potliwość-dłoni-header

potliwość dłoni - jak sobie z nią radzić?

Potliwość rąk i dłoni - dowiedz się więcej

Od antyperspirantów przeciwdziałających nadmiernej potliwości, po porady, jak zwalczać potliwość dłoni - dowiedz się, jak utrzymać kontrolę w każdej sytuacji.

Potliwość dłoni – jaka jest podstawowa przyczyna?

Badania sugerują, że nadmierna potliwość dłoni, zwana hiperhydrozą, może być aktywowana przez emocje, hormony, a w niektórych przypadkach nawet chorobę.

Co powoduje potliwość rąk?

uśmiechnięta-kobieta-ćwiczy

Potliwość dłoni i jej przyczyny nie są dokładnie wyjaśnione - nie istnieje więc uniwersalny lek na tę przypadłość. Znamy jednak szereg potencjalnych przyczyn, na przykład nadczynność tarczycy, zaburzenia krążenia, działania uboczne leków.

Potliwość dłoni, a rola gruczołów potowych

kobieta-z-fioletowym-ręcznikiem

U osób cierpiących na potliwość dłoni, gruczoły potowe są zawsze aktywne. Innymi słowy, organizm jest cały czas przekonany, że musi się chłodzić lub uspokajać.

Nadmierna potliwość dłoni i ciała - sposoby

Nadmierna potliwość dłoni wymaga ustalenia, czy jest spowodowana zbyt gwałtowną reakcją w sytuacjach, gdzie odzywają się nerwy, lęk, hormony i stres, czy hiperhydrozę powoduje choroba, na przykład reumatoidalne zapalenie stawów lub nadczynność tarczycy. 

Jeżeli regularnie występuje u Ciebie potliwość dłoni lub jeżeli bardzo obficie się pocisz, wskazana jest konsultacja z lekarzem. U większości osób najlepszym rozwiązaniem w przypadku potliwości dłoni są techniki relaksacyjne.

Nadmierna potliwość dłoni i ciała - sposoby

Od antyperspirantów, po pięknie pachnące żele pod prysznic – kto powiedział, że potliwość dłoni nie może zostać usunięta w przyjemny sposób?

Pokonaj potliwość dłoni właściwym antyperspirantem

kobieta-aplikująca-dezodorant

Antyperspirant w sztyfcie lub w kulce jest najlepszy do stosowania na dłonie. Jeżeli szukasz antyperspirantu, który będzie szczególnie skuteczny, zwłaszcza w stresujących sytuacjach, wypróbuj NIVEA Stress Protect w kulce.

Potliwość dłoni - które produkty NIVEA mogą pomóc?

Utrzymanie czystych porów i gruczołów potowych jest konieczne przy nadmiernej potliwości. Unikaj żeli z dużą zawartością olejków – lepiej stosować oczyszczające żele pod prysznic, takie jak NIVEA Clay Fresh, które pielęgnują skórę odświeżającym zapachem i głęboko oczyszczają dzięki zawartości glinki.

W ogólnych zastosowaniach domowych mydła w kostce takie jak NIVEA Creme Care pomagają oczyszczać i pielęgnować dłonie.

Antyperspirant zawsze trzeba mieć w torebce. Produkt w kulce taki jak NIVEA Dry Comfort bardzo dobrze leży w dłoni. Inną opcją są antyperspiranty takie jak NIVEA Invisible Clear, które pozostawiają skórę dłoni i pach komfortowo suchą i pięknie pachnącą.

Szałwia – naturalny sposób na potliwość dłoni

zbliżenie-na-liście

Szałwia jest powszechnie znana z właściwości ograniczających aktywność gruczołów potowych. Picie dwóch do trzech szklanek herbatki szałwiowej lub kąpiel dłoni w naparze z szałwii może pomóc pokonać potliwość dłoni.