Skóra wokół oczu

Skóra wokół oczu – krem pod oczy to podstawa! - NIVEA

Skóra wokół oczu – krem pod oczy to podstawa!

Czy rzeczywiście warto kupować kolejny krem - tylko pod oczy? Pamiętajmy, że skóra wokół oczy wymaga specjalnej pielęgnacji, aby zachowała zdrowy wygląd.

Krem pod oczy - czy to potrzebne?

Czy to tylko kolejny produkt, który wypada mieć na swojej kosmetycznej półce? Czy może on rzeczywiście pomaga? Wątpliwości dotyczące pielęgnacji skóry okolic oczu rozwiewam więc poniżej…

Czym różni się skóra okolicy oczu?

Skóra wokół oczu

Skóra wokół oczu znacznie różni od skóry pozostałej części twarzy. To oddzielny, bardzo delikatny „mikroświat”. Jest ona kilkukrotnie cieńsza niż w innych okolicach twarzy. Posiada też mniej gruczołów łojowych i bardzo ubogą tkankę podskórną (tłuszczową). Dodatkowo krążenie krwi i chłonki w tym rejonie jest wolniejsze.

Skóra wokół oczu jest więc wyjątkowo cienka, wrażliwa, o uboższym płaszczu wodnolipidowym. Z drugiej strony jest napinana ruchem gałek ocznych. W przypadku kobiet także poddawana ciągłym zabiegom makijażu i demakijażu. Zatem głównymi przyczynami wyraźnie szybszego starzenia się skóry wokół oczu jest także jej intensywne naciąganie.

PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU

Odmienna pielęgnacja skóry wokół oczu wynika ze złożonych potrzeb tego „mikroświata”. Ma on większe wymagania i wyjątkowo delikatny. Dlatego często nie toleruje kosmetyków, które bezpiecznie aplikujemy na skórę całej twarzy. Biorąc pod uwagę specjalne wymagania skóry tej okolicy, stworzono coś specjalnego – krem pod oczy. Wyróżnia się on wyjątkową czystością chemiczną. Zawarte w nim składniki, dobrane są w takich proporcjach i stężeniach, aby nie podrażniały delikatnej skóry. Stąd każdy krem pod oczy musi przejść testy dermatologiczne i okulistyczne.

Skóra wokół oczu

KREM POD OCZY – SPOSÓB NAKŁADANIA

Skóra wokół oczu

Jak aplikować krem pod oczy? Delikatnie rozprowadzamy go od zewnętrznych kącików oczu do wewnętrznych. Następnie przez łuk brwiowy wracamy do zewnętrznego kącika oka. W ten sposób wykonujemy koliste ruchy wokół powiek. Ten rodzaj masażu jest jednym z najlepszych antidotum na tworzenie się zmarszczek.

Ta sama zasada dotyczy także oczyszczania skóry okolic oczu, czyli demakijażu. Bardzo ważne jest, aby robić to bardzo delikatnie. Należy przyłożyć do oczu nasączony wybranym kosmetykiem płatek, a następnie po kilku sekundach powolnym ruchem zmyć makijaż. Starajmy się unikać krótkich, gwałtownych ruchów, a tarcie jest niedopuszczalne. Rozciągamy w ten sposób i tak bardzo wiotką w tej okolicy skórę. Dodatkowo podrażniamy ją mechanicznie i powodujemy nietolerancję kolejno aplikowanych kosmetyków np. kremu.

KIEDY NALEŻY SIĘGAĆ PO PIERWSZE KREMY POD OCZY?

Jak wspomniałam wcześniej, skóra tej okolicy ulega szybszemu wysychaniu. Jest stale napinana przez ruchy gałki ocznej czy naciągana podczas demakijażu. Dlatego kosmetyki pod oczy powinny stosować już kobiety 25-30 letnie. Mogą sięgnąć po krem pod oczy przeciwzmarszczkowy lub krem na cienie pod oczami. Od 3. dekady życia należy w sposób ciągły dostarczać w ten rejon składników lipidowych i ujędrniających. Niezwykle ważna jest także ochrona przeciwsłoneczna. To właśnie ona powinna być zawarta w codziennej pielęgnacji – przez cały rok!

Skóra wokół oczu

PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU

Czy kosmetyki do pielęgnacji okolic oczu powinno się trzymać w lodówce?

Skóra wokół oczu

Nie ma takiego obowiązku, chyba że zaleca to producent. Mówi się tak, ponieważ w walce z cieniami czy obrzękami pomagają zimne okłady. Może on faktycznie obkurczyć naczynia krwionośne i zmniejszyć obrzęk, ale niska temperatura nie musi być obowiązkowa dla kremów pod oczy.

Mam nadzieję, że przekonałam Was, że krem pod oczy ma sens. Wynika z bardzo wyjątkowej potrzeby skóry w tej okolicy. Wymaga ona także szczególnej delikatności zarówno w doborze kosmetyku jak i jego aplikacji!

Nasze rekomendacje dla Ciebie