Nocna impreza header

Błyszczące oczy – nawet po skończonej imprezie

Jak pozbyć się opuchniętych oczu?
Nieprzespane noce, tęsknota za ukochanym, spędzanie całych dni przed ekranem komputera– istnieje wiele przyczyn, dla których następnego ranka mamy podkrążone, opuchnięte oczy. Często nazywamy to workami pod oczami. Opuchlizna jest zazwyczaj nieszkodliwa, a dzięki kilku sztuczkom ustąpi w ciągu dnia

Opuchnięte oczy?

Dzień później: dlaczego oczy są opuchnięte?

Powieki zbudowane są z bardzo cienkiej warstwy skóry, a znajdująca się pod nią tkanka jest luźna i miękka. Nie zawiera wiele tłuszczu, ale jest usiana naczynkami krwionośnymi oraz chłonnymi. Na niewielkiej powierzchni przelewa się tutaj wiele substancji ciekłych. 

Po dzikiej imprezie ciało nie tylko cierpi z powodu braku snu, ale również płynów, tlenu i minerałów. W efekcie w tkance gromadzą się płyny limfatyczne, powodujące opuchnięte oczy. Regularnie opuchnięte oczy oraz worki pod oczami powstają również z powodu braku przepuszczalności ścian naczynek, genetycznych predyspozycji oraz starzenia się skóry.

Przygotuj się na imprezę

Wiele na brak snu nie poradzimy, ale dobre przygotowania pomogą nam szybko odzyskać świeży i dziarski wygląd następnego ranka po nieprzespanej nocy. 
  • Aby ciało pozostawało dobrze nawodnione, pamiętaj, by pić co najmniej jedną szklankę wody do każdego drinka lub szklanki wina. 
  • Równie ważne jest picie dużych ilości wody lub świeżo wyciskanego soku następnego ranka po zabawie, bo dzięki temu organizm pozostanie dobrze nawodniony. 
  • Niestety opowieści o tym, że krótka drzemka pozwala zrównoważyć efekty nieprzespanej nocy, należy włożyć między bajki. Organizm nie potrafi magazynować odpoczynku i będzie tak samo zmęczony jak bez dodatkowej dawki snu.

Obudź się!

Efektem braku snu w nocy są opuchnięte oczy. Nie martw się, podsuniemy Ci wskazówki dotyczące szybkiej regeneracji oraz długoterminowej pielęgnacji.

Ochłoda

Ochłoda to szybkie panaceum na opuchnięte oczy. Chłód jest przyjemny i zmniejsza opuchliznę. Rozpieść oczy chłodną maseczką z ogórka. Nie tylko zmniejszy opuchliznę, lecz jednocześnie uwolni wilgoć. Jeśli rano musisz się spieszyć, na kilka minut przyłóż do powiek chłodne łyżeczki deserowe. Aby osiągnąć lepsze rezultaty, włóż na noc łyżeczki do zamrażarki.

Masaż

Mały masaż działa cuda. Delikatnie masuj okolicę oczu za pomocą NIVEA Q10 PLUS Energetyzujący roll-on pod oczy. Aplikuj produkt kolistymi ruchami od zewnątrz, lekko go wklepując, jeśli to konieczne. Czynność ta nie tylko ochłodzi i odświeży skórę, ale pozwoli też odpłynąć płynom limfatycznym. Nie naciskaj zbyt mocno!

Dużo pij

Zjadłaś za dużo chipsów i orzeszków i mocno imprezowałeś? Pij co najmniej dwa litry wody, najlepiej w regularnych odstępach na przestrzeni całego dnia. A po przyjęciu, zanim pójdziesz do łóżka, wypij dodatkowo dużą szklankę wody. Ciecz nie tylko wypłucze z Twoich nerek toksyny, ale pozwoli uniknąć bólu głowy następnego ranka.

Sen

Solidna dawka snu pomaga w leczeniu wielu krótkotrwałych dolegliwości, ponieważ podczas odpoczynku ciało samo się regeneruje. Idealny czas snu wynosi siedem godzin, dzięki czemu opuchlizna wokół oczu ma szansę zniknąć. Kluczowe jest, by w pokoju panowała odpowiednia temperatura i żeby podczas snu leżeć w wygodnej pozycji. Temperatura w sypialni nie powinna przekraczać 18 stopni Celsjusza. W ciągu dnia też powinnaś podarować oczom odrobinę odpoczynku. W zupełności wystarczy na kilka minut przymknąć oczy.

Łagodząca pielęgnacja pięknych oczu

Idź spać z czystym sumieniem

Będziesz jeszcze piękniejsza, gdy usuniesz makijaż

Nie masz ochoty zmywać makijażu po imprezie? Szczerze współczujemy, ale nie zmywając makijażu przed pójściem do łóżka, popełniasz największy grzeszek kosmetyczny z możliwych. Makijaż zatyka pory i powoduje wypryski. Dzięki gotowym do użycia produktom do demakijażu, takim jak chusteczki oczyszczające, bardzo szybko i łatwo można usunąć makijaż oczu.

Pielęgnujące chusteczki micelarne do demakijażu mają bezzapachową formułę, która wyjątkowo łagodnie i kompleksowo oczyszcza skórę wrażliwą. Pozwalają nie tylko zmyć makijaż, lecz również wodoodporny tusz do rzęs.


Zmywanie makijażu

Oczy szeroko otwarte!

  • Nie ukrywaj opuchlizny pod warstwą korektora, który tylko niepotrzebnie ją podkreśli.
  • Nie używaj jasnego cienia do powiek, gdyż podkreśli opuchnięte powieki.
  • Wystarczy nałożyć kapkę tuszu na końcówki rzęs i narysować kreskę na górnej powiece, aby oczy wyglądały na większe.
  • Odwróć uwagę od oczu, malując usta szminką.
  • Aby ukryć bladość, można też nałożyć róż na policzki. Subtelny rumieniec doda Twojej twarzy powiewu świeżości. 

Night care routine

This Night Care Routine will do wonders to your skin
Zobacz także