potliwość-dłoni-header

Sposób na potliwość dłoni

WSZYSTKO O POTLIWOŚCI DŁONI
Od antyperspirantów przeciwdziałających nadmiernej potliwości, po porady, jak zwalczać potliwość dłoni, dowiedz się, jak utrzymać kontrolę w każdej sytuacji.

Potliwość dłoni – jaka jest podstawowa przyczyna?

Badania sugerują, że potliwość dłoni, zwana hiperhydrozą, może być aktywowana przez emocje, hormony, a w niektórych przypadkach nawet chorobę.

Czy istnieje lek na potliwość dłoni?

Leczenie nadmiernej potliwości należy zacząć od ustalenia, czy jest spowodowana zbyt gwałtowną reakcją w sytuacjach, gdzie odzywają się nerwy, lęk, hormony i stres, czy hiperhydrozę powoduje choroba, na przykład reumatoidalne zapalenie stawów lub nadczynność tarczycy. 

Jeżeli regularnie występuje u Ciebie potliwość dłoni lub jeżeli bardzo obficie się pocisz, wskazana jest konsultacja z lekarzem. U większości osób najlepszym rozwiązaniem w przypadku potliwości dłoni są techniki relaksacyjne.

najlepsze antyperspiranty i produkty NA NADMIERNĄ POTLIWOŚĆ

Sposoby na nadmierną potliwość

Od antyperspirantów, po pięknie pachnące żele pod prysznic – kto powiedział, że potliwość dłoni nie może zostać usunięta w przyjemny sposób?

Które produkty NIVEA mogą pomóc przy nadmiernej potliwości?

Utrzymanie czystych porów i gruczołów potowych jest konieczne przy nadmiernej potliwości. Unikaj żeli z dużą zawartością olejków – lepiej stosować oczyszczające żele pod prysznic, takie jak NIVEA Fresh Purer, które pielęgnują skórę odświeżającym zapachem. 

W ogólnych zastosowaniach domowych mydła w kostce takie jak NIVEA Creme Care pomagają oczyszczać i pielęgnować dłonie.

Antyperspirant zawsze trzeba mieć w torebce. Produkt w kulce taki jak NIVEA Dry Comfort bardzo dobrze leży w dłoni. Inną opcją są antyperspiranty takie jak NIVEA Invisible Clear, które pozostawiają skórę dłoni i pach komfortowo suchą i pięknie pachnącą.
Zobacz także