dwa-jezyki

Dwa języki - czyli damsko-męskie relacje

On zastanawia się, o czym ona może tyle rozmawiać z koleżankami. Ona nie może zrozumieć, dlaczego on milczy, a na pytanie „O czym myślisz” – odpowiada: „O niczym”. On jest cichy i konkretny, ona gadatliwa i emocjonalna. Czy te różnice są do pogodzenia? Czy te dwa światy mają szansę na wzajemne zrozumienie?

Dwa punkty widzenia

dwa-jezyki

Szukacie wspólnego gniazdka? 

Może najpierw usiądźcie, porozmawiajcie czego oczekujecie i dojdźcie do kompromisu. Inaczej wrócicie
z pustymi rękami, nie odzywając się do siebie i mając wiele żalu lub pretensji. Dlaczego? Mężczyźni są prości
i praktyczni – dla nich liczy się, czy mają gdzie postawić swoje auto, czy koszty utrzymania nie będą za wysokie lub czy wszystkie instalacje zostały odpowiednio wyremontowane. 
 
My kobiety patrzymy na wszystko emocjonalnie. Dlatego nic dziwnego, jeśli oglądając salon zadałaś sobie pytanie: „Czy mogłabym tu codziennie pić kawę?”, „Czy poczuję się tu jak w domu”?

Różnice, które łączą

Cechy charakteru kobiet i mężczyzn idealnie się uzupełniają.

I choć często możemy odnieść wrażenie, że różnimy się za bardzo, to właśnie ta wzajemna odmienność nas fascynuje i przyciąga.
  
W kilku słowach – jacy są mężczyźni? Ukierunkowani na rozwiązywanie problemów i osiąganie celów. Myślący logicznie, silni, zdystansowani i nastwieni na efekt. Mają dobre poczucie przestrzeni i zdecydowanie wolą wykładać kawę na ławę niż owijać w bawełnę. A kobiety?

Jesteśmy przede wszystkim emocjonalne i wrażliwe. Nastawione na budowanie relacji i odczuwanie empatii. Kierujemy się intuicją i często mamy trudność z powstrzymywaniem własnych uczuć. Myślimy zawile, a czasem zamiast powiedzieć coś wprost, milczymy. 

Jak więc pogodzić dzielące nas różnice? Postaraj się poznać i zrozumieć partnera, w końcu odmienne zdanie
w paru kwestiach to jeszcze nie koniec świata. A różnice mogą być jednym z najsilniejszych spoiw związku. Koniec końców, wszyscy mamy te same potrzeby – bliskość, miłość i oparcie. 

dwa-jezyki