FAQ dotyczące produktów do pielęgnacji ust – NIVEA

Czy masz pytania dotyczące pielęgnacji ust?

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się tuta

1. Dlaczego należy stosować specjalne produkty do pielęgnacji ust? 
Skóra ust jest wyjątkowo cienka i wrażliwa. Jedynie cieniutka warstwa skóry chroni usta przed podrażnieniami wywoływanymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki produktom do pielęgnacji ust skóra ust pozostaje zdrowa. Ważne jest, by zachować właściwy poziom nawilżenia. Innym niezmiernie ważnym elementem jest także ochrona ust przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zimno, wiatr i promienie UV. Aby właściwie chronić usta, należy zapewniać im pielęgnację przez cały dzień, nie tylko przed wyjściem z domu. Zwłaszcza zima może okazać się trudnym dla ust okresem, gdyż wówczas ich skóra szybko się wysusza. Tak samo dzieje się latem, jeśli przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych.

2. Czy istnieje ryzyko uzależnienia skóry przy regularnym stosowaniu produktów do pielęgnacji ust? 
Możliwość fizycznego uzależnienia z powodu stosowania produktów do pielęgnacji ust nie została naukowo potwierdzona. Lipidy aplikowane od zewnątrz nie mają wpływu na endogenne wytwarzanie lipidów przez skórę. Jeśli jednak skóra wytwarza niewielką ilość lipidów, konieczne może okazać się stosowanie produktów do pielęgnacji ust kilka razy dziennie, zwłaszcza w okresie zimowym ze względu na niskie temperatury i niski poziom wilgotności powietrza. Regularna pielęgnacja ust sprawia, że są bardziej miękkie.

3. Spierzchnięte usta – co robić? 
Gdy usta stają się suche i spierzchnięte, należy działać natychmiastowo. Najlepszym rozwiązaniem jest produkt łagodzący wysuszenie ust i pomagający je zregenerować oraz wyleczyć. Linia produktów do pielęgnacji ust NIVEA zawiera balsamy do ust oraz SOS oraz pomadki Med, stanowiące pierwszą pomoc w przypadku spierzchniętych ust.

4. Czy usta mogą ulec poparzeniu słonecznemu?
Naturalny pigment zawarty w skórze pomaga jej filtrować szkodliwe promieniowanie UV zawarte w świetle słonecznym. Niestety skóra ust prawie nie zawiera melaniny.  W związku z tym usta wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych należy zawsze chronić produktem zawierającym filtr SPF. Niektóre produkty do pielęgnacji ust NIVEA zawierają filtr SPF15. Osobom przebywającym na plaży lub w górach zalecamy stosowanie filtra o wyższym wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej. Nie należy także zapominać, że: Promienie UV docierają do ust nawet w pochmurne dni. Linia produktów do pielęgnacji ust NIVEA zawiera produkty ochrony przeciwsłonecznej z filtrem SPF30.

Dodatkowe pytania?

Prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego online.