To pytanie ma dwie możliwe odpowiedzi – może bowiem odnosić się do kosmetyków do higieny intymnej, ale także akcesoriów.
Zacznijmy od tego drugiego – gąbki, myjki i inne akcesoria do mycia nie są wskazane przy higienie intymnej. Myć należy się dłonią. Nanieś na nią niewielką ilość płynu do higieny intymnej i następnie przenieś go na miejsca intymne, myjąc się ruchem od przodu do tyłu, dzięki czemu unikniesz przeniesienia bakterii z okolicy odbytu do pochwy. Na koniec opłucz miejsca intymne wodą i osusz je osobnym ręcznikiem wymienianym co 2-3 dni na świeży.
Czas na płyny i żele do higieny intymnej. Na pytanie, czy naprawdę są niezbędne, odpowiadamy jednoznacznie - tak! Miejsc intymnych nie można myć zwykłym żelem pod prysznic bądź mydłem. Klasyczne żele pod prysznic w swoim składzie mają substancje zapachowe i barwniki, które mogą wywołać podrażnienia a nawet reakcję alergiczną. Natomiast tradycyjne mydła mają zasadowe lub neutralne pH, nieodpowiadające kwasowemu pH miejsc intymnych. Warto więc wybierać płyny i emulsje do higieny intymnej – ale nie byle które! Przede wszystkim szukaj w ich właściwościach działania grzybobójczego i przeciwzapalnego, nawilżającego, kojącego oraz właściwości regenerujących błonę śluzową. Ważne jest także odpowiednie pH takich płynów do higieny intymnej. Wszystkie te wymagania spełniają emulsje do higieny intymnej NIVEA: łagodny NIVEA Intimo Sensitive z ekstraktem z rumianku i z pantenolem, delikatny NIVEA Intimo Mild z olejkiem jojoba oraz ekstraktem z rumianku oraz odświeżający NIVEA Intimo Fresh z aloesem, o zapachu białej herbaty.Wszystkie trzy produkty mają także odpowiednie pH.
Udostępnij
Korzystając z tej funkcji, zgadzasz się na to, że dane te mogą być również przekazywane do krajów trzecich poza Europejskim Obszarem Gospodarczym bez odpowiedniego poziomu ochrony danych (zwł. USA). Istnieje możliwość, że władze mogą uzyskać dostęp do tych danych. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, ze skutkiem na przyszłość. Więcej informacji: Polityka Prywatności.