem, powinnaś dokładnie oczyszczać twarz każdego wieczoru. Brud i szkodliwe substancje znajdujące się w otoczeniu codziennie osadzają się na skórze i konieczne jest ich usuwanie. Zapewni to świeżą i różaną cerę. 

Powinnaś zawsze wykonywać te trzy kroki: oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie, aby cera była zawsze świeża i promienna. Produkty oczyszczające i nawilżające powinny być zawsze dostosowane do Twojego rodzaju cery. Oczyszczając skórę, zacznij od zmycia makijażu oczu, a następnie umyj całą twarz. 

Wskazówka: Obie te czynności możesz wykonać jednocześnie pod prysznicem dzięki. Następnie przemyj twarz tonikiem, aby odświeżyć, ukoić i wygładzić skórę oraz przygotować ją do nawilżenia.
Tutaj dowiesz się więcej na temat odpowiedniego kremu na noc.

Skóra idealna

Łagodzące produkty oczyszczające, takie jak NIVEA Aqua Effect Cleansing Mousse, delikatnie wspierają proces zmywania makijażu i dogłębnie oczyszczają skórę.

Tusz do rzęs

NIVEA delikatny płyn do demakijażu oczu pomoże zmy trwałą szminkę wodoodporny tusz do rzęs. Delikatnie nawilża rzęsy i usuwa pozostałości kosmetyków wodoodpornych.

Tusz do rzęs trzeba dokładnie zmyć

Nie ma mowy o pandzie: jeżeli nie usuniesz tuszu, jego kawałeczki mogą dostać się do oczu. Pozostałość tuszu może mocno wysuszyć rzęsy. W najgorszym przypadku rzęsy mogą się nawet ułamać. Demakijaż specjalnymi produktami, jak Gentle Eye Make-up Remover od NIVEA, usuwa wodoodporny tusz do rzęs i jednocześnie łagodzi delikatną skórę wokół oczu. Aby dokładnie zmyć tusz, niewielką ilość produktu zaaplikuj na płatek kosmetyczny i delikatnie przetrzyj zamknięte oczy.

Zachowaj ostrożność: 

Przecieraj oko od wewnętrznej do zewnętrznej strony, w przeciwnym razie zwiększasz ryzyko powstania zmarszczek. Chusteczki oczyszczające są zazwyczaj zbyt mocne dla wrażliwej skóry okolicy oczu – zauważysz, że potrafią wywołać nieprzyjemne pieczenie.

Ustal codzienny plan pielęgnacyjny

Po demakijażu zastosuj delikatne nawilżanie

Aby dogłębnie oczyścić pory, zastosuj nawilżające mleczko oczyszczające, takie jak NIVEA Oczyszczające mleczko do twarzy, a demakijaż zakończ odświeżającym tonikiem. NIVEA Tonik łagodzący wzbogacony w naturalny olejek migdałowy  koi skórę i zapewnia trwałe nawilżenie. Po usunięciu makijażu nałóż krem odpowiedni dla Twojej cery; pozwoli to na optymalne przyswojenie jego składników.

Najlepsza pielęgnacja wieczorna

  • Zmyj makijaż
  • Oczyść skórę
  • Zadbaj o skórę wokół oczu
  • Zadbaj o skórę na twarzy

Zobacz także