„FAQ dotyczące produktów Creme”

Czy masz pytania dotyczące produktów Crème i Soft?

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się tuta

1. Do jakich rodzajów skóry przeznaczone są produkty NIVEA Soft i NIVEA Creme?
Produkty NIVEA Creme i NIVEA Soft przeznaczone do pielęgnacji twarzy, ciała i rąk nadają się do wszystkich rodzajów skóry. Wybór produktu zależy od indywidualnych potrzeb skóry: Produkty NIVEA Creme najlepiej sprawdzają się, jeśli skóra wymaga intensywnej i głębokiej pielęgnacji, a z kolei produkty NIVEA Soft, zapewniające skórze przyjemne uczucie nawilżenia i łatwe w rozprowadzaniu, świetnie nadają się do stosowania na większych partiach ciała.

2. Czym różnią się produkty NIVEA Soft i NIVEA Creme?
Produkty NIVEA Creme to emulsje typu woda w oleju. Oznacza to, że zawierają liczne kropelki wody zanurzone w oleju. Dzięki temu w pierwszej kolejności zewnętrzna warstwa oleju zapewnia skórze intensywną pielęgnację, po której następuje nawilżenie. Z kolei produkty NIVEA Soft to emulsje typu olej w wodzie: Drobne kropelki oleju są tutaj zanurzone w wodzie. Dlatego w pierwszej kolejności zewnętrzna warstwa wody zawarta w produktach NIVEA Soft szybko wsiąka w skórę, dając poczucie lekkości i nawilżenia. Następnie drobinki oleju zapewniają skórze pielęgnację.

3. Jak udaje się wytwarzać produkty NIVEA Creme bez użycia konserwantów?
Produkty NIVEA Creme bazują na emulsji typu woda w oleju (W/O), czyli na małych kropelkach wody „pływających” w fazie olejowej. W odróżnieniu od emulsji typu olej w wodzie (O/W) woda zawarta w tego rodzaju emulsji zawiera minimalną ilość wilgoci wykorzystywanej przez mikroorganizmy. Ponieważ udało nam się opracować produkty NIVEA Creme praktycznie wolne od zarazków i bazujące na równomiernie rozłożonych drobnych cząsteczkach emulsji, liczne mikroorganizmy wprowadzane do kremów przez konsumentów, pozbawione warunków do przetrwania, zostają szybko wyeliminowane.

4. Czy produkty NIVEA Creme można stosować u niemowląt/małych dzieci, jeśli mają suchą skórę?

W przypadku niemowląt o suchej skórze stosowanie produktów NIVEA Creme jest wręcz wskazane. Produkty NIVEA Creme nie zawierają konserwantów ani barwników, a także są dostosowane do specjalnych potrzeb niemowląt o skórze suchej i wyjątkowo delikatnej.

5.  Czy produkty nivea creme można stosować u niemowląt/małych dzieci, jeśli mają suchą skórę?
W przypadku niemowląt o suchej skórze stosowanie produktów NIVEA Creme jest wręcz wskazane. Produkty NIVEA Creme nie zawierają konserwantów ani barwników, a także są dostosowane do specjalnych potrzeb niemowląt o skórze suchej i wyjątkowo delikatnej.

Dodatkowe pytania?

Prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego online.