Pielęgnacja okolic oczu

Pielęgnacja okolic oczu — 4 błędy, których nie warto popełniać!

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna, a co za tym idzie — wymaga innej pielęgnacji niż skóra na pozosta-łych rejonach twarzy. Jakich błędów powinnaś unikać w codziennej pielęgnacji skóry pod oczami? W jaki spo-sób skóra pod oczami musi być pielęgnowana? Odpowiadamy!

Pielęgnacja skóry pod oczami — dlaczego jest tak ważna?

Pielęgnacja okolic oczu

Dlaczego pielęgnacja skóry pod oczami odgrywa tak ważną rolę? Wynika z tego, że skóra w tych miejscach jest znacznie bardziej cienka oraz delikatna od tej, która znajduje się na czole, policzkach czy brodzie. Pod oczami znajduje się o wiele mniej gruczołów łojowych, co sprawia, że rejon ten jest niezwykle narażony na przesuszenie oraz podatny na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. To właśnie tutaj w pierwszej kolejności pojawiają się pierwsze zmarszczki, tak zwane kurze łapki. Do popularnych defektów obecnych na skórze pod oczami zalicza się również nieestetyczne sińce oraz worki.

Wpływ na kondycję skóry pod oczami mają zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i zaburzenia hormonalne, niedokładny demakijaż, nieodpowiednio dopasowany krem, niedobór snu, niewłaściwa dieta czy używki. W dalszej części tekstu znajdziesz najczęstsze błędy, które doprowadzają do złego stanu skóry pod oczami – wystrzegaj się ich za wszelką cenę! Dodatkowo, podzielimy się z Tobą kilkoma domowych sposobami na pielęgnację skóry pod oczami, które warto wprowadzić do swojej rutyny.


Błąd #1 — zapominanie o demakijażu oczu

Jednym z niezbędnych elementów codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu jest prawidłowy demakijaż oczu. Powinien być on jednocześnie dokładny oraz delikatny. Pamiętaj, że skóra w tym rejonie nie lubi rozciągania oraz pocierania. Demakijaż oczu wykonywać powinnaś przykładając do zamkniętego oka płatek nasączony wybranym kosmetykiem – nie trąc, a jedynie trzymając w miejscu przez kilkanaście sekund, aby formuła rozpuściła tusz i cienie. Następnie delikatnie przesuń wacik w kierunku nosa, aby usunąć rozpuszczone zabrudzenia.

Jakiego rodzaju produkty najlepiej sprawdzą się do demakijażu oczu? Nasza propozycja to NIVEA delikatny płyn do demakijażu oczu. Kosmetyk ten skutecznie usuwa nawet najbardziej trwały makijaż oka, bez konieczności pocierania skóry. Dodatkowo, nawilża oraz pielęgnuje skórę wokół oczu, nie pozostawiając na skórze nieprzyjemnej, tłustej warstwy.

Pielęgnacja okolic oczu

Błąd #2 — nie używanie kremu pod oczy lub złe jego dobranie

Krem pod oczy to kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. I tak, koniecznie musi to być dedykowany krem pod oczy, nie krem na dzień czy na noc! Jak już wspomnieliśmy, skóra w okolicach oczu jest bardzo cienka, stąd formuła kosmetyku, który na nią nakładamy musi być dedykowana do jej specyficznych potrzeb. Krem pod oczy to sprawdzony sposób na nawilżenie skóry i wygładzanie zmarszczek. Aby był on skuteczny, musi zostać odpowiednio dopasowany do Twojego wieku i indywidualnych potrzeb cery.

Pielęgnacja okolic oczu

Jaki krem pod oczy wybrać? Nasza pierwsza propozycja to NIVEA krem pod oczy Q10 Plus C odmłodzona + pełna energii cera. Ten krem pod oczy przeciwzmarszczkowy zawiera naturalny koenzym Q10, który jest identyczny jak ten, znajdujący się w Twojej skórze. Dodaje on jej energii, chroni przed uszkodzeniami oraz w naturalny sposób spowalnia proces starzenia się skóry. W składzie kremu pod oczy znajduje się także witamina C, która zwalcza wolne rodniki. Regularne stosowanie kosmetyku sprawia, że kurze łapki są wyraźnie zmniejszone, drobne zmarszczki zredukowane, a skóra wokół oczu ujędrniona.

