gąbki-header

Gąbki i myjki do kąpieli jako niezbędne akcesoria kosmetyczne

Dlaczego tak chętnie sięgamy po gąbki i myjki do kąpieli?

Gąbki i myjki do kąpieli pomagają bardzo skutecznie oczyszczać skórę. Poznaj więcej informacji na temat nieocenionych gąbek i myjek pod prysznic oraz najlepsze metody dbania o nie.

Gąbki i myjki do kąpieli - kilka faktów

Odkryj zalety tych popularnych produktów i dowiedz się, jak właściwie ich używać by zwiększyć komfort rytuałów od prysznicem.

Czym są gąbki?

gąbka-na-niebieskim-ręczniku

Gąbki to poduszeczki, za pomocą których oczyszczamy ciało. Tradycyjnie produkuje się je z owocu pnących winorośli z rodziny ogórkowatych. Dojrzały owoc jest bardzo włóknisty i jest naturalnym środkiem oczyszczającym skórę.

Wady i zalety stosowania gąbek i myjek

ZALETY
Zarówno gąbki jak i myjki do kąpieli zapewniają skórze cudowny efekt złuszczający oraz pobudzają krążenie krwi.
Myjki wspomagają pielęgnację delikatnej skóry twarzy, łagodnie ją oczyszczając . 
Gąbki i myjki do kąpieli mogą być bardzo skuteczne, kiedy myjemy nimi partie szczególnie suchej i twardej skóry, zwłaszcza na stopach, łokciach i kolanach.
Gąbki doskonale przygotowują skórę pod substancje pielęgnujące , jakimi są żele, balsamy, olejki do ciała. 
Myjki do kąpieli oraz gąbki przyjemnie masują, pomagając usuwać martwy naskórek.
Wspomagają walkę z cellulitem.
Gąbki pomagają uzyskać obfitą pianę. Dają efekt namydlenia, wzbogacając kąpiel pod prysznicem.
Gąbki i myjki w szybki i łatwy sposób sprawią, że dokładnie oczyścisz skórę.
Gąbki i myjki do kąpieli wspomagają uelastycznianie i ujędrnianie skóry.

WADY 
Jeśli cierpisz na wykwity skórne, stosowanie myjki do kąpieli lub gąbki tylko podrażni, a nawet zaogni skórę.
Gąbki są zbyt szorstkie, by stosować je na rany, strupy albo pęknięcia w skórze i mogą wtedy powodować przenikanie bakterii do organizmu.
Myjki do kąpieli należy regularnie czyścić, w przeciwnym razie mogą stać się siedliskiem pleśni, która stanowi źródło chorób skórnych.

Kilka mitów na temat gąbek i myjek

Od lat krążą legendy na temat stosowania gąbek i myjek, warto więc wiedzieć, czy w pogłoskach tych kryje się choć ziarenko prawdy. 
Wiele osób wierzy, że gąbki pomagają zmniejszyć cellulit. Chociaż założenie jest słuszne, gąbka nie penetruje skóry wystarczająco głęboko, by w jakikolwiek sposób wpływać na wygląd cellulitu. Cellulit wywołuje tkanka tłuszczowa, która znajduje się około milimetr pod skórą, a gąbki skutecznie myją wyłącznie zewnętrzną warstwę skóry. Natomiast prawdą jest, że przygotowują skórę pod substancje pielęgnujące. 

Według kolejnego popularnego mitu myjki do kąpieli  nie są higieniczne. Wszystko zależy od tego, jak o nie dbamy. Jeśli będziemy przestrzegać poniższych porad, myjki okażą się niewiarygodnie higienicznym wyborem. Niektórzy ludzie wierzą, że myjek powinno się używać tylko raz na jakiś czas. Prawda jest taka, że skóra się złuszcza i codziennie chłonie bakterie, a jeśli myjki do kąpieli używamy w delikatny sposób, na pewno każdego dnia jest bezpieczna i skuteczna.

Jakich produktów używać w połączeniu z gąbką lub myjką?

kobieta-z-gąbką-do-kąpieli

Myjki do kąpieli lub gąbki można używać z dowolnym produktem pod prysznic – nieważne czy wolisz rozpieszczający krem, taki jak NIVEA Creme Smooth, czy świeży i aromatyczny żel, na przykład NIVEA Lemongrass & Oil : gąbki i myjki wydobędą prawdziwą magię oczyszczania.

Jak odpowiednio stosować gąbki oraz myjki do kąpieli?

Gąbki i myjki do kąpieli potrafią być skuteczne, jeśli dobrze o nie dbamy – dowiedz się, jak wydobyć ich prawdziwy potencjał.

Walory szczotki do ciała

kobieta-używająca-szczotki-do-ciała

Szczotkę do ciała – stosuje się na suchą lub mokrą skórę. Delikatnymi, kolistymi ruchami nie tylko poprawisz sobie samopoczucie, ale i przygotowujesz skórę na dokładniejsze oczyszczanie. Poprawisz jej ukrwienie i sprężystość. To doskonały przyrząd do codziennego masażu w kąpieli lub pod prysznicem. 

Czy stosowanie gąbki jest konieczne do uzyskania pięknej skóry?

Gąbki i myjki do kąpieli są kluczowym elementem pielęgnacji pod prysznicem. Za pomocą dłoni i skutecznych oczyszczających żelów pod prysznic, na przykład NIVEA Lemongrass & Oil, podarujesz skórze naprawdę skuteczne oczyszczenie. 

Pozwól sobie na inne doznania pod prysznicem dzięki gąbkom i myjkom do kąpieli. Dużo dokładniej złuszczają skórę, pomagają pozbyć się martwego naskórka i stymulują krążenie krwi. Nie tylko poprawiają wygląd skóry, ale i eliminują bakterie gnieżdżące się na powierzchni skóry. Ponadto gąbki zwiększają cudowne uczucie namydlenia żelem pod prysznic, znacznie zwiększając komfort kąpieli!

Prawidłowe stosowanie

kobieta-myjąca-plecy-gąbką

Zbyt częste lub intensywne stosowanie gąbek lub myjek potrafi naruszyć funkcję ochronną skóry oraz prowadzi do zaczerwienień lub wrażliwości. Aby tego uniknąć, podaruj skórze przerwę, czasami myjąc ciało za pomocą dłoni i zawsze delikatnie używaj gąbek i myjek.