Demakijaż – podstawa efektywnej pielęgnacji

POPRAWNE USUWANIE PODKŁADU, TUSZU DO RZĘS ITP.

Nawet jeśli jesteś naprawdę zmęczona po długiej imprezie, zmycie makijażu jest konieczne! Rzęsy i skóra pozostaną zdrowe, jeżeli dokładnie wykonasz demakijaż twarzy.

Demakijaż to konieczność!

Czasem szkoda tak po prostu zetrzeć artystycznie wykonany makijaż na koniec dnia. Jednak to nieuniknione – a Twoja skóra Ci się za to odwdzięczy.

Demakijaż należy wykonać najpóźniej przed położeniem się do łóżka – tym sposobem unikniesz też osadzania się cząstek kosmetyków na pościeli.

Precz z makijażem!

Każdego dnia, niezależnie co robisz, czy nakładasz makijaż do pracy, czy cały dzień spędzasz na powietrzu bez makijażu, cząsteczki kurzu, sebum i złuszczający się naskórek kumulują się na skórze, uniemożliwiając jej oddychanie. Należy zatem zmywać je każdego wieczoru. 

To niezwykle istotne, aby przed snem wykonać dokładny demakijaż i dogłębnie oczyścić cerę. Zapobiegnie to powstawaniu niedoskonałości oraz przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Skóra bez niedoskonałości: nie zapomnij wykonać demakijażu

Wieczorem rozpoczyna się faza odnowy skóry. Jeżeli jednak makijaż i puder nie zostaną usunięte, następuje zapychanie porów. Powoduje to powstawanie wągrów i wyprysków. Nawet jeżeli nie nosisz makijażu, a tylko stosujesz krem, powinnaś dokładnie oczyszczać twarz każdego wieczoru. Brud i szkodliwe substancje znajdujące się w otoczeniu codziennie osadzają się na skórze i konieczne jest ich usuwanie. Poprawnie przeprowadzony demakijaż twarzy zapewni Ci świeżą i promienną cerę. 

Powinnaś zawsze wykonywać te trzy kroki: oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie, aby Twoja skóra była świeża i promienna. Produkty oczyszczające i nawilżające powinny być dostosowane do Twojego rodzaju cery. Oczyszczając skórę, zacznij od zmycia makijażu oczu, a następnie umyj całą twarz. 

Wskazówka: Obie te czynności możesz wykonać jednocześnie pod prysznicem. Następnie przemyj twarz tonikiem, aby odświeżyć, ukoić i wygładzić skórę oraz przygotować ją do nawilżenia.
Tutaj dowiesz się więcej na temat odpowiedniego kremu na noc.

Delikatne produkty oczyszczające, takie jak NIVEA Łagodząca pianka oczyszczająca wspierają proces zmywania makijażu i dogłębnie oczyszczają skórę.

demakijaz

NIVEA Delikatny płyn do demakijażu oczu pomoże zmyć nawet wodoodporny tusz do rzęs i cienie, a także z łatwością poradzi sobie ze szminką. Łagodnie nawilża rzęsy i usuwa pozostałości kosmetyków wodoodpornych.

Tusz do rzęs trzeba dokładnie zmyć

Demakijaż oczu to istotny element oczyszczania twarzy. Nie ma mowy o pandzie: jeżeli nie usuniesz tuszu, jego kawałeczki mogą dostać się do oczu. Pozostałość kosmetyku może mocno wysuszyć rzęsy. W najgorszym przypadku rzęsy mogą się nawet ułamać. Demakijaż specjalnymi produktami, jak Delikatny płyn do demakijażu oczu od NIVEA, usuwa nawet wodoodporny tusz do rzęs i jednocześnie łagodzi delikatną skórę wokół oczu. Aby dokładnie zmyć tusz, niewielką ilość produktu zaaplikuj na płatek kosmetyczny i delikatnie przetrzyj zamknięte oczy.

Zachowaj ostrożność: 

Wykonując demakijaż oczu, pamiętaj o ważnej zasadzie! Przecieraj oko od wewnętrznej do zewnętrznej strony, w przeciwnym razie zwiększasz ryzyko powstania zmarszczek. Chusteczki oczyszczające są zazwyczaj zbyt mocne dla wrażliwej skóry okolicy oczu – zauważysz, że potrafią wywołać nieprzyjemne pieczenie.


Demakijaż twarzy i co dalej?

Po demakijażu zastosuj delikatne nawilżanie

Aby dogłębnie oczyścić pory, zastosuj nawilżające mleczko oczyszczające, takie jak NIVEA Oczyszczające mleczko do twarzy, a demakijaż zakończ odświeżającym tonikiem. NIVEA Tonik łagodzący wzbogacony w naturalny olejek migdałowy  koi skórę i zapewnia trwałe nawilżenie. Gdy zakończysz demakijaż, nałóż krem odpowiedni dla Twojej cery; pozwoli to na optymalne przyswojenie jego składników.

Najlepsza pielęgnacja wieczorna

  • Wykonaj demakijaż
  • Oczyść skórę
  • Zadbaj o skórę wokół oczu
  • Zadbaj o skórę na twarzy

Czym wykonać demakijaż? Delikatne kosmetyki usuwające make up