Nowość od ponad wieku

Nowość od ponad wieku

Intensywna pielęgnacja skóry na każdą okazję

W każdej z niebieskich puszek zamknięte jest nie tylko ponad sto lat badań nad skórą. Zawierają one także wspomnienia tych wszystkich ludzi, dla których NIVEA stanowi część codzienności.

Krem NIVEA jest częścią naszego życia

Wciąż pamiętamy czasy dzieciństwa i krem NIVEA w łazience babci. Pamiętamy także, że mama również miała je zawsze w swojej torebce. Nie sposób zapomnieć, jak miękki biały krem muskał nasze noski. Niebieska puszka stanowi od wielu pokoleń integralną część życia wielu rodzin – i to w 190 krajach świata

Oto jak pachnie NIVEA

Konwalia

Delikatnego zapachu bergamotki i pomarańczy połączonego z nutą lawendy, róży, bzu i konwalii nie da się zapomnieć.

Krem, który pieści skórę i duszę

Jeśli chcesz zrobić dla siebie coś naprawdę dobrego, koniecznie musisz zaopatrzyć się w ten krem. Dzięki jego zwartej konsystencji, każde nałożenie kremu NIVEA zapewnia nie tylko nawilżenie, lecz także odżywczą pielęgnację Twojego ciała i ducha. Pieszczoty są najważniejszym czynnikiem zapewniającym satysfakcję. Dają dziecku poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Gdy nie otrzymujemy pieszczot, czujemy, że czegoś nam brakuje. Badania wykazały, że rozwój emocjonalny i umysłowy dziecka stymulowany jest poprzez kontakt z drugim człowiekiem. A nakładanie kremu to także czas poświęcony sobie.

Wszystko dla rewelacyjnego doświadczenia stosowania kremu

Przyjemne kremowe uczucie

Ponad sto lat temu poza substancją Eucerit w skład kremu NIVEA wchodziły także gliceryna, woda, odrobina kwasu cytrynowego oraz jego delikatny aromat. W ciągu kolejnych dziesięcioleci ta skuteczna formuła była pieczołowicie dostosowywana i ulepszana.

Ten krem tworzy historię

Wszystko zaczęło się od „nix”

Aby historia sukcesu *NIVEA Creme* mogła się w ogóle rozpocząć, należało wymyślić coś zupełnie innego: Eucerit. Eucerit jest środkiem emulgującym, który łączy olej z wodą i tworzy wyjątkowo delikatną i stabilną emulsję. Na szczęście ten zupełnie nowy środek emulgujący został opracowany przez doktora Isaaca Lifschütza przed 1911 rokiem. Profesor dermatologii Paul Gerson Unna, zafascynowany specjalistyczną wiedzą doktora Lifschütza, pokazał go doktorowi Oscarowi Troplowitzowi, chemikowi i współzałożycielowi firmy Beiersdorf. 

Ten ostatni od razu dostrzegł, że emulsja typu woda w oleju stanowi świetną bazę do produkcji kremu kosmetycznego do pielęgnacji skóry. Brakowało im tylko nazwy. Aby ją znaleźć, doktorowi Troplowitzowi wystarczyło przyjrzeć się samemu kremowi. Otóż gotowa emulsja miała śnieżnobiały kolor. Nazwa NIVEA wywodzi się od łacińskiego terminu „nix, nivis” oznaczającego śnieg, dlatego NIVEA należy tłumaczyć jako „śnieżnobiały”.

Klasyczna Pielęgnacja Twojej Skóry

Klasyczna Pielęgnacja Twojej Skóry

Doświadczenie i specjalistyczna wiedza, badania i rozwój

Od początków istnienia naszej firmy skupiamy się na pielęgnacji Twojej skóry. Opracowujemy produkty o wysokiej skuteczności, które harmonijnie dostosowują się do funkcji skóry, dzięki czemu Twoja skóra dostaje dokładnie to, czego potrzebuje.

Uznanie na całym świecie

Ośrodek badań nad skórą

Nasz ośrodek badań nad skórą zlokalizowany w Hamburgu jest jednym z najważniejszych ośrodków badań na świecie.

Nasz cel: skuteczniejsza pielęgnacja skóry dla każdego

Gdy firma NIVEA rozpoczęła swoją działalność ponad 100 lat temu, wszystkie badania realizowane były przez trzy osