W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

potliwość-dłoni-header

Sposób na potliwość dłoni

WSZYSTKO O POTLIWOŚCI DŁONI

Od antyperspirantów przeciwdziałających nadmiernej potliwości, po porady, jak zwalczać potliwość dłoni, dowiedz się, jak utrzymać kontrolę w każdej sytuacji.

Potliwość dłoni – jaka jest podstawowa przyczyna?

Badania sugerują, że potliwość dłoni, zwana hiperhydrozą, może być aktywowana przez emocje, hormony, a w niektórych przypadkach nawet chorobę.

Co powoduje potliwość dłoni?

uśmiechnięta-kobieta-ćwiczy

Naukowcy nie są pewni, co powoduje potliwość dłoni, także nie istnieje uniwersalny lek na tę przypadłość. Znamy jednak szereg potencjalnych przyczyn, na przykład nadczynność tarczycy, zaburzenia krążenia, działania uboczne leków.

Rola gruczołów potowych

kobieta-z-fioletowym-ręcznikiem

U osób cierpiących na potliwość dłoni, gruczoły potowe są zawsze aktywne. Innymi słowy, organizm jest cały czas przekonany, że musi się chłodzić lub uspokajać.

Czy istnieje lek na potliwość dłoni?

Leczenie nadmiernej potliwości należy zacząć od ustalenia, czy jest spowodowana zbyt gwałtowną reakcją w sytuacjach, gdzie odzywają się nerwy, lęk, hormony i stres, czy hiperhydrozę powoduje choroba, na przykład reumatoidalne zapalenie stawów lub nadczynność tarczycy. 

Jeżeli regularnie występuje u Ciebie potliwość dłoni lub jeżeli bardzo obficie się pocisz, wskazana jest konsultacja z lekarzem. U większości osób najlepszym rozwiązaniem w przypadku potliwości dłoni są techniki relaksacyjne.

Sposoby na nadmierną potliwość

Od antyperspirantów, po pięknie pachnące żele pod prysznic – kto powiedział, że potliwość dłoni nie może zostać usunięta w przyjemny sposób?

Pokonaj potliwość dłoni właściwym antyperspirantem

kobieta-aplikująca-dezodorant

Antyperspirant w sztyfcie lub w kulce jest najlepszy do stosowania na dłonie. Jeżeli szukasz antyperspirantu, który będzie szczególnie delikatny dla skóry, wypróbuj NIVEA Pure & Sensitive w kulce.

Które produkty NIVEA mogą pomóc przy nadmiernej potliwości?

Utrzymanie czystych porów i gruczołów potowych jest konieczne przy nadmiernej potliwości. Unikaj żeli z dużą zawartością olejków – lepiej stosować oczyszczające żele pod prysznic, takie jak NIVEA Fresh Purer, które pielęgnują skórę odświeżającym zapachem. 

W ogólnych zastosowaniach domowych mydła w kostce takie jak NIVEA Creme Care pomagają oczyszczać i pielęgnować dłonie.

Antyperspirant zawsze trzeba mieć w torebce. Produkt w kulce taki jak NIVEA Dry Comfort bardzo dobrze leży w dłoni. Inną opcją są antyperspiranty takie jak NIVEA Invisible Clear, które pozostawiają skórę dłoni i pach komfortowo suchą i pięknie pachnącą.

Szałwia – naturalny sposób na potliwość dłoni

zbliżenie-na-liście

Szałwia jest powszechnie znana z właściwości ograniczających aktywność gruczołów potowych. Picie dwóch do trzech szklanek herbatki szałwiowej lub kąpiel dłoni w naparze z szałwii może pomóc pokonać potliwość dłoni.