higiena-skóry-header

Jak dbać o higienę skóry

Oto, dlaczego higiena skóry jest tak ważna
Nasza cera zmaga się codziennie z wieloma trudnościami. Nakładanie makijażu i dotykanie skóry twarzy może być dla niej szkodliwe – to dlatego higiena skóry jest tak ważna.

Dlaczego higiena skóry jest tak ważna?

Świeża i zdrowo wyglądająca skóra jest wynikiem codziennego dokładnego oczyszczania – jeśli o nim zapomnisz, możesz pożegnać się z tymi zaletami.

Oczyszczona skóra: Bardziej pewna siebie Ty

Oczyszczona z codziennych zabrudzeń cera wygląda jaśniej i bardziej promieniście, dzięki czemu Ty czujesz się pewniej i lepiej we własnej skórze.

Znaczenie oczyszczania cery

Skóra twarzy jest bardziej delikatna i wrażliwa niż skóra reszty ciała. Jest wyjątkowo cienka i stale pozostaje w kontakcie z czynnikami zewnętrznymi. Dobry produkt do oczyszczania twarzy usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia, takie jak nadmiar sebum czy makijaż. Oczyszczanie twarzy pomaga uniknąć zatykania się porów oraz pojawiania się wyprysków i innych problemów skórnych. Dodatkowo pozostawia skórę czystą i świeżą.

Jak dbać o utrzymywanie higieny skóry

Utrzymywanie higieny świeżej skóry nie musi być trudne – wystarczy, że zastosujesz się do kilku prostych rad, by cieszyć się promienistą skórą.

Najlepszy sposób mycia twarzy – 4 proste porady

  • Używaj do mycia letniej wody.
  • Nie żałuj pieniędzy na dobry produkt do oczyszczania – odrobina produktu wystarczy, by dogłębnie oczyścić całą twarz.
  • Bądź delikatna – nie pocieraj skóry zbyt mocno, zwłaszcza w okolicy oczu.
  • Delikatnie osusz skórę ręcznikiem – unikaj pocierania.

Pożegnaj napiętą skórę

Zobacz także