Na jakie zabiegi na twarz warto postawić?

Na jakie zabiegi na twarz warto postawić?

Z biegiem czasu na naszej skórze zaczyna odbijać się szkodliwy wpływ promieni słonecznych i zanieczyszczeń powietrza. Poszarzała i matowa cera może dodać nam nawet kilkunastu lat. Podpowiadamy, które zabiegi na twarz będą świetną kuracją anti-aging oraz na jakie kosmetyki zwrócić uwagę!

Zabiegi na twarz - w domu czy u kosmetyczki?

Niektóre zabiegi na twarz możesz spokojnie wykonać w domu, inne wymagają oka i sprzętu profesjonalisty. Jak więc zdecydować, które z nich są potrzebne Twojej cerze? Przede wszystkim, zastanów się, jaka przyczyna sprawia, że decydujesz się na zabieg – widzisz na cerze przebarwienia, oznaki starzenia, które chcesz zredukować, zmiany trądzikowe, a może szarość i zmęczenie cery? Jak długo oznaki utrzymują się na Twojej skórze – czy to stan trwały, czy też przejściowy? Czy oczekujesz szybkich efektów, czy raczej chodzi Ci o dbanie o skórę w sposób ciągły, aby wyglądała zdrowo? Czy wiesz, jakie potrzeby ma Twoja cera i jakie składniki aktywne powinnaś używać?

Te pytania pozwolą Ci zrozumieć, kiedy zabieg na twarz lepiej wykonać u kosmetyczki, a kiedy możesz rozpocząć takie działania w domu. Oba mogą przynieść zadowalające efekty, na miarę Twoich oczekiwań. Zabiegi na twarz w domu łączą się ze sferą dobrych praktyk pielęgnacyjnych (takich jak aromaterapia, masaże twarzy, kuracje, maseczki), które odprężą Cię po całym dniu i pozwolą Ci złapać chwilę dla siebie. Natomiast zabiegi u kosmetyczki, choć też mogą być relaksujące, skupiają się na głębokich efektach (oczyszczanie, terapia światłem, mikrodermabrazja), których nie osiągniesz sama z kosmetykami dostępnymi w drogeriach.

Kiedy do kosmetyczki na zabieg na twarz?

Przede wszystkim, jeśli nie znasz potrzeb swojej skóry (albo nie jesteś ich pewna), lepiej iść do kosmetyczki. Nakładanie peelingów kwasowych w wysokich stężeniach na reaktywną lub naczynkową cerę nie będzie najlepszym pomysłem. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze świadomą pielęgnacją, borykasz się z chorobami skórnymi lub po prostu chcesz skonsultować się ze specjalistką, postaw na zabiegi na twarz u kosmetyczki.

Nie wiesz, jaki masz typ cery? A może chciałabyś uporać się z konkretnym problemem skórnym? Kosmetyczka nie tylko odpowie na nurtujące Cię pytania czy wykona zabieg, ale również pomoże Ci w zaplanowaniu skutecznej rutyny. Jeśli nie masz czasu na śledzenie nowinek ze świata beauty, nie ma powodu do obaw! Przeczytaj nasz artykuł o trendach w pielęgnacji i sprawdź, który z nich może odpowiadać Twoim potrzebom.

Kiedy specjalistka podpowie Ci, które składniki aktywne korzystnie wpłyną na stan Twojej cery, możesz postawić na zabiegi na twarz w domu. Kwas hialuronowy, witaminę C, panthenol (a to dopiero początek!) znajdziesz w gamie kosmetyków do pielęgnacji twarzy od NIVEA. Sprawdź, które rytuały z salonu kosmetyczki możesz odtworzyć w domowym zaciszu!

Zabiegi na twarz latem

Zabiegi na twarz u kosmetyczki

Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze, czy wizyta u kosmetyczki rzeczywiście może odmienić stan Twojej cery, spróbuj szczególnego zabiegu na twarz: mikrodermabrazji diamentowej. Dlaczego warto zacząć właśnie od niej? To wyjątkowy rodzaj peelingu wykonywany za pomocą specjalistycznego urządzenia z precyzyjną końcówką. Skąd więc diamenty w nazwie? Głowicę kosmetycznego przyrządu wykonano właśnie z syntetycznych albo naturalnych minerałów. Wykwalifikowana specjalistka jest dzięki temu w stanie bardzo precyzyjnie zetrzeć martwy naskórek (i zalegające w porach zanieczyszczenia). Urządzenie jednocześnie wykonuje peeling oraz zasysa usuwane zanieczyszczenia. Jakich korzyści możesz spodziewać się po tego typu mikrodermabrazji? Zabieg na twarz nie tylko pomoże Ci w zmniejszeniu widoczności zaskórników, ale również rozjaśni cerę. Wszystko dlatego, że w odsłaniasz młodszą warstwę skóry. Przekonasz się, że każde serum do twarzy użyte po zabiegu zadziała ze zdwojoną siłą!

