jak wygładzić cerę

Jaki krem pod makijaż? Podpowiadamy!

Na perfekcyjny efekt makijażu wpływają nie tylko kosmetyki kolorowe. Równie duże znaczenie ma pielęgnacja skóry. Użycie właściwego kremu pod makijaż wpływa na jego trwałość i ułatwia rozprowadzanie podkładu. Sprawdź, jaki krem pod makijaż będzie dla Ciebie najlepszy!

Dlaczego warto stosować krem pod podkład?

Właściwa pielęgnacja twarzy ma kluczowe znaczenie dla wyglądu skóry. Zdrowa, gładka cera o jednolitym kolorycie znacznie ułatwia nakładanie makijażu. Ponadto krem pod podkład wpływa na jego trwałość i może odgrywać rolę bazy – wygładzi oraz przygotuje skórę do dalszych kroków. Dodatkowo przedłuży trwałość kosmetyków, abyś przez cały dzień mogła cieszyć się nienaruszonym makijażem.

Jak nakładać krem pod makijaż?

Krem pod makijaż nakładaj po dokładnym oczyszczeniu cery. Wklepuj go od środka twarzy do zewnątrz. Pamiętaj też, aby po jego wklepaniu w skórę, odczekać chwilę aż całkowicie się wchłonie. Zwróć uwagę na to, czy krem nie roluje się pod palcami, a jeśli tak jest, odczekaj jeszcze chwilę. Dzięki takiej technice podkład będzie się dobrze rozprowadzał i unikniesz jego rozwarstwienia w ciągu dnia.

pielęgnacja pod makijaż

Jaki krem pod makijaż?

Wybierając krem do twarzy, kieruj się swoimi potrzebami. Przede wszystkim weź pod uwagę rodzaj skóry. Jeśli masz cerę suchą, możesz pozwolić sobie na krem pod makijaż o bogatszej formule. Z kolei cera normalna, tłusta i mieszana wymagają stosowania raczej lekkich kremów. W każdym wypadku zresztą należy stawiać na formuły, które dobrze się wchłaniają bez ryzyka obciążenia skóry. Zbyt ciężki, tłusty krem może doprowadzić do zważenia i rozwarstwienia się podkładu. Sprawi też, że skóra zacznie się błyszczeć, a kosmetyk szybko się zetrze.

Zwróć też uwagę na filtry SPF. Jeśli podkład, którego używasz w ciągu dnia ich nie posiada, dobrze aby znalazły się one w kremie. Warto o tym pamiętać, ponieważ na szkodliwe działanie promieni słonecznych jesteśmy narażeni przez cały rok, a nie tylko latem!

Krem pod makijaż - cera sucha

Cera sucha lub wrażliwa pokocha nawilżające kremy i bazy pod makijaż. Szybko się wchłaniają i wygładzają skórę, dzięki czemu makijaż wygląda na niej jednolicie i dłużej się utrzymuje. Po nawilżające kremy do twarzy mogą sięgać także posiadaczki innych typów skóry, ponieważ nawilżenie to podstawa pielęgnacji dla każdej z nas! Co więcej, zapewniają one skórze ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

 Jak działa krem nawilżający 6 faktów

Krem pod podkład dla cery trądzikowej i mieszanej

Masz cerę tłustą, trądzikową lub mieszaną? Wybierz lekki krem pod makijaż, który nie obciąży skóry, lecz ją odżywi. Ponadto właściwy kosmetyk wpływa na ograniczenie produkcji sebum i zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się cery. Dobry krem pod podkład powinien też szybko się wchłaniać, aby nie wpływał na jego trwałość. Możesz sięgnąć po kosmetyki o właściwościach matujących, dzięki którym Twoja cera przetrwa bez błysku przez cały dzień. Właśnie takie działanie wyróżnia matujący krem do cery mieszanej i tłustej 24h Nawilżenia od NIVEA. To kosmetyk, który doskonale nawilża, a przy tym redukuje poziom sebum, dlatego bez obaw możesz stosować go przed nałożeniem makijażu. Poza tym wpływa on na zachowanie naturalnej równowagi skóry. Krem pod makijaż dla cery mieszanej czy tłustej ma za zadanie zapewnić jej świeżość na cały dzień.

Krem pod makijaż dla cery dojrzałej

Jaki krem pod podkład będzie odpowiedni dla skóry dojrzałej? Wybieraj kremy przeciwzmarszczkowe oraz nawilżające, które nie tylko zapewnią Ci dobrą bazę do dalszych kroków makijażowych, ale też intensywną pielęgnację. Dobrym wyborem może być krem na dzień z linii NIVEA Q10, dopasowany do Twojego typu cery, lub w zależności od wieku możesz wybrać wariant z linii NIVEA Hyaluron Cellular Filler. Oba szybko się wchłaniają i mają intensywne działanie.

Idealny krem pod makijaż przedłuża jego trwałość, ułatwia nakładanie kosmetyków oraz zapewnia skórze pielęgnację. Stawiaj na raczej lekkie kremy do twarzy, szczególnie jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną. Nie zapomnij też o nawilżeniu, ponieważ tylko wtedy makijaż będzie wyglądał naprawdę dobrze.

pielęgnacja twarzy pod makijaż