Niekiedy domowe sposoby na uspokojenie nie przynoszą wystarczających efektów. Nie jest to kolejny powód do zamartwiania się, lecz motywacja, by pomocy szukać gdzie indziej. Być może będzie Ci potrzebne leczenie stresu z pomocą psychologa i środków farmaceutycznych. Skąd masz wiedzieć, że już czas na leczenie przewlekłego stresu?
Niestety, objawy długotrwałego stresu są różne i nie każda z nas potrafi bądź chce wprost powiązać je ze stresem. Najczęściej na leczenie decydujemy się dopiero w momencie, gdy stres wywołuje konkretne objawy somatyczne, np. bóle głowy, naprzemienne biegunki i zaparcia, duszności i ucisk w klatce piersiowej. Zwykle próbujemy leczyć konkretne choroby, ale rezultaty są kiepskie, bo nie eliminujemy źródła problemów – stresu.
Jak leczyć stres? Nie czekaj, aż pod jego wpływem nabawisz się jakiejś choroby. Udaj się do psychologa, bo stres jest problemem związanym z psychiką. Lekarz pomoże Ci zmienić sposób myślenia, zaleci wdrożenie technik relaksacyjnych oraz zmianę trybu życia. Elementem terapii może być nawet wyjazd, zmiana środowiska, dłuższy urlop w pracy. Wszystko to powinno być wspierane terapią farmakologiczną.
Może się wydawać, że od przewlekłego stresu nie ma ucieczki. To nieprawda – wielość naturalnych sposobów na uspokojenie pokazuje, że każda z nas może zwalczyć ten problem. Kiedy podejmowane na własną rękę działania nie pomagają, warto potraktować długotrwały stres jako chorobę – taką jak inne – i udać się z nią do lekarza. Życie bez nadmiernego stresu jest możliwe!
Udostępnij
Korzystając z tej funkcji, zgadzasz się na to, że dane te mogą być również przekazywane do krajów trzecich poza Europejskim Obszarem Gospodarczym bez odpowiedniego poziomu ochrony danych (zwł. USA). Istnieje możliwość, że władze mogą uzyskać dostęp do tych danych. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, ze skutkiem na przyszłość. Więcej informacji: Polityka Prywatności.