Medium close up of a woman and man, both of their faces show clear, blemish-free skin. They

WIDOCZNIE CZYSTSZA SKÓRA JUŻ W 7 DNI!

Skuteczna a zarazem delikatna formuła NIVEA DERMA Skin Clear skutecznie zwalcza niedoskonałosci, a pierwsze rezultaty są widoczne już w 7 dni.

PRODUKTY

NOWOŚĆ! LINIA DERMA SKIN CLEAR DLA CERY SKŁONNEJ DO NIEDOSKONAŁOŚCI

Nivea Skin Clear Wash Gel sitting on a tile bathroom counter next to a sink.

ŻEL OCZYSZCZJĄCY

Rozpocznij swoją rutynę od delikatnego i skutecznego żelu oczyszczającego. W ciągu dnia i nocy na skórze odkłada się nadmiar sebum, który zatyka pory i sprzyja powstawaniu zanieczyszczeń. Żel oczyszczający Derma Skin Clear zapewnia intensywne oczyszczenie, usuwając nadmiar sebum i zapobiegając ponownemu pojawianiu się niedoskonałości.

Nivea Skin Clear Toner sitting on a tile bathroom counter next to a sink.

TONIK NORMALIZUJĄCY

 Tonik Normalizujący Derma Skin Clear nawilża skórę bez zatykania porów, przywraca skórze równowagę i pomaga kontrolować wydzielanie sebum, zapewniając widocznie czystszą skórę w 7 dni.

Nivea Skin Clear Scrub sitting on a tile bathroom counter next to a sink.

PEELING PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM

Peeling Przeciw Niedoskonałościom Derma Skin Clear, stosowany 2-3 razy w tygodniu, delikatnie odblokowuje pory i poprawia strukturę skóry, jednocześnie pomagając zredukować zaskórniki.

Nivea Skin Clear Night Exfoliator laying on a tile bathroom counter.

PEELING ZŁUSZCZAJĄCY NA NOC

Odzyskaj kontrolę nad swoją skórą dzięki nocnemu zabiegowi! Formuła Peelingu złuszczającego na noc Derma Skin Clear z 8% stężeniem kwasu salicylowego i glikolowego, przyspiesza proces odnowy skóry, zapewniając widoczne rezultaty już w 7 dni!

DERMA SKIN CLEAR COMPLEX

EFEKTYWNA KURACJA PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM

Nowa linia DERMA Skin Clear z formułami opartymi na nauce o skórze, została przebadana dermatologicznie i klinicznie* pod kątem skuteczności w zmniejszaniu i zapobieganiu niedoskonałościom, zapewniając czystą i gładką cerę.

*Tolerancja i skuteczność dla skóry skłonnej do niedoskonałości przetestowana klinicznie

Close up of a woman
FILOZOFIA SKIN CLEAR

NOWA FORMUŁA DERMA SKIN CLEAR: SKUTECZNA I DELIKATNA

skin-clear

 

W jaki sposób nowa formuła DERMA Skin Clear wspiera Twoją skórę? Poprzez aktywację naturalnego procesu odnowy skóry, dzięki 8% kwasom owocowym (Kwas Salicylowy i Glikolowy) oraz Niacynamidowi.


RUTUAŁ PIELĘGNACYJNY

CIESZ SIĘ RYTUAŁEM PIELĘGNACYJNYM DERMA SKIN CLEAR DLA WIDOCZNIE OCZYSZCZONEJ CERY

Jako pierwszy krok, rano i wieczorem zawsze używaj Żelu Oczyszczającego: delikatnie wmasuj go w wilgotną twarz i spłucz. Następnie delikatnie wklep Tonik Normalizujący za pomocą rąk lub wacika, nie spłukuj. W przypadku obu produktów unikaj kontaktu z oczami.

Wieczorem, kończąc rytuał pielęgnacyjny, nałóż na oczyszczoną skórę twarzy Peeling Złuszczający na noc.*

Używaj Peelingu przeciw niedoskonałościom jako alternatywy dla Peelingu złuszczającego. Używaj okazjonalnie (rekomendowana ilość: 2-3 razy w tygodniu), delikatnie wmasowując go w wilgotną twarz, po wstępnym oczyszczeniu skóry Żelem Oczyszczającym. Spłucz przed nałożeniem Toniku Normalizującego. Unikaj kontaktu z oczami.

*Może wystąpić uczucie lekkiego pieczenia. Nie stosuj na podrażnioną skórę - przerwij stosowanie jeśli wystąpi podrażnienie. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli podrażnienie się utrzymuje. Unikaj kontaktu z oczami. Może wystąpić wzmożona wrażliwość skóry na słońce - używaj kremu z filtrem, noś odpowiednią odzież ochronną oraz ograniczaj ekspozycję na słońce podczas używania produktu i przez tydzień po jego zakończeniu.

Q&A

Co powoduje powstawanie niedoskonałości?

