Witamina D dla niemowląt bez oleju, czy lepiej z jego dodatkiem? Stosować rano, czy może wieczorem? Witamina D dla niemowląt z pompką, w sprayu czy kapsułkach? Mieszać z mlekiem i podawać na łyżeczce, dodawać do butelki, czy podawać bezpośrednio do buzi? Witamina D dla niemowląt, która najlepsza będzie dla Twojego malucha?
Witamina D dla niemowląt na wodzie nie powinna być podawana, bowiem nie jest to najlepiej przyswajalna postać. A, D, E i K to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego najlepiej spożywać je w towarzystwie oleju np. oliwy z oliwek, co zwiększa ich przyswajalność; wiele produktów posiada w swoim składzie dodatek tłuszczów i jest to całkowicie wskazane. Warto również ustalić stałe pory stosowania witaminy D, czyli np. podawać ją rano przed/po posiłku. Poprawi to jej wchłanianie i pozytywnie wpłynie na systematyczność przyjmowania.
Probiotyk z witaminą D dla niemowląt? Z kwasami DHA? A może z dodatkowymi witaminami A, E i K? Lepiej nie przesadzać z produktami zawierającymi kompleksy witaminowe, bowiem niektóre z nich osłabiają wchłanianie innych witamin – poza tym części z nich maluch może po prostu nie potrzebować. Przyda się zatem zaczerpnięcie konsultacji lekarza, który na podstawie przeprowadzonych badań oceni, czy dziecku czegoś potrzeba. Co ważne, zaszkodzić mogą zarówno niedobory, jak i zbyt duże ilości witamin. Nie zawsze jest zatem tak, że im jest ich więcej, tym lepiej.
Witamina D dla niemowląt w kroplach to jedna z najpopularniejszych form wybieranych przez mamy. Warto jednak zwrócić uwagę na pipetę, która pozwala dokładnie odmierzać odpowiednią ilość leku. Dobrze sprawdza się również witamina D dla niemowląt twist-off. Ta podawana jest w kapsułkach, które wyciskane są dziecku do buzi. Plusem tej metody jest to, że jedna kapsułka posiada odpowiednią, dzienną dawkę preparatu. Kolejną dość popularną formą jest witamina D dla niemowląt w sprayu lub z pompką.
Warto pamiętać, żeby witamina D dla niemowląt w kapsułkach czy kroplach była aplikowana bezpośrednio do buzi dziecka. O ile w przypadku pozostałych form mamy aplikują maluchowi lek na język, tak przy tych dwóch metodach zwykle nakładają na łyżeczkę lub nalewają go do butelki z mlekiem. W takiej sytuacji trudno ocenić, czy dziecko faktycznie spożyło lek. Często zdarza się, że pozostaje on na ściankach butelki.
Udostępnij
Korzystając z tej funkcji, zgadzasz się na to, że dane te mogą być również przekazywane do krajów trzecich poza Europejskim Obszarem Gospodarczym bez odpowiedniego poziomu ochrony danych (zwł. USA). Istnieje możliwość, że władze mogą uzyskać dostęp do tych danych. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, ze skutkiem na przyszłość. Więcej informacji: Polityka Prywatności.