Wskazówki dotyczące pielęgnacji czystej skóry

Piękna i czysta skóra: najlepsze porady kosmetyczne

Wszystkie informacje niezbędne dla pięknej skóry

Krostki i zaskórniki to nie tylko utrapienie okresu dojrzewania: około 28% dorosłych kobiet cierpi z powodu niedoskonałości skórnych, które pojawiają się głównie na twarzy, dekolcie i plecach. Kosmetyka dopasowana do osobistego rodzaju skóry oraz zrównoważony tryb życia to dwa najlepsze sposoby na

Czysta skóra dzięki właściwej pielęgnacji

Ochrona przed słońcem – najlepszy sposób na zdrowszą, młodszą i czystą skórę

Ochrona przed słońcem

Pamiętaj, aby Twoja skóra była zawsze odpowiednio chroniona przed słońcem i poddawaj ją regularnemu złuszczaniu. Staraj się również codziennie smarować skórę kremem na dzień z filtrem, używaj na przykład Udoskonalający krem na dzień SPF 15 od NIVEA z filtrem SPF 15.

Twarz i dekolt – czysta skóra dzięki właściwej pielęgnacji

 • Wiele kobiet cierpi z powodu niedoskonałości skóry twarzy i dekoltu.
 • Nieprawidłowa pielęgnacja to jedna z najczęstszych przyczyn niedoskonałości skórnych, obok genetycznych predyspozycji, czynników środowiskowych i stresu. Stosowanie niewłaściwych produktów do pielęgnacji urody może zatykać pory. Dlatego pamiętaj, aby produkty do codziennej pielęgnacji pasowały do Twojego rodzaju skóry. 
 • Jeśli cierpisz z powodu niedoskonałości na twarzy, używaj produktów z linii NIVEA Pure Effect.
 • NIVEA Pure Effect łagodny peeling-krem peel-soft otwiera pory i usuwa martwy naskórek twarzy i dekoltu. Pory się nie zatykają, a produkty pielęgnacyjne lepiej się wchłaniają.
 • NIVEA Pure Effect all-in-1 żel-peeling-maska oczyszcza skórę z brudu i makijażu, rozjaśnia wygląd cery i może być używany jako maseczka – drobne niedoskonałości szybko stają się tylko wspomnieniem.
 • Zdrowa i czysta skóra jest miękka i gładka. Aby tak pozostało, dwa razy w tygodniu usuwaj martwy naskórek za pomocą peelingu.

Piękne plecy też potrafią wprawić w zachwyt – oto jak uniknąć powstawania na nich niedoskonałości

Niedoskonałości skórne zawsze występują na mieszkach włosowych. Te mieszki włosowe, zbudowane z małych włosków i gruczołów łojowych, znaleźć można głównie na twarzy, klatce piersiowej i plecach. Jeśli kanalik gruczołowy się zatyka albo gdy do porów przedostają się bakterie, pojawiają się zaskórniki. 

Ciasne ubrania i pot obciążają skórę, w szczególności na plecach. Twoja skóra szybko się przed tym broni i tak powstają niedoskonałości. Unikniesz tego, regularnie myjąc pod prysznicem plecy przy użyciu rękawicy peelingującej. Dzięki temu delikatnie usuniesz martwy naskórek, a pory nie będą się tak łatwo zatykały. 

Po peelingu nawilż ciało lekkim balsamem do ciała, który ponownie nawodni Twoją skórę.

Obfite nawilżenie czystej skóry

Nawilżenie

Pamiętaj, by regularnie oczyszczać ciało z luźnych komórek skóry. Codziennie nawilżaj ciało nawadniającym balsamem do ciała od NIVEA.

Produkty NIVEA pod prysznic: czysta skóra i intensywne nawilżenie pod prysznicem

Pod prysznic

Czy gdy przebywasz w łazience liczy się każda minuta? Jeśli tak, Odżywczy balsam do ciała pod prysznic NIVEA to właśnie produkt, którego potrzebujesz. Dzięki innowacyjnej formule nawilżającej, Twoja skóra otrzyma pod prysznicem intensywną dawkę nawodnienia. Wynik? Skóra nawilżona w mgnieni

Skóra z niedoskonałościami u dorosłych

Szkodliwe czynniki środowiskowe i zaburzona gospodarka hormonalna

Za niedoskonałości skórne u osób dorosłych odpowiada ich indywidualny rodzaj skóry, szkodliwe czynniki środowiskowe, niezdrowy tryb życia, stres i zamiany hormonalne. 

Nie licząc czynników środowiskowych, takich jak promienie UV lub drobne pyłki, przyczyną krostek i skaz często bywają wahania poziomu hormonów. 
Czasami, na przykład przed miesiączką, zaburzona zostaje równowaga pomiędzy żeńskimi i męskimi hormonami w ciele kobiety. Skóra odpowiada na te zmiany i tak powstają niedoskonałości. 

Podczas ciąży hormony często szaleją. Jeśli na skórze Twojej twarzy, dekoltu lub pleców pojawiają się niedoskonałości, przebadaj tarczycę, która odpowiada za równowagę hormonalną organizmu. Hormony tarczycy wywierają długotrwały efekt na stan Twojej skóry i wpływają na Twój wygląd.

Czysta skóra: wystarczy właściwy krem NIVEA i mniej stresu

 • Czysta skóra to rezultat właściwej pielęgnacji skóry. Przed wyborem właściwego produktu do pielęgnacji skóry dowiedz się, jaki jest jej rodzaj.
 • Jeśli masz skórę przetłuszczającą się lub skórę mieszaną, unikaj stosowania tłustych kremów, ponieważ nadmiar tłuszczów powoduje występowanie niedoskonałości.
 • Skóra sucha potrzebuje dużo nawilżenia, które wzmacnia jej naturalną barierę ochronną i zapobiega przenikaniu bakterii do porów.
 • Często jednak w wyniku stresu pojawiają się niedoskonałości skórne u dorosłych. Płynie stąd wniosek, że dbałość o skórę powinna również wiązać się z dbałością o duszę; w końcu jest dużo prawdy w powiedzeniu, że skóra jest zwierciadłem naszej duszy.
 • Nie narażaj się na codzienny stres, unikaj nerwowych sytuacji: ustal harmonogram dnia w domu i w pracy tak, aby podarować sobie krótkie chwile „tylko dla siebie” – zadbaj o własny komfort i nie przejmuj się stale innymi.
Product Stage Background

Obfite nawilżenie czystej skóry