MŁODOŚĆ JEST W TWOJEJ SKÓRZE

NIVEA CELLULAR
MŁODOŚĆ JEST
W TWOJEJ SKÓRZE

 
POBUDŹ ODNOWĘ KOMÓREK
I CIESZ SIĘ MŁODZIEJ WYGLĄDAJĄCĄ SKÓRĄ

 
NIVEA CELLULAR

NOWY WYMIAR PIELĘGNACJI

Wraz z upływem lat produkcja kolagenu i naturalna zdolność skóry do odnowy komórek ulegają spowolnieniu. Delikatne linie zmieniają się w widoczne zmarszczki, a skóra traci młodzieńczy blask i jędrność. Aby skutecznie przeciwdziałać procesom starzenia skóry, stworzyliśmy linię NIVEA CELLULAR, która łączy w sobie siłę wysoce skutecznych składników aktywnych: kwasu hialuronowego i boostera kolagenu.

Formuła HYALURON CELLULAR FILLER delikatnie wtapia się w skórę, zapewniając idealne wchłanianie składników aktywnych, które działają w głębokich warstwach naskórka. Aktywuje komórki skóry do produkcji własnego kwasu hialuronowego i kolagenu*, usprawnia proces odnowy komórek oraz przyspiesza naturalną regenerację. Nowa linia CELLULAR WIDOCZNE UJĘDRNIENIE pobudza odnowę komórek o 33% w zaledwie 24 godziny i zwiększa produkcję kolagenu o 24% w ciągu zaledwie 7 dni.*

Efekt? Jędrna, napięta i młodziej wyglądająca skóra.

MŁODOŚĆ JEST W TWOJEJ SKÓRZE. NIVEA CELLULAR WIDOCZNE UJĘDRNIENIE

SKŁADNIKI AKTYWNE

UNIKALNA KOMPOZYCJA SKŁADNIKÓW

KWAS HIALURONOWY:
KRÓTKI I DŁUGI ŁAŃCUCH

Kwas hialuronowy jest składnikiem naturalnie występującym w skórze, jest też elementem tkanki łącznej. To właśnie dzięki niemu skóra ma zdolność wiązania cząsteczek wody i utrzymywania jej w swoich komórkach.

Długołańcuchowy kwas hialuronowy intensywnie nawilża skórę i wygładza jej powierzchnię. Krótkołańcuchowy kwas hialuronowy ma zdolność przenikania w głębsze warstwy naskórka, dzięki czemu od wewnątrz wypełnia zmarszczki.

BOOSTER
KOLAGENU

Kolagen jest podstawowym składnikiem skóry odpowiedzialnym za jej prawidłowe napięcie i jędrność, a tym samym młody wygląd skóry.

Niestety wraz z wiekiem produkcja kolagenu w skórze maleje. Skóra staje się mniej napięta i pojawiają się niechciane zmarszczki. Nasz innowacyjny Booster Kolagenu pobudza jego naturalną produkcję o 24%, a efekty działania zobaczysz już po 7 dniach*.

RYTUAŁ PIELĘGNACJI

CODZIENNY RYTUAŁ PIELĘGNACJI SEKRETEM MŁODEJ SKÓRY

Sekretem pięknej i młodo wyglądającej skóry jest codzienna pielęgnacja przeciwstarzeniowa.
W linii NIVEA Hyaluron CELLULAR WIDOCZNE UJĘDRNIENIE znajdziesz kosmetyki, z których pomocą stworzysz własny rytuał pielęgnacyjny, dopasowany do indywidualnych potrzeb Twojej skóry.
Przetestuj i przekonaj się, że zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra z każdym dniem jest bardziej jędrna i wygląda młodziej.
WSZYSTKIE PRODUKTY

CIESZ SIĘ BARDZIEJ JĘDRNĄ I MŁODZIEJ WYGLĄDAJĄCĄ SKÓRĄ

Odkryj linię NIVEA CELLULAR WIDOCZNE UJĘDRNIENIE stworzoną, by skutecznie walczyć z oznakami starzenia się skóry.

CIESZ SIĘ BARDZIEJ JĘDRNĄ I MŁODZIEJ WYGLĄDAJĄCĄ SKÓRĄ

WYWIAD Z EKSPERTEM

„POŁĄCZENIE KWASU HIALURONOWEGO Z BOOSTEREM KOLAGENU REAKTYWUJE KOMÓRKI SKÓRY I PRZYSPIESZA ICH ODNOWĘ”

Doktor Dominik Göddertz z działu Badań i Rozwoju w Beiersdorf AG odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące linii NIVEA CELLULAR Ujędrnienie + Aktywacja komórek.

Dlaczego skóra się starzeje i jakie zachodzą w niej zmiany?

Istnieją dwa czynniki, które znacząco wpływają na szybkość i intensywność procesu starzenia skóry. Pierwszy z nich jest w naszej skórze, a dokładnie w naszych genach. To właśnie one odpowiadają za stopień aktywności biologicznej i żywotność każdej komórki skóry. Aktywność komórkowa determinowana przez geny, do której należy zaliczyć między innymi ilość wytwarzanego hialuronu i kolagenu, czy sam proces odnowy komórek, znacząco różni się między ludźmi. Właśnie dlatego wygląd i kondycja skóry dwóch osób w tym samym wieku może się diametralnie różnić.