Czy możesz korzystać z dobrodziejstw mikrodermabrazji w domu? Oczywiście, że tak! Odpowiednikiem profesjonalnego narzędzia z salonu kosmetyczki jest w tym wypadku peeling kawitacyjny. Urządzenie do takiego peelingu wygląda jak prosty pilot z metalową szpatułką. Wystarczy, że włączysz urządzenie, które emituje ultradźwięki i zwilżysz cerę. Fale w kontakcie z wodą wywołują efekt kawitacji, czyli pękania pęcherzyków powietrza na powierzchni skóry. W ten sposób z każdego zakamarka skóry wymiatane są zanieczyszczenia. Nie musisz również martwić się o efekty uboczne: jeśli nie masz aktywnego trądziku możesz cieszyć się odświeżoną i delikatnie złuszczoną cerą bez przeszkód!

Pamiętaj też o odpowiednim nawilżeniu i ujędrnieniu cery za pomocą kremów na noc i innych rytuałów wieczornych. Dla wzmocnienia zabiegu możesz wykonać również masaż twarzy przy użyciu bogatych w składniki aktywne olejków przeciwzmarszkowych. Wypróbuj NIVEA® HYALURON CELLULAR FILLER + Odbudowa elastyczności Dwufazowy Eliksir w olejku i postaw na uelastycznioną, promienną skórę twarzy!

Zabiegi na twarz odmładzające

Zabiegi na twarz odmładzające

Żeby wizualnie odwrócić działanie czasu, wcale nie musisz sięgać po botoks. Co tak naprawdę sprawia, że nasza skóra wygląda na starszą od nas samych? Kiedy mówimy o pielęgnacji anti-aging mamy często na myśli wyrównanie kolorytu cery, rozjaśnienie przebarwień czy wypełnienie zmarszczek. Możesz osiągnąć to i jeszcze więcej za pomocą kilku sprawdzonych trików. Przede wszystkim… zadbaj o nawodnienie organizmu! Szara i matowa skóra to sygnał ostrzegawczy od Twojego organizmu. Jeśli zadbasz o odpowiedni poziom nawilżenia od wewnątrz, cera Ci za to podziękuje.

A co w przypadku, kiedy przebarwienia posłoneczne dają Ci się we znaki? Zadziałaj na nie intensywnym serum do twarzy NIVEA Cellular Luminous630®! Formuła zawiera opatentowany składnik LUMINOUS630®, dzięki któremu rozjaśnia istniejące przebarwienia i zmniejsza ich powierzchnię, chroni przed powstawaniem nowych przebarwień, wyrównuje koloryt i rozświetla skórę.

Zabiegi na twarz - w domu czy u kosmetyczki?

Zabiegi na twarz latem

Chyba nie trzeba wiele tłumaczyć, dlaczego zabiegi na twarz latem nie są najlepszym rozwiązaniem. Terapie laserowe, świetlne, zabiegi z kwasami na twarz, peelingi kawitacyjne czy mikrodermabrazja pozostawiają skórę bardzo podatną na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Dlatego tak ważne jest używanie kremów z filtrem do twarzy, które ochronią cerę podczas dnia. Latem nie jest też rekomendowana epilacja laserowa okolic wąsika i brody – ekspozycja na światło słoneczne po takim zabiegu może prowadzić do powstawania trwałych czerwonych plam na skórze i przebarwień. Każde złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka (peelingiem mechanicznym czy chemicznym) uwrażliwia naszą cerę na słońce. Jeśli nie chcesz borykać się z fotouczuleniem lub nierównym kolorytem, pamiętaj o stosowaniu odpowiedniej ochrony, a po jakichkolwiek zabiegach na twarz latem nie wychodź z domu bez kremu do twarzy z SPF 50, np. NIVEA SUN UV Face Anti-Age & Anti-Pigments Cream Przeciwzmarszczkowy krem do twarzy.