Polecić możemy Ci także NIVEA Q10 POWER krem przeciwzmarszczkowy + ujędrnienie. Ten krem przeciwzmarszczkowy pod oczy również zawiera naturalny koenzym Q10 otrzymywany w procesie fermentacji drożdży. Dodatkowo, jest bogaty w kreatynę, czyli organiczny kwas wzmacniający włókna ujędrniające skórę. Ten dobry krem pod oczy na zmarszczki 40+ widocznie redukuje cienie pod oczami i błyskawicznie oraz intensywnie nawilża skórę sprawiając, że staje się ona wyraźnie bardziej jędrna oraz odżywiona. Pierwsze efekty stosowania kremu pod oczy na cienie pod postacią widocznie zredukowanych zmarszczek wokół oczu zaobserwujesz już po około 4 tygodniach!

Jeżeli szukasz sprawdzonego kremu pod oczy 40+, zaopatrz się w NIVEA Hyaluron Cellular Filler + ujędrnienie przeciwzmarszczkowy krem pod oczy. Innowacyjna formuła kosmetyku zawiera aktywujące komórki skóry połączenie kwasu hialuronowego oraz boosteru kolagenu. Regularnie stosując kosmetyk, spodziewać możesz się wypełnionych zmarszczek oraz linii wokół oczu, a także poprawy jędrności, odświeżenia i nawilżenia wrażliwej skóry wokół oczu.

Na naszej stronie znajdziesz jeszcze więcej informacji na temat kremów pod oczy. Z innych artykułów dowiesz się także, jak pozbyć się worków i cieni pod oczami i poznasz nasze sprawdzone sposoby na opuchnięte i podkrążone oczy.


Błąd #3 — nieprawidłowe nakładanie kremu pod oczy

Odpowiednio dopasowany nawilżający krem pod oczy to nie wszystko. Równie ważny co skład takiego kosmetyku jest sposób wklepywania kremu. Jak prawidłowo nakładać krem na twarz? Krem pod oczy nakładać powinno się tuż po oczyszczeniu twarzy, jeszcze przed nałożeniem właściwego kremu. Jednak najważniejszą zasadą tego, jak nakładać krem pod oczy, jest wklepywanie produktu w skórę – nie wcieranie! Należy to robić punktowo, opuszkiem serdecznego palca, ponieważ jest on najdelikatniejszy i ma najmniejszą siłę nacisku. Kierować powinnaś się od wewnątrz twarzy do zewnątrz, a na łuku brwiowym — w odwrotnym kierunku.

 

Jak nie należy nakładać kremu pod oczy? Do najpopularniejszych błędów z tym związanych zalicza się między innymi aplikowanie go bardzo blisko kącików oczu czy tuż pod dolną linią rzęs. Skutkować może to pieczeniem, łzawieniem, podrażnieniami i obrzękami. W czasie nakładania nie powinnaś także rozciągać skóry — skutkować może to bowiem przedwczesnym pojawieniem się zmarszczek.

Pielęgnacja okolic oczu

Błąd #4 — prowadzenie niezdrowego trybu życia

Pielęgnacja okolic oczu

Negatywny wpływ na kondycję skóry pod oczami ma również prowadzenie niezdrowego trybu życia. Jeżeli zależy Ci na tym, by zawsze prezentowała się ona nienagannie, poza pielęgnacją skóry pod oczami przy pomocy zaproponowanych przez nas powyżej kosmetyków, zadbać powinnaś także o odpowiednio zbilansowaną dietę czy odpowiednią ilość snu. Jeśli chodzi o dietę, znajdować powinny się w niej duże ilości warzyw oraz owoców, które stanowią znakomite źródło witamin oraz mikroelementów. Zrezygnować powinnaś natomiast ze spożywania cukru, soli oraz produktów wysoko przetworzonych. Taka dieta prowadzić może do utraty elastyczności i naturalnego kolorytu skóry, jej szybszym starzeniem się oraz pojawianiem się cieni pod oczami. Naturalna pielęgnacja skóry pod oczami to także picie dużych ilości wody. Redukuje ona ryzyko powstawania cieni oraz obrzęków, sprzyja nawilżeniu skóry i w pozytywny sposób wpływa na jej elastyczność oraz jędrność. Każdego dnia wypijać powinnaś jej co najmniej 2 litry.

Nie tylko niezdrowa dieta przyczyniać może się do pogorszenia kondycji skóry pod oczami. Tak jak już wspomnieliśmy, negatywny wpływ na jej stan może mieć także niewystarczająca ilość snu. Jeżeli notorycznie zarywasz noce, Twoja skóra zacznie się przedwcześnie starzeć, a co więcej — pod oczami mogą zacząć pojawiać się nieestetyczne cienie oraz worki. Domowym sposobem pielęgnacji skóry pod oczami jest około 7-8 godzin snu każdego dnia. Równie ważną rolę odgrywa codzienny wypoczynek. Dotyczy to w szczególności osób, które spędzają dużo czasu przed komputerem lub czytając, a także te, które pracują w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem.

