Producent NIVEA, Beiersdorf, zwiększa międzynarodowy program wsparcia do kwoty 50 milionów euro

Hamburg, 29 marca 2020 r. - Beiersdorf AG ogłosił dziś międzynarodowy program finansowania o wartości 50 milionów euro, mający na celu wsparcie społeczności w walce z pandemią COVID-19.

Stefan De Loecker, dyrektor generalny Beiersdorf: „Minęły zaledwie dwa miesiące, odkąd nasza pierwsza darowizna dotarła do Wuhan. Od tego czasu COVID-19 przerodził się w globalny kryzys. Wszyscy jesteśmy w tym razem. Jako firma chcemy skoncentrować nasz wkład na kilku szczególnie wrażliwych grupach w naszych społeczeństwach, aby wesprzeć ich i pomóc w ich ochronie ”.Grupa Beiersdorf przeznacza zatem 50 milionów euro na pomoc w zarządzaniu kryzysowym, szczególnie w epicentrum choroby, a także w regionach o słabym publicznym systemie opieki zdrowotnej. Będzie współpracować z organizacjami międzynarodowymi, a także z władzami lokalnymi, aby zapewnić wsparcie potrzebującym.
#ShareTheCare

Do natychmiastowych środków należą:

• Darowizna w wysokości 1 000 000 litrów środka dezynfekującego. Beiersdorf uruchomił fabryki na pięciu kontynentach w celu produkcji środków dezynfekujących. W rezultacie podwajamy naszą obietnicę złożoną dwa tygodnie temu.

• Przekazanie co najmniej 5 000 000 produktów do pielęgnacji skóry i dłoni NIVEA personelowi medycznemu na całym świecie, którego skóra jest obecnie szczególnie napięta.

• Bezpośrednie wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych, zarówno organizacji międzynarodowych, jak i lokalnych partnerów grupy Beiersdorf, którzy obecnie borykają się z poważnymi wyzwaniami.

• Ponieważ pracownicy Beiersdorf spotykają się, aby wspierać lokalne społeczności, Beiersdorf zobowiązuje się podwoić osobiste datki pracowników.

Stefan De Loecker dalej: „To historyczny kryzys o wyjątkowej skali. Jesteśmy przekonani, że walka z COVID-19 wymaga znacznie większego wysiłku, wspólnoty i współpracy. Nasz program nazywamy „Care Beyond Skin”. Wyraża nasze zaangażowanie w wykraczanie poza naszą podstawową działalność - dbanie o skórę ludzi - w celu maksymalizacji naszego wkładu ”.

 


NIVEA Polska wspiera służby medyczne

W Polsce, w ramach działań pomocowych, NIVEA Polska wsparła służby medyczne przekazując jak dotąd 20 tysięcy produktów pielęgnacyjnych, a planowane są kolejne dostawy. Takie wsparcie otrzymały głównie instytucje znajdujące się w Poznaniu i Wielkopolsce, gdzie mieści się siedziba firmy, ale także – między innymi – Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych oraz Szpital MSWiA w Warszawie. Ponadto trzy poznańskie instytucje podejmujące walkę z COVID-19 uzyskały od firmy wsparcie finansowe.
Dostrzegamy, że w obecnej sytuacji ważniejszy niż kiedykolwiek stał się fakt, że możemy szybko zapewnić najwłaściwszą pomoc, dlatego poza wsparciem finansowym oraz przekazaniem produktów pielęgnacyjnych, zakład Beiersdorf Manufacturing Poznań zdecydował się uruchomić produkcję dezynfektantów z ich pełnym przeznaczeniem na darowizny, by móc przekazać te deficytowe obecnie środki tym, którzy najbardziej ich potrzebują.
NIVEA Polska wspiera służby medyczne