A jakie zabiegi na twarz latem nie będą niebezpieczne? Ze spokojem możesz wykonać wieczorami kurację witaminą C (np. kurację w ampułkach Q10 Energy), wykonywać oczyszczanie twarzy z użyciem szczoteczki sonicznej, stosować kwas hialuronowy na twarz, a także pielęgnujące maseczki do twarzy. Oczywiście w ciągu dnia zabezpieczaj skórę kremami na dzień z filtrami UV.

Zabiegi na twarz u kosmetyczki

Zabiegi na twarz po 30

Niestety, po 25. roku życia nasza skóra przestaje wytwarzać dotychczasową ilość kolagenu i elastyny. Osłabienie tych włókien prowadzi do powstawania zagłębień i bruzd, które potocznie nazywamy zmarszczkami. W jaki sposób wspomóc syntezę tak ważnego dla kondycji cery kolagenu i jakie zabiegi na twarz po 35. roku życia są warte wizyty u specjalistki?

Możesz rzecz jasna postawić na zabiegi na twarz z kwasem hialuronowym. W ten sposób zadbasz o odpowiedni poziom nawilżenia skóry i opóźnisz proces powstawania zmarszczek. Jest jednak jeden haczyk: musiałabyś odwiedzać swoją kosmetyczkę często i regularnie. A co, jeśli możesz uzyskać podobny efekt w zaciszu własnej łazienki?

Wypróbuj kosmetyki z linii Hyaluron Cellular Filler. Znajdziesz w niej produkty dobrane do Twoich preferencji. Wolisz maski w płachcie od gęstych masek w słoiczku? Sięgnij po 10-minutową Maskę w Płachcie NIVEA® HYALURON CELLULAR FILLER. Lubisz wodniste konsystencje, które umożliwiają warstwowy rytuał pielęgnacyjny? Perły przeciwzmarszczkowe HYALURON CELLULAR FILLER zaskoczą Cię lekką i odżywczą formułą! Jeśli natomiast zależy Ci na efekcie jak po zabiegu liftingującym na twarz, sprawdź działanie Kremu na noc Modelowanie Owalu HYALURON CELLULAR FILLER.

Zabiegi na twarz - oczyszczanie

Do kosmetyczki udajemy się jednak najczęściej wtedy, kiedy trudno nam doprowadzić cerę do porządku. Trądzik, zaskórniki, wągry, czy rozszerzone pory to codzienność wielu z nas. Popularnym sposobem na te problemy skórne jest stosowanie peelingów kwasowych.

Specjalistka z salonu beauty pomaga dobrać takie stężenia oraz rodzaje kwasów, które pomagają w regulacji wydzielania sebum oraz wpływają na spłycanie blizn potrądzikowych. Zazwyczaj ma do dyspozycji preparaty o wysokich stężeniach, niedostępne w regularnej sprzedaży. Dlaczego więc kuracje kwasowe są najczęstszym wyborem klientek? Kosmetyczka na początku ocenia stan naszej cery i wybiera mieszankę skrojoną na nasze potrzeby. Co ważne, profesjonalistki dbają o odpowiednie przygotowanie skóry twarzy, pilnują czasu zabiegu co do minuty oraz po zmyciu peelingu kwasowego nakładają na cerę neutralizator, którego nie kupimy w drogerii.

Dobieranie kwasowej kuracji złuszczającej na własną rękę może nie skończyć się happy endem. Niestety, toniki, żele czy kremy na bazie kwasów mogą uczulić lub podrażnić cerę. Poszukiwanie idealnego kwasu (a mamy do wyboru migdałowy, glikolowy, mlekowy i całą masę innych) odbywa się często metodą prób i błędów. Jeśli chcesz zaryzykować, pamiętaj o zaczynaniu od najniższych możliwych stężeń, buduj tolerancję na dany składnik i obserwuj reakcję skóry. A co, jeżeli Twoja skóra jest ekstremalnie wrażliwa lub po prostu nie masz ochoty na eksperymenty ze składnikami aktywnymi? Postaw na delikatne, ale systematyczne zabiegi na twarz trądzikową.

