Cienie pod oczami header

Jak zwalczać cienie pod oczami

Świeży wygląd i piękne, błyszczące oczy
Każda z nas to zna: cienie pod oczami po nieprzespanej nocy. A może w Twoim przypadku to nieprzyjemne przebarwienie jest dziedziczne? Skąd biorą się cienie pod oczami i co robić, gdy już się pojawią?

Cienie pod oczami: sprawdzanie przyczyn

Cienie pod oczami są różne u różnych osób. Często pojawiają się po szalonej imprezie, po której śpimy zbyt krótko lub w czasie której wypiliśmy trochę za dużo. Istnieje jednak mnóstwo innych przyczyn powodujących cienie pod oczami, które warto poznać.

Czym są cienie pod oczami i co jest ich przyczyną?

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że to oczy jako pierwsze cierpią, gdyż: skóra pod oczami jest bardzo cienka, kiedy nie posiada warstwy tłuszczu, w którą wyposażona jest reszta skóry. Znajduje się w niej za to bardzo dużo małych naczyń krwionośnych i węzłów chłonnych. 

Jeśli ilość tlenu i płynów ustrojowych w organizmie nie jest wystarczająca, krew staje się ciemniejsza i płynie wolniej. Naczynia krwionośne można łatwo zauważyć pod cienką, niemal przezroczystą warstwą skóry pod oczami. W zależności od Twojego rodzaju skóry cienie pod oczami mogą być sinawe lub brązowawe. Czasem cienie pod oczami są dziedziczne: oznacza to, że wyjątkowo cienką skórę pod oczami ma się w genach.

Cienie pod oczami: przyczyny powstawania

 • Cienie pod oczami są często wynikiem naszego stylu życia: imprezy do późna w nocy, o jeden kieliszek za dużo oraz palenie przyczyniają się do zmniejszenia ilości tlenu w krwi. 
 • Niezbilansowana dieta często oznacza dla organizmu niewystarczającą ilość witamin i minerałów: jeśli nie dostarczasz organizmowi odpowiedniej ilości witaminy C, żelaza lub cynku, pierwszymi ostrzeżeniami o ich braku mogą być właśnie cienie pod oczami. 
 • Czasem cienie pod oczami mogą być skutkiem choroby. Nie martw się jednak! Po prostu wspomnij o nich lekarzowi ogólnemu podczas kolejnej wizyty
 • Czy cierpisz na katar sienny i w związku z nim często pocierasz oczy? Częste pocieranie podrażnia delikatną skórę i może utrwalać cienie pod oczami. 
 • Długotrwałe wpatrywanie się w monitor stanowi poważne obciążenie dla oczu i także może powodować cienie pod oczami. 
 • Przyczyny natury psychologicznej? Cienie pod oczami mogą być także skutkiem stresującej pracy, obaw o wyniki egzaminów lub innych lęków.
 • Dowiedz się więcej o ćwiczeniach relaksacyjnych, sposobach walki ze stresem i masażach pomagających odnaleźć wewnętrzną harmonię.

Cienie pod oczami nie biorą się znikąd

Dodatkowa dawka pielęgnacji dla Twoich oczu

Jeśli cienie pod oczami nie są uwarunkowane genetycznie, możesz im przeciwdziałać, stosując proste metody, takie jak wysypianie się i przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Pomóc mogą także domowe sposoby i kremy.

Najlepsze domowe sposoby na cienie pod oczami

 • Zawarte w czarnej herbacie garbniki zmniejszają obrzęk i dostarczają skórze antyoksydantów: zamknij oczy, ułóż na powiekach po jednej torebce herbaty ostudzonej po zaparzaniu i pozostaw na 10 minut. 
 • Masaż z użyciem olejku migdałowego poprawia krążenie: Użyj kilku kropel olejku do łagodnego masażu okolic oczu. Wykonuj ruchy od wewnątrz do zewnątrz. 
 • Ogórki to sprawdzony sposób na cienie pod oczami, ponieważ zawierają mnóstwo witamin i zapewniają skórze intensywne nawilżenie: zamknij oczy i ułóż na powiekach schłodzone plasterki ogórka.
 • Szybka pomoc z lodówki: Istnieją także odrobinę droższe specjalnie żelowe maseczki pod oczy. Przechowywane w lodówce, pomagają obkurczyć węzły chłonne i naczynia krwionośne w okolicy oczu.

Krem na cienie pod oczami

Kremy pod oczy pomagają zwalczać cienie pod oczami. Dostarczają cennych składników korzystnie oddziałujących na cienką tkankę skóry pod oczami. Aby zapewnić skórze wokół oczu młodszy wygląd, stosuj NIVEA Q10 PLUS Energetyzujący roll-on pod oczy z Q10 i kreatyną. Jego formuła zawierająca aktywne składniki skóry zmniejsza zmarszczki i cienie pod oczami. Krem pod oczy nakładaj delikatnie; nie wcieraj: opuszkiem palca rozprowadzaj krem od wewnętrznej strony oka ku zewnątrz.

Specjalne kremy zwalczające cienie pod oczami

Lekki krem do delikatnej skóry wokół oczu

Szybka odpowiedź: zmniejszaj cienie pod oczami, stosując korektory

Niech Twoje cienie pod oczami nigdy nie ujrzą światła dziennego

Nieważne czy wynikają z przyczyn genetycznych czy z chwilowego braku snu, dzięki korektorowi cienie pod oczami znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Korektory dostępne są w formie kredki lub lekkiego kremu. Zawsze wybieraj korektor o ton jaśniejszy od Twojej karnacji lub od podkładu, który stosujesz. 

Z reguły niewielka ilość wystarcza do zatuszowania cieni pod oczami. Delikatną gąbeczką lub opuszkiem palca nałóż korektor tuż pod okiem i równo rozprowadź. Delikatnie wklep, by zatrzeć różnicę odcieni. Możesz ewentualnie stosować każdego dnia NIVEA CELLULAR ANTI AGE krem pod oczy z mikropigmentami, lumicinolem i wyciągiem z magnolii. Natychmiast tuszuje przebarwienia i cienie pod oczami, zmniejsza opuchliznę, nawilża, przywraca okolicom oczu świeżość i wygładza zmarszczki śmiechowe.


Day Care Routine

Looking for a fresh look in the morning?
Zobacz także