Jeśli zależy Ci na kompleksowej pielęgnacji skóry pod oczami, zrezygnować powinnaś również z używek, takich jak chociażby picie alkoholu. Na skutek jego regularnego spożywania, skóra wokół oczu zaczyna być bowiem opuchnięta i pojawiają się na niej sińce.


Bonus — co jeszcze można robić, aby lepiej zadbać o skórę pod oczami?

Sposób #1 — płatki pod oczy

Chcesz skutecznie pozbyć się podpuchniętych oczu i worków pod oczami? Kup płatki pod oczy! W zależności od zawartych w nich składników aktywnych, mogą one nawilżać, napinać lub rozświetlać skórę czy redukować opuchliznę. Płatki pod oczy mogą być bogate między innymi w kwas hialuronowy, kolagen morski czy witaminę C. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które borykają się z widocznymi oznakami zmęczenia oraz utratą jędrności skóry pod oczami.

 

A jeśli nie chcesz się wykosztowywać, płatki pod oczy możesz zrobić sama, wykorzystując krem pod oczy, ogórek i kawałek bawełnianej tkaniny. W połączeniu z ciepłem Twojego ciała, taka kuracja stopniowo uwalnia zawarte w niej składniki odżywcze. Tego typu płatki pod oczy stosować możesz systematycznie, jako kuracja odmładzająca, nawilżająca czy odżywcza (najlepiej aplikować je 1-2 razy w tygodniu) lub jednorazowo, w charakterze ekspresowego zabiegu upiększającego przed randką czy wyjściem do klubu.

Pielęgnacja okolic oczu

Sposób #2 — masażer pod oczy

Pielęgnacja okolic oczu

Doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji twarzy może być masaż oczu. Aby móc go wykonywać, zaopatrzyć musisz się w specjalny masażer pod oczy. Dostępne na sklepowych półkach urządzenia tego typu posiadać mogą różny kształt oraz wielkość i być produkowane z różnych materiałów. Regularnie wykonując masaż na worki pod oczami, skutecznie zredukujesz napięcie w tym rejonie twarzy, dotlenisz skórę, poprawisz jej ukrwienie i rozluźnisz mięśnie. Do zalet masażerów okolic oczu zaliczyć można również to, że umożliwiają one wchłanianie substancji odżywczych zawartych w Twoim ulubionym kremie! By efekty wykonywania masażu okolic oczu były widoczne, wymagana jest systematyczność i cierpliwość.  Masaż wokół oczu wykonywać powinnaś codziennie przez kilka minut. Pierwsze rezultaty powinnaś zaobserwować po około miesiącu. Jeżeli szukasz czegoś więcej niż klasyczny masażer poprawiający elastyczność skóry i redukujący cienie pod zmarszczkami, zainteresować możesz się modelami jonizującymi, które, jak sama nazwa wskazuje, bazują na technologii przenikania jonów. Taki masażer okolic oczu zmniejsza zarówno zmarszczki, jak i opuchliznę. Z powodzeniem stosować możesz go również na innych partiach twarzy.


Sposób #3 — maseczki pod oczy

Jak w naturalny sposób zadbać o skórę pod oczami? Co powiesz na domowe maseczki pod oczy? Ich wykonanie zajmie Ci zaledwie kilka chwil, a do tego celu z powodzeniem wykorzystać możesz produkty znajdujące się w Twojej kuchni.

Oczywistymi wyborami będą maseczki z zielonego ogórka lub aloesu – tych dwóch daleko nie trzeba szukać, a dzięki ich właściwościom odświeżającym i nawilżającym możesz szybko zredukować oznaki zmęczonej skóry.

Kolejna ze sprawdzonych domowych maseczek pod oczu bazuje na białku kurzym. Być może nie zdawałaś sobie z tego sprawy, lecz posiada ono cały szereg zdrowotnych właściwości. Białko redukuje zmarszczki, nawilża skórę, redukuje worki pod oczami, usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry, pielęgnuje powieki i zmniejsza widoczność plam posłonecznych. W jaki sposób robi się maseczkę z białka pod oczy? Potrzebne będzie Ci do tego białko 1 jajka oraz po 1 łyżce miodu oraz mąki pszennej. Dokładnie wymieszaj składniki ze sobą, tak abyś uzyskała konsystencję gęstej pasty. Nałóż maseczkę na umytą, osuszoną skórę pod oczami, wykonując okrężne ruchy. Zostaw na około 10 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.

Wiesz już, jakich błędów nie powinnaś popełniać w codziennej pielęgnacji okolic oczu. Teraz wystarczy tylko, że zastosujesz się do naszych wskazówek. Zadbana, wygładzona skóra i świetliste spojrzenie — gwarantowane!

Pielęgnacja okolic oczu