zmarszczki mimiczne

Jak spłycić zmarszczki mimiczne?

Sprawdź, jak redukować lwią zmarszczkę i spłycić zmarszczki mimiczne

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ZMARSZCZKACH MIMICZNYCH

Zmarszczki to jedna z pierwszych oznak starzenia. Wraz ze spadkiem produkcji kolagenu i elastyny w naszej skórze, pojawiają się zmarszczki będące odzwierciedleniem naszej bogatej mimiki. Wprawdzie same zmarszczki dodają nam charakteru i charyzmy, istnieje jednak wiele metod ich redukcji i zapobiegania. Dowiedź się więcej jak zapobiegać i jak spłycić zmarszczki mimiczne.
Ciemnowłosa kobieta trzymająca serum Nivea

Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zmarszczek u kobiet i mężczyzn jest starzenie się.

CO TO SĄ ZMARSZCZKI MIMICZNE?

Zmarszczki mimiczne (znane również lwią zmarszczką) to pionowe linie, które tworzą się między brwiami a nasadą nosa na skutek powtarzających się ruchów mięśni twarzy podczas marszczenia brwi lub przyjmowania innych groźnych form wyrazu twarzy.
Ruch ten jest generowany przez dwa główne mięśnie: parzysty mięsień marszczący brwi (corrugator supercilii) oraz mięsień podłużny marszczący skórę u nasady nosa (procerus).
Gdy jesteśmy młodzi, zmarszczki mimiczne na czole są jedynie powierzchowne i zanikają, gdy przestajemy się marszczyć. Jednak z powodu starzenia się i innych czynników, bruzdy mogą stać się głębsze i bardziej widoczne nawet wtedy, gdy nie marszczymy brwi, co sprawia fałszywe wrażenie złości.

CO POWODUJE ZMARSZCZKI MIMICZNE?

Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zmarszczek u kobiet i mężczyzn jest starzenie się. Kiedy jesteśmy młodzi, nasza skóra po prostu odbija się z powrotem do swojej pierwotnej pozycji, przez co linie i załamania szybko znikają. Z wiekiem jednak skóra traci elastyczność i sprężystość, odsłaniając zmarszczki.

Inne czynniki to:
- Powtarzająca się mimika twarzy: Często wykonywane ruchy mięśni twarzy zaczynają wywoływać na twarzy zauważalne ślady.
- Ekspozycja na słońce: Promienie UV powodują rozpad kolagenu i elastyny w Twojej skórze, przez co jest ona bardziej podatna na powstawanie zmarszczek.
- Stres: Zmarszczki mimiczne nazywane są również zmarszczkami stresowymi lub zmarszczkami myślicieli. Kiedy się stresujemy, mięśnie twarzy napinają się tworząc często powtarzające się bruzdy.
- Genetyka: W naszym DNA przechowywane są informacje o naturalnej tendencji do rozwoju zmarszczek mimicznych lub innych zmarszczek.


JAK ZAPOBIEC ZMARSZCZKOM MIMICZNYM

Nie wiesz, jak spłycić zmarszczki mimiczne? Wprowadź w życiu kilka zmian, by im zapobiegać:

- Rozluźnij swoją twarz: Jako że zmarszczki są efektem powtarzających się ruchów mięśni, staraj się unikać marszczenia brwi, zachowując większą czujność, kiedy to robisz i relaksując wtedy swoją twarz.
- Używaj filtrów przeciwsłonecznych: Chroniąc twarz przed promieniami UV, możesz zapobiec przedwczesnemu starzeniu się i zmarszczkom.
- Rzuć palenie: Wśród wielu innych negatywnych skutków dla Twojego zdrowia, palenie ma zły wpływ na skórę, upośledzając jej zdolność do samonaprawy.
- Zdrowo się odżywiaj: Dzięki diecie bogatej w witaminy i minerały Twoja skóra otrzymuje zapas antyoksydantów, które pomagają w jej naprawie i pielęgnacji.
- Odpowiednie nawodnienie: Picie dużej ilości wody i regularne stosowanie kremów nawilżających do twarzy pomoże Twojej skórze w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia, sprężystości i jędrności.
kobieta trzyma krem ​​do twarzy Nivea Cellular

JAK ZLIKWIDOWAĆ ZMARSZCZKI MIMICZNE POD OCZAMI I NIE TYLKO

Istnieje wiele różnych metod redukowania zmarszczek, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Wybierając optymalny dla siebie sposób postępowania, weź pod uwagę poziom inwazyjności, jaki jesteś skłonna podjąć, oraz stan Twoich zmarszczek.


- Złuszczanie skóry: W przypadkach, gdy Twoje zmarszczki mimiczne lub lwia zmarszczka nie są bardzo głębokie, możesz spróbować zredukować je poprzez złuszczanie skóry za pomocą chemicznych środków złuszczających. Eksfoliacja aktywuje naturalny mechanizm leczniczy skóry prowadzący do jej zdrowego wzrostu i może poprawić stan jej powierzchni.
- Ćwiczenia twarzy: Nasza twarz zawiera ponad 50 różnych mięśni. Większość z nich jest rzadko używana, podczas gdy inne są nadużywane, w wyniku czego skóra zaczyna składać się w zmarszczki. Ćwiczenia twarzy pomagają ujędrnić mięśnie, dzięki czemu zmniejsza się widoczność drobnych linii i zmarszczek.
- Masaż twarzy: Zmarszczki mimiczne tworzą się w wyniku napięcia w mięśniach twarzy. Masaż twarzy pomaga rozluźnić te mięśnie, jednocześnie zwiększając ukrwienie i w efekcie stymulując produkcję kolagenu.
- Sen: Sen pozwala skórze na regenerację, a mięśniom na rozluźnienie – spróbuj spać na plecach, ponieważ poszewka na poduszkę może podczas snu ciągnąć się po skórze, nadając jej pognieciony wygląd.
- Pielęgnacja skóry twarzy: Preparaty do pielęgnacji skóry o działaniu napinającym, które zawierają takie składniki jak kwas hialuronowy, retinol, kolagen i Q10, mogą pomóc zredukować zmarszczki mimiczne. Podobnie jak w przypadku zabiegów kosmetycznych, wypełniacze zmarszczek czy produkty przeciwstarzeniowe pozwolą wygładzić zmarszczki i wyrównać owal twarzy.


SERUM PRZECIWZMARSZCZKOWE NIVEA

Poznaj NIVEA Q10 Serum Precyzyjny Wypełniacz Zmarszczek, który w zaledwie 5 minut widocznie redukuje drobne linie i zmarszczki mimiczne na czole i nie tylko, zapewniając jednocześnie długotrwałą pielęgnację głębokich zmarszczek. 
Kompleks 5% Active, zawierający koenzym Q10 i peptyd Bioxifill, wnika w skórę na głębokość 10 warstw i stymuluje produkcję kolagenu, redukując uporczywe zmarszczki od wewnątrz.
W ciągu zaledwie dwóch tygodni ten wielofunkcyjny produkt w widoczny sposób zredukuje wszystkie rodzaje zmarszczek, takie jak zmarszczki mimiczne na czole, zmarszczki mimiczne pod oczami i zmarszczki mimiczne przy ustach, a także linie między brwiami i bruzdy nosowo-wargowe, pozostawiając skórę miękką i jędrną.