Demakijaż – podstawa efektywnej pielęgnacji

POPRAWNE USUWANIE PODKŁADU, TUSZU DO RZĘS ITP.

Nawet jeśli jesteś naprawdę zmęczona po długiej imprezie, zmycie makijażu jest konieczne! Rzęsy i skóra pozostaną zdrowe, jeżeli dokładnie wykonasz demakijaż twarzy.

Demakijaż to konieczność!

Czasem szkoda tak po prostu zetrzeć artystycznie wykonany makijaż na koniec dnia. Jednak to nieuniknione – a Twoja skóra Ci się za to odwdzięczy.
Makijaż

Demakijaż należy wykonać najpóźniej przed położeniem się do łóżka – tym sposobem unikniesz też osadzania się cząstek kosmetyków na pościeli.

Precz z makijażem!

Każdego dnia, niezależnie co robisz, czy nakładasz makijaż do pracy, czy cały dzień spędzasz na powietrzu bez makijażu, cząsteczki kurzu, sebum i złuszczający się naskórek kumulują się na skórze, uniemożliwiając jej oddychanie. Należy zatem zmywać je każdego wieczoru. 

To niezwykle istotne, aby przed snem wykonać dokładny demakijaż i dogłębnie oczyścić cerę. Zapobiegnie to powstawaniu niedoskonałości oraz przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Skóra bez niedoskonałości: nie zapomnij wykonać demakijażu

Wieczorem rozpoczyna się faza odnowy skóry. Jeżeli jednak makijaż i puder nie zostaną usunięte, następuje zapychanie porów. Powoduje to powstawanie wągrów i wyprysków. Nawet jeżeli nie nosisz makijażu, a tylko stosujesz krem, powinnaś dokładnie oczyszczać twarz każdego wieczoru. Brud i szkodliwe substancje znajdujące się w otoczeniu codziennie osadzają się na skórze i konieczne jest ich usuwanie. Poprawnie przeprowadzony demakijaż twarzy zapewni Ci świeżą i promienną cerę. 

Powinnaś zawsze wykonywać te trzy kroki: oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie, aby Twoja skóra była świeża i promienna. Produkty oczyszczające i nawilżające powinny być dostosowane do Twojego rodzaju cery. Oczyszczając skórę, zacznij od zmycia makijażu oczu, a następnie umyj całą twarz. 

Wskazówka: Obie te czynności możesz wykonać jednocześnie pod prysznicem. Następnie przemyj twarz tonikiem, aby odświeżyć, ukoić i wygładzić skórę oraz przygotować ją do nawilżenia.
Tutaj dowiesz się więcej na temat odpowiedniego kremu na noc.

Skóra idealna

Delikatne produkty oczyszczające, takie jak NIVEA Łagodząca pianka oczyszczająca wspierają proces zmywania makijażu i dogłębnie oczyszczają skórę.

Tusz do rzęs

NIVEA Delikatny płyn do demakijażu oczu pomoże zmyć nawet wodoodporny tusz do rzęs i cienie, a także z łatwością poradzi sobie ze szminką. Łagodnie nawilża rzęsy i usuwa pozostałości kosmetyków wodoodpornych.

Tusz do rzęs trzeba dokładnie zmyć

Demakijaż oczu to istotny element oczyszczania twarzy. Nie ma mowy o pandzie: jeżeli nie usuniesz tuszu, jego kawałeczki mogą dostać się do oczu. Pozostałość kosmetyku może mocno wysuszyć rzęsy. W najgorszym przypadku rzęsy mogą się nawet ułamać. Demakijaż specjalnymi produktami, jak Delikatny płyn do demakijażu oczu od NIVEA, usuwa nawet wodoodporny tusz do rzęs i jednocześnie łagodzi delikatną skórę wokół oczu. Aby dokładnie zmyć tusz, niewielką ilość produktu zaaplikuj na płatek kosmetyczny i delikatnie przetrzyj zamknięte oczy.

Zachowaj ostrożność: 

Wykonując demakijaż oczu, pamiętaj o ważnej zasadzie! Przecieraj oko od wewnętrznej do zewnętrznej strony, w przeciwnym razie zwiększasz ryzyko powstania zmarszczek. Chusteczki oczyszczające są zazwyczaj zbyt mocne dla wrażliwej skóry okolicy oczu – zauważysz, że potrafią wywołać nieprzyjemne pieczenie.


Demakijaż twarzy i co dalej?

Po demakijażu zastosuj delikatne nawilżanie

Aby dogłębnie oczyścić pory, zastosuj nawilżające mleczko oczyszczające, takie jak NIVEA Oczyszczające mleczko do twarzy, a demakijaż zakończ odświeżającym tonikiem. NIVEA Tonik łagodzący wzbogacony w naturalny olejek migdałowy  koi skórę i zapewnia trwałe nawilżenie. Gdy zakończysz demakijaż, nałóż krem odpowiedni dla Twojej cery; pozwoli to na optymalne przyswojenie jego składników.

Najlepsza pielęgnacja wieczorna

  • Wykonaj demakijaż
  • Oczyść skórę
  • Zadbaj o skórę wokół oczu
  • Zadbaj o skórę na twarzy