Główną przyczyną powstawania niedoskonałości jest nadmierna produkcja sebum, znana jako łojotok oraz nieprawidłowe pogrubienie zewnętrznych warstw skóry, które określa się fachowym słowem hiperkeratoza. Prowadzi ona do niewystarczającego złuszczania martwych komórek. Połączenie łojotoku i hiperkeratozy powoduje zatykanie porów, co prowadzi do powstawania zaskórników. Zatkane pory są idealnym środowiskiem dla bakterii (głównie Cutibacterium acnes). Może również wystąpić widoczny stan zapalny i zaczerwienienie. Niezależnie od tego, czy są widoczne, czy mniej rzucające się w oczy, niedoskonałości są zawsze postrzegane jako uciążliwe.

Jaka jest różnica między kwasem AHA i BHA oraz jak działają?

Kwasy AHA to inaczej alfa-hydroksykwasy. Są to naturalne substancje występujące głównie w owocach, stąd potocznie nazywane są kwasami owocowymi. Do najważniejszych kwasów w pielęgnacji skóry z grupy AHA należą: kwas glikolowy, kwas migdałowy i kwas mlekowy. Działają głównie na powierzchni skóry, rozpuszczając znajdujące się na niej martwe komórki, przez co wspomagają naturalny proces jej odnowy. Kwas glikolowy jest odpowiedni dla tłustej, skłonnej do niedoskonałości cery, ponieważ świetnie złuszcza naskórek. Do grupy kwasów BHA czyli beta-hydroksykwasów, należy tylko jeden kwas - Salicylowy. Jest to substancja rozpuszczalna w tłuszczach, która wnika o wiele głębiej w skórę niż kwasy AHA. Wnika w pory, oczyszczając od wewnątrz gruczoły łojowe i tym samym uwalniając je od nadmiaru sebum. Jednocześnie działa przeciwzapalnie, redukując zaczerwienienia. Kwasy AHA stosuje się w większych ilościach, ponieważ są mniej skuteczne w złuszczaniu, przez co są delikatniejsze dla skóry. Ponadto, zwykle mają również działanie nawilżające. Natomiast kwas BHA stosuje się w mniejszych ilościach, ponieważ jest bardzo skuteczny w eksfoliacji. Dodatkowo kwas salicylowy ma działanie antybakteryjne.


Kwas brzmi trochę szkodliwie…

Kwas Salicylowy jest jednym z najdłużej stosowanych kwasów w medycynie. Stosowany zewnętrznie ma przede wszystkim działanie rozpuszczające zrogowacenia, co tłumaczy jego zastosowanie w chorobach trądzikowych. Ludzka skóra stale się regeneruje. Starsze komórki skóry obumierają, rogowacieją i ostatecznie złuszczają się. Temu złuszczeniu sprzyja stosowany zewnętrznie kwas salicylowy. Działa keratolitycznie, co oznacza, że wymusza rozpadanie się i łuszczenie zrogowaciałych komórek zewnętrznej warstwy skóry. Uwalnia pory z zanieczyszczeń i wspomaga naturalny proces odnowy skóry.

Jakie stężenie kwasów zawierają produkty DERMA SKIN CLEAR?

 NIVEA DERMA Skin Clear Peeling złuszczający na noc zawiera łącznie 8% kompleks kwasów. Taka dawka aktywnego składnika może być bez wahania stosowana długotrwale.

Jak niacynamid pomaga skórze z niedoskonałościami?

Niacynamid jest rozpuszczalną w wodzie pochodną witaminy B3. Idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry oraz pomaga kontrolować jej przetłuszczanie. Skóra mieszana i tłusta ze skłonnością do niedoskonałości, czerpie wiele korzyści z przeciwzapalnego i regulującego wydzielanie sebum działania niacynamidu. Kolejną jego nieocenioną zaletą w pielęgnacji skóry jest  również możliwość łączenia go z innymi składnikami.

Jaki jest rezultat tego połączenia?

Taki, że produkty są wyjątkowo skuteczne i jednocześnie łagodne. Efekty widać już w 7 dni! Różnego rodzaju problemy, takie jak zaskórniki, zaczerwienienia i suchość to już przeszłość.

Czy mamy na to dowody?

Absolutnie! Przetestowaliśmy wszystkie nasze produkty w badaniach klinicznych, gdzie dermatolog ocenił właściwości zwalczające i zapobiegające niedoskonałościom oraz ich tolerację ze skórą. Ale ostatecznie przecież to nie ekspert powinien być usatysfakcjonowany, ale nasz konsument. Dlatego dodatkowo przygotowaliśmy badanie*, aby poznać ich opinie. Na ich podstawie wyraźnie widać, że produkty pomagają w walce z niedoskonałościami. 107 konsumentów codziennie testowało Peeling złuszczający na noc. 93% z nich potwierdziło wyraźnie oczyszczoną cerę w zaledwie 7 dni. Po czterech tygodniach 93% potwierdza, że niedoskonałości są widocznie zmniejszone.
*Samoocena, 8-tygodniowe badanie z udziałem 100 kobiet i mężczyzn przy użyciu peelingu złuszczającego na noc, 2022

Czy warto używać całej serii Derma Skin Clear?

Zdecydowanie! Składniki jak i produkty z serii Derma Skin Clear perfekcyjnie ze sobą współgrają, przez co rytuał pielęgnacyjny nigdy nie był prostszy. Te 4 produkty wystarczą, aby pozbyć się niedoskonałości i cieszyć się świeżą, oczyszczoną skórą.