Jak się golić? Kompletny poradnik golenia od NIVEA MEN
Sprawdź, jak golić twarz za pomocą różnych metod! Znów trzeba się ogolić... A może by tak zapuścić brodę i nigdy więcej się nie golić? Jest to jakieś wyjście, ale zdecydowanie lepiej jest polubić golenie! Niemożliwe? Spójrz na nasze rady i raz na zawsze zmień podejście do golenia zarostu.
Jak prawidłowo się golić?
Niby prozaiczna czynność… Jednak to, jak się prawidłowo golić, dla wielu mężczyzn pozostaje niewiadomą. Robimy to intuicyjne, bo czy trzeba się uczyć, jak poprawnie się golić? Może nie trzeba, ale warto. Zyskamy na tym czas i gładszą skórę, a stracimy… wszystkie te podrażnienia, które towarzyszyły goleniu twarzy dotychczas.
Jak się golić na twarzy?
Czym się golić na twarzy?
To, czym się golimy, nie pozostaje bez wpływu na sam proces golenia oraz na efekt. Maszynka, czy to jednorazówka, czy maszynka elektryczna, powinna być ostra. Tępymi ostrzami nigdy nie zgolimy brody zbyt dokładnie i nie ustrzeżemy się przed mikrourazami.
Żel czy pianka do golenia?
Czym najlepiej się golić? Jaki kosmetyk najlepiej zmiękczy zarost, pozwoli na pewne prowadzenie maszynki, zapewni golenie twarzy bez podrażnień? Żel czy pianka do golenia?
Jak się golić bez podrażnień?
Wiemy już, że golenie bez podrażnień skóry możliwe jest dzięki stosowaniu odpowiednich środków zmiękczających brodę. Po części powiedzieliśmy też sobie co nieco o technice, jak się golić, żeby nie mieć podrażnień. Co jeszcze możemy zrobić?
Pielęgnacja skóry po goleniu
W porządku, cel nareszcie osiągnięty – usunęliśmy zarost. Czy na tym już koniec? Niestety, należy jeszcze zastosować pielęgnację po goleniu. Z goleniem bowiem jest trochę jak z treningiem. Bez porządnego rozciągania po zakończonych ćwiczeniach nie ma efektów, jest za to… potreningowy ból mięśni. Jeśli nie pielęgnujemy skóry po goleniu, możemy też zniweczyć wszystkie starania poczynione na wcześniejszych etapach golenia. I zafundować sobie bolesne podrażnienia.