Dobry krem przeciwzmarszczkowy – jak taki znaleźć?

Dobry krem przeciwzmarszczkowy – jak taki znaleźć?

Pojawienie się zmarszczek to jeden z symptomów postępującego procesu starzenia się skóry. Choć jego całkowite zatrzymanie nie jest możliwe, istnieje sposób, by go spowolnić. Kluczem do sukcesu jest pielęgnacja cery i dobry krem przeciwzmarszczkowy.

Jak starzeje się skóra?

Dobry krem przeciwzmarszczkowy – jak taki znaleźć?

Starzenie się skóry to całkowicie naturalny proces, który może rozpocząć się już między 20. a 30. rokiem życia. Pierwsze oznaki obniżenia poziomu estrogenów zazwyczaj pojawiają się około 30. urodzin. Jedną z funkcji, jakie pełnią te hormony, jest produkcja kolagenu i elastyny, od których w znacznej mierze zależy struktura skóry. W konsekwencji zmniejszenia zawartości kolagenu i elastyny na twarzy zaczynają powstawać zmarszczki i linie mimiczne – najczęściej najpierw w okolicach oczu. Z wiekiem spada też poziom kwasu hialuronowego, przez co skóra traci zdolność wiązania wody i staje się podatna na przesuszenie. Cerze zaczyna także brakować jędrności, elastyczności i sprężystości, a owal twarzy się zmienia.

Upływający czas sprzyja pogłębianiu i utrwalaniu się zmian – z tego powodu na pielęgnację przeciwstarzeniową nigdy nie jest więc za wcześnie. Dobre kremy przeciwzmarszczkowe pozwolą również zredukować istniejące już oznaki starzenia się – nierzadko bowiem kobiety rezygnują ze stosowania kosmetyków do skóry dojrzałej, wychodząc z założenia, że nie mogą już liczyć na żadne efekty ich działania. Niesłusznie!

 

Dobry krem na zmarszczki – dopasuj go do potrzeb swojej skóry!

 

Skuteczne kremy przeciwzmarszczkowe na dzień, na noc czy pod oczy to takie, które spełniają potrzeby Twojego typu cery, a także indywidualne potrzeby Twojej skóry. Każda z nas jest różna i starzejemy się także inaczej – dlatego zawsze dobieraj kosmetyk do swoich potrzeb. Zanim wyruszysz na zakupy, przyjrzyj się swojej skórze i oceń jej kondycję – być może brakuje jej nawilżenia lub odżywienia, wydziela zbyt dużą ilość sebum, przez co nieestetycznie się błyszczy, albo często je podrażniona i zaczerwieniona? W takiej sytuacji wymaga ona nie tylko pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

Krem na zmarszczki powinien być też dopasowany do Twojego wieku – jednak mamy tu na myśli wiek skóry, nie ten, który masz podany w dowodzie! Czasami ciężko stwierdzić, czy nasza skóra starzeje się w normalnym tempie, a może szybciej lub wolniej. Tempo starzenia się jest uwarunkowane wieloma czynnikami, np. typem skóry (z reguły cera tłusta starzeje się dużo wolniej niż sucha), aktywnością (częste przebywanie na słońcu sprzyja powstawaniu zmarszczek), czy genetyką. Możesz sugerować się rekomendacjami wieku podanymi na opakowaniu, jednak zawsze finalnie wybierz ten, którego szuka Twoja skóra!


Kremy przeciwzmarszczkowe 35+, 40+, 50+ i 60+

Jakie więc właściwości mają kremy przeciwzmarszczkowe dla kobiet w różnym wieku? Kremy przeciwzmarszczkowe 35+ redukują pierwsze oznaki starzenia się oraz spowalniają pojawianie się nowych, a ponadto chronią skórę przed działaniem wolnych rodników, zapewniają jej głębokie i długotrwałe nawilżenie, dbając o jej jędrność, elastyczność i sprężystość.
Z większymi wyzwaniami mierzą się kremy przeciwzmarszczkowe 40+. W tym wieku zmarszczki mimiczne utrwalają się, powstają także zmarszczki biologiczne i bruzdy w obrębie policzków, oczu i ust, zaś włókna kolagenowe i elastynowe zaczynają słabnąć. Dobry krem przeciwzmarszczkowy po 40., taki jak Przeciwzmarszczkowy + Ujędrniający krem na dzień 45+ NIVEA, pomoże Ci zniwelować widoczność tych zmian, opóźni proces starzenia się skóry, poprawi jej jędrność i elastyczność, przywróci zdrowy koloryt oraz dogłębnie nawilży.
Jak natomiast działają kremy przeciwzmarszczkowe 50+? Mają one niełatwe zadanie – po 50 urodzinach na twarzy często zauważalne są liczne zmarszczki, skóra jest mało elastyczna, ma tendencje do przesuszania się, a na jej powierzchni pojawiają się przebarwienia. Dobry krem przeciwzmarszczkowy po 50, na przykład Przeciwzmarszczkowy + Rewitalizujący krem na dzień 55+ NIVEA, powinien przede wszystkim redukować nawet głębokie zmarszczki, a ponadto ograniczać tworzenie się nowych oraz pobudzać komórki skóry do regeneracji.
Jeszcze wyżej poprzeczkę ustawioną mają kremy przeciwzmarszczkowe 60+. W tym wieku zmarszczki ulegają pogłębieniu, na twarzy pojawiają się bruzdy, cera traci elastyczność i sprężystość, staje się przesuszona i poszarzała, a na jej powierzchni powstają kolejne przebarwienia. Odpowiedni kosmetyk, taki jak Przeciwzmarszczkowy + Modelujący krem na dzień 65+ NIVEA, będzie temu przeciwdziałał – zredukuje zmarszczki, poprawi jędrność i elastyczność skóry, będzie zapobiegać przesuszeniu oraz przywróci cerze zdrowy koloryt i naturalny blask.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy – jak taki znaleźć?


Dobry krem przeciwzmarszczkowy pod oczy i na noc

Dobry krem przeciwzmarszczkowy – jak taki znaleźć?

Chcąc podarować swojej skórze kompleksową pielęgnację, w łazience zrób miejsce na jeszcze dwa produkty: kosmetyk na noc oraz dobry krem pod oczy przeciwzmarszczkowy. Kremy przeciwzmarszczkowe na noc wspierają regenerację skóry w czasie, gdy śpisz – przebiega ona wtedy najefektywniej, dzięki czemu po przebudzeniu Twoja cera zachwyca witalnością i promiennym wyglądem. Z kolei kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i delikatna, pozwalają ją głęboko i długotrwale nawilżyć, odżywić oraz wzmocnić.

Znalezienie dobrego kremu przeciwzmarszczkowego może wydawać się sporym wyzwaniem. Zadanie to okaże się jednak znacznie łatwiejsze, gdy trafnie określisz potrzeby swojej skóry, a tym samym oczekiwania stawiane względem tego idealnego kosmetyku.

Porady dla Ciebie