Jednak to nie tylko geny są odpowiedzialne za to, jak bardzo i jak szybko starzeje się nasza skóra. Nie bez znaczenia są czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UVA i UVB, które przyczyniają się do powstawania wolnych rodników w skórze. Niestety mają one negatywny wpływ na jej spójność i strukturę, niszcząc między innymi włókna kolagenowe. W rezultacie skóra zaczyna pokrywać się zmarszczkami.

Problem jest o tyle poważniejszy, że wraz z wiekiem komórki skóry „rozleniwiają się”. Spada ich aktywność i szybkość odnawiania. Dla przykładu skóra młodych ludzi odnawia się co 28 dni, a w przypadku starszych osób proces ten zajmuje już 35 dni. Oznacza to, że z czasem naturalna regeneracja i odnowa komórek zachodzą coraz wolniej. Wszystkie wspomniane wyżej czynniki mają bezpośredni wpływ na kondycję skóry w starszym wieku.

Czy to właśnie dlatego produkty z linii Hyaluron Cellular Filler zawierają kwas hialuronowy i booster kolagenu ? Dlaczego skóra potrzebuje tych dwóch składników?

Nasza formuła z kwasem hialuronowym i boosterem kolagenu reaktywuje komórki i pobudza je do produkcji własnego kwasu hialuronowego i kolagenu oraz znacząco przyspiesza odnowę komórek. To bardzo ważny proces, dzięki któremu skóra wygląda młodziej.

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu o istotnym znaczeniu. To dzięki niemu skóra ma zdolność do wiązania cząsteczek wody. Niestety wraz z upływem lat produkcja kwasu hialuronowego jest coraz mniejsza, w rezultacie czego zmarszczki stają się głębsze i bardziej widoczne. By dotrzeć do tych trudno dostępnych miejsc, wzbogaciliśmy formułę o kwas hialuronowy o krótkim łańcuchu, który dociera do głębszych warstw naskórka i skutecznie wypełnia zmarszczki od wewnątrz.

Kolagen jest białkiem stanowiącym główny składnik tkanki łącznej i to on jest odpowiedzialny za jędrność skóry. Jest wytwarzany w naturalny sposób w komórkach skóry, ale w wyniku procesu starzenia jego ilość zmniejsza się o około 1% co rok od momentu, gdy organizm osiąga dojrzałość. Efekt tego procesu jest widoczny między innymi na skórze, która staje się mniej napięta i traci jędrność. Właśnie dlatego, tworząc serię produktów przeciwzmarszczkowych Cellular, postawiliśmy sobie konkretny cel – pobudzenie produkcji kolagenu.

Czy skóra zaczyna samodzielnie produkować więcej kolagenu?

Tak, to prawda. Produkty z linii Cellular harmonijnie współgrają z naturalnymi procesami zachodzącymi w skórze. Specjalna aktywująca komórki formuła zawierająca Booster Kolagenu pomaga komórkom skóry „poczuć się młodziej”, dzięki czemu zaczynają produkować nowy kolagen. Przeprowadzone przez nas kompleksowe badania pokazały, że już po 7 dniach stosowania kremu na dzień z linii CELLULAR WIDOCZNE UJĘDRNIENIE naturalna produkcja kolagenu w skórze wzrosła o 24%*.

*in vitro

Kolejną zaletą produktów z serii Cellular jest pobudzenie odnowy komórek skóry. Dlaczego ma ona takie znaczenie w walce z oznakami starzenia?

Jak już wspomniałem wcześniej, wraz z wiekiem naturalny proces odnowy komórek skóry przebiega coraz wolniej i zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Wszystkie formuły wykorzystane w linii CELLULAR WIDOCZNE UJĘDRNIENIE aktywują komórki skóry i przyspieszają codzienny proces odnowy. Tylko dzięki samym produktom do pielęgnacji z serii CELLULAR WIDOCZNE UJĘDRNIENIE udało nam się pobudzić odnowę komórkową o 33% w zaledwie 24 godziny* i sprawić, że skóra wygląda młodo.

*in vitro

„POŁĄCZENIE KWASU HIALURONOWEGO Z BOOSTEREM KOLAGENU REAKTYWUJE KOMÓRKI SKÓRY I PRZYSPIESZA ICH ODNOWĘ”

Dr Dominik Göddertz
Kierownik Laboratorium
NIVEA Face Care

W jaki sposób można opóźnić proces starzenia skóry? Czy ma Pan jakieś zalecenia?

Najważniejsza rzecz to regularna pielęgnacja skóry. Należy ją rozpocząć w jak najmłodszym wieku, gdyż zapobieganie pojawianiu się oznak starzenia jest o wiele łatwiejsze niż naprawianie błędów. Codzienna pielęgnacja skóry twarzy powinna obejmować staranne oczyszczenie skóry, nałożenie odżywczego serum, które ją pobudzi, a następnie nałożenie odpowiednich kosmetyków na dzień i na noc.

Nie bez znaczenia jest również styl życia, przede wszystkim zdrowa i zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i odpoczynek. Nie można też zapominać o codziennej ochronie skóry przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Nieważne, czy przebywasz w domu czy na zewnątrz i bez względu na porę roku – promieniowanie UV występuje cały czas i ma znaczący wpływ na kondycję skóry i to, jak szybko się ona starzeje. Właśnie z tego powodu nasza seria kosmetyków Cellular Ujędrnienie + Aktywacja komórek zawiera filtry UV SPF15 i SPF30, by chronić skórę przed starzeniem, uszkodzeniem komórek i przebarwieniami związanymi z wiekiem.