Kobieta

Jak kremy na dzień i na noc doskonale się uzupełniają

Różnica między kremem na noc i na dzień
Skóra posiada własny naturalny rytm. Ale jakiego rodzaju pielęgnowanie skóry jest właściwe o różnych porach dnia? Twoja skóra jest chroniona i optymalnie pielęgnowana 24 godziny na dobę dzięki właściwemu kremowi na dzień i na noc.

Ochrona i pielęgnowanie skóry całą dobę

Każdy dzień w życiu kobiety jest inny i ma własny rytm. Dlatego regularne pielęgnowanie skóry jest konieczne. W dzień skóra wymaga ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Z kolei w nocy potrzebuje wsparcia, gdyż jest to czas regeneracji. Kremy na dzień i na noc dostosowane do indywidualnych rodzajów cery zapewnią Ci zdrową i promienną skórę.

Krem na dzień i na noc: ochrona i regeneracja

W dzień skóra twarzy potrzebuje nawilżenia i ochrony: 

  • Nakładaj krem na dzień rano po oczyszczeniu twarzy. Krem na dzień nawilża skórę i pełni rolę ochronnej tarczy przed czynnikami środowiska. 
  • Kremy na dzień z przeciwutleniaczami neutralizują wolne rodniki i chronią komórki skóry przed stresem oksydacyjnym. 
  • Czy w dzień spędzasz dużo czasu na dworze? W takim razie używaj kremu na dzień z filtrem ochrony przeciwsłonecznej. Ochroni Twoją skórę przed słońcem i zapobiegnie starzeniu wywołanemu przez światło słoneczne. 
  • Kremy na dzień wyrównujące koloryt sprawiają, że cera wygląda szczególnie gładko i świeżo.

W nocy regeneracja komórek wchodzi na pełne obroty i skóra szczególnie dobrze przyswaja składniki nawilżające: 

  • Po dokładnym oczyszczeniu nałóż krem na noc na skórę twarzy i szyi. Krem na noc jest zazwyczaj bogatszy i wspomaga naturalne procesy regeneracyjne skóry. 
  • W przeciwieństwie do kremów na dzień kremy na noc nie zawierają filtrów przeciwsłonecznych. Wieczorem nie należy zatem stosować kremu na dzień, gdyż nocą nie potrzebujemy filtra ochrony przeciwsłonecznej.
  • Tutaj dowiesz się, jaki krem na noc jest właściwy dla Twojej cery.

Krem na dzień: osłona przed promieniami słonecznymi

Światło słoneczne jest jedną z głównych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry. Dlatego powinnaś stosować krem na dzień z filtrem przeciwsłonecznym, na przykład Udoskonalający krem na dzień SPF 15.

Jak skóra regeneruje się, kiedy śpisz

Krem na noc zawiera składniki odżywcze i jest niezwykle bogaty, ponieważ kiedy my idziemy spać, skóra zaczyna pracować. Kiedy śpimy, w ciele przenoszone są między innymi różne hormony odpowiedzialne za regenerację komórek

 
Krążenie krwi oraz dystrybucja składników odżywczych jest znacznie wyższa niż w czasie dnia. Kremy na noc, w połączeniu ze zdrowym snem, wspierają proces regeneracji skóry. Pielęgnowanie skóry składnikami zapobiegającymi starzeniu jest także szczególnie ważne w nocy. NIVEA Cellular Anti-Age Krem na noc, zawierający składniki aktywujące pracę komórek, wspiera naturalny proces regeneracji skóry, przyspiesza jej odnowę i zapewnia młodszy wygląd.

Krem na dzień i na noc: piękna skóra na całej twarzy

Kompleksowe pielęgnowanie skóry wymaga nie tylko kremu na dzień i kremu na noc. Powodem jest fakt, że skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i delikatna. Bogaty krem pod oczy, który intensywnie nawilża, zapobiegnie powstawaniu drobnych linii i zmarszczek.

Krem na dzień i na noc: dopasowany do potrzeb Twojej skóry

Kluczem do sukcesu są nie tylko składniki, ale także różne konsystencje kremów na dzień, na noc i pod oczy. Dobry krem na dzień jest lekki, szybko się wchłania i delikatnie matuje cerę. Dlatego jest idealny jako baza pod makijaż. Z kolei krem na noc jest tłustszy i gęstszy. Dłużej pozostaje na skórze i tym samym pracuje całą noc. 

Wrażliwa okolica oczu jest nawilżana dzięki lekkiej konsystencji. Krem pod oczy musi szybko się wchłaniać i zapewniać intensywne nawilżenie. NIVEA Q10 PLUS Energetyzujący roll-on pod oczy jest znakomity do stosowania podczas dnia: ma efekt chłodzący i zmniejsza opuchliznę. Na noc polecamy NIVEA Cellular Ani-Age Krem pod oczy; jest gęstszy i widocznie wygładza pierwsze zmarszczki.

RÓŻNA PIELĘGNACJA DLA KAŻDEGO RODZAJU SKÓRY: NA DZIEŃ I NA NOC

Zobacz także