gąbki-header

Gąbki i myjki: przewodnik

Jak używać gąbek i myjek pod prysznic
Gąbki i myjki pomagają bardzo skutecznie oczyszczać skórę. Poznaj więcej informacji na temat nieocenionych gąbek i myjek pod prysznic oraz najlepsze metody dbania o nie.

Prawda na temat gębek i myjek

Odkryj zalety tych popularnych produktów i dowiedz się, jak właściwie ich używać, by zwiększyć komfort rytuałów pod prysznicem.

Czym jest gąbka?

Gąbka to poduszeczka, którą oczyszczamy ciało. Tradycyjnie produkuje się ją z owocu pnących winorośli z rodziny ogórkowatych. Dojrzały owoc jest bardzo włóknisty i jest naturalnym środkiem oczyszczającym skórę.

Wady i zalety związane z używaniem gąbek i myjek

ZALETY
  • Zarówno gąbki jak i myjki zapewniają skórze cudowny efekt złuszczający oraz pobudzają krążenie krwi.
  • Myjki są na tyle delikatne, że można nimi oczyszczać twarz.
  • Gąbki i myjki mogą być bardzo skuteczne, kiedy myjemy nimi partie szczególnie suchej i twardej skóry, zwłaszcza na stopach, łokciach i kolanach.
  • Gąbki dają efekt namydlenia, wzbogacając kąpiel pod prysznicem.
  • Gąbki i myjki w szybki i łatwy sposób sprawią, że dokładnie oczyścisz skórę.

WADY
  • Jeśli cierpisz na wykwity skórne, stosowanie myjki lub gąbki tylko podrażni, a nawet zaogni skórę.
  • Gąbki są zbyt szorstkie, by stosować je na rany, strupy albo pęknięcia w skórze i mogą wtedy powodować przenikanie bakterii do organizmu.
  • Myjki należy regularnie czyścić, w przeciwnym razie mogą stać się siedliskiem pleśni, która stanowi źródło chorób skórnych.

Pokutujące mity na temat gąbek i myjek

Od lat krążą legendy na temat stosowania gąbek i myjek, warto więc wiedzieć, czy w pogłoskach tych kryje się choć ziarenko prawdy. 

Wiele osób wierzy, że stosowanie gąbek pomaga zmniejszyć cellulit. Chociaż założenie jest słuszne, gąbka nie penetruje skóry wystarczająco głęboko, by w jakikolwiek sposób wpływać na wygląd cellulitu. Cellulit wywołuje tkanka tłuszczowa, która znajduje się około milimetr pod skórą, a gąbki skutecznie myją wyłącznie zewnętrzną warstwę skóry. 

Według kolejnego popularnego mitu myjki nie są higieniczne. Wszystko zależy od tego, jak o nie dbamy. Jeśli będziemy przestrzegać poniższych porad, myjki okażą się niewiarygodnie higienicznym wyborem. Niektórzy ludzie wierzą, że myjek powinno się używać tylko raz na jakiś czas. Prawda jest taka, że skóra się złuszcza i codziennie chłonie bakterie, a jeśli myjki używamy w delikatny sposób, na pewno każdego dnia jest bezpieczna i skuteczna.

Jakich produktów używać w połączeniu z gąbką lub myjką?

Gąbki i myjki: porady dotyczące odpowiedniego stosowania

Gąbki i myjki potrafią być skuteczne, jeśli dobrze o nie dbamy – dowiedz się, jak wydobyć ich prawdziwy potencjał.

Czy muszę używać gąbek lub myjek, aby dobrze się umyć?

Gąbki i myjki są kluczowym elementem pielęgnacji pod prysznicem. Za pomocą dłoni i skutecznych oczyszczających żelów pod prysznic, na przykład NIVEA Lemongrass & Oil, podarujesz skórze naprawdę skuteczne oczyszczenie. 

Gąbki i myjki to zupełnie inna kategoria doznań pod prysznicem. Dużo dokładniej złuszczają skórę, pomagają pozbyć się martwego naskórka i stymulują krążenie krwi. Nie tylko poprawiają wygląd skóry, ale i eliminują bakterie gnieżdżące się na powierzchni skóry. Ponadto gąbki zwiększają cudowne uczucie namydlenia żelem pod prysznic, znacznie zwiększając komfort kąpieli!

Świetne produkty pod prysznic od NIVEA do stosowania z gąbkami

Zobacz także