Za powstawanie wyprysków odpowiada często zła dieta (spożywanie dużej ilości cukru, produktów na bazie mleka czy nadmiernej ilości ostrych przypraw) oraz wahania poziomu hormonów. Regularność w pogorszeniu stanu cery jest przypadłością kobiet: wiąże się ściśle z fazą naszego cyklu. Zaobserwowałaś zaostrzenie zmian trądzikowych na chwilę przed miesiączką? Wyprzedź menstruację i wyreguluj poziom wydzielanego sebum!

Istnieje bardzo prosty i przyjemny zabieg na twarz: oczyszczanie cery za pomocą maseczek na bazie glinki lub węgla aktywnego, stosowanie delikatnych peelingujących żeli do mycia twarzy oraz kosmetyków do demakijażu.

Wypróbuj NIVEA® Oczyszczający żel do mycia twarzy z ekstraktem z alg morskich i mikrogranulkami, które pomogą Ci w złuszczaniu martwego naskórka oraz przywróceniu równowagi Twojej cerze. Formuła kosmetyku nie tylko redukuje wydzielanie sebum, ale także dba o równowagę mikrobiomu. To także świetny pomysł na zabieg na twarz dla nastolatków: w sam raz na rozpoczęcie przygody ze świadomą pielęgnacją!

Zabiegi na twarz po 30

Zabiegi na twarz w ciąży

Które odmładzające zabiegi na twarz są bezpieczne do stosowania w ciąży, a o jakich składnikach aktywnych lepiej zapomnieć na kilka miesięcy?

Jedną z najlepiej działających kuracji przeciwstarzeniowych (oraz sprawdzonym zabiegiem na twarz na przebarwienia oraz nierówną teksturę skóry) jest regularne stosowanie retinolu oraz jego pochodnych (retinalu, retinoidów). Niestety, pochodne witaminy A bezwzględnie nie nadają się do używania w tym wyjątkowym czasie.

Nie oznacza to wcale, że musisz zapomnieć o zaawansowanych rytuałach pielęgnacyjnych. Zabiegi na twarz w ciąży mogą być równie przyjemne i skuteczne. Twoją zmorą są zanieczyszczone pory? Sięgnij po kwas salicylowy: to składnik, który dobrze rozpuszcza się w tłuszczach. Właśnie dlatego idealnie nadaje się do wymiatania zanieczyszczeń z zakamarków naszej skóry.

Jeśli chcesz wyregulować pracę gruczołów łojowych, wypróbuj produkty z niacynamidem, kwasem mlekowym, azelainowym albo witaminą C! Pamiętaj jednak, aby w jednym rytuale nie mieszać ze sobą antyoksydantów i kwasów. Jeden zestaw stosuj rano, a drugi wieczorem!

Zabiegi na twarz - oczyszczanie

Zabiegi na twarz dla mężczyzn

Męska skóra jest z natury nieco grubsza i mniej reaktywna. Nic w tym dziwnego: w organizmach panów nie dochodzi do ciągłej i naturalnej zmiany poziomów hormonów. Nie oznacza to jednak, że cera mężczyzn jest zupełnie nieskazitelna.

U panów częściej dochodzi do przetłuszczenia skóry przez większą liczbę gruczołów łojowych. Również dlatego bardzo łatwo dochodzi również do zapalenia mieszków włosowych po goleniu. Bakterie obecne na skórze przedostają się przez mikroranki, powodując podrażnienia.

Zabiegi na twarz dla mężczyzn powinny więc przede wszystkim koncentrować się na łagodnym złuszczaniu oraz nawilżaniu cery. Jeśli zadziałamy na przetłuszczającą się skórę zbyt agresywnymi kwasami lub produktami oczyszczającymi, ta zacznie się bronić i produkować jeszcze więcej sebum. Z tego powodu nawilżające kremy do twarzy dla mężczyzn to absolutne minimum na łazienkowej półce.

Sprawdź idealny duet dobrany do męskich potrzeb: NIVEA MEN DEEP Głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy z aktywnym węglem oraz NIVEA MEN Active Energy energetyzujący krem do twarzy. Jeśli do tej pory nie mogłeś uporać się z wrastającymi włoskami, dodaj do porannego zabiegu jeszcze jeden krok: NIVEA Balsam do skóry i krótkiej brody Sensitive.

 

Zabiegi na twarz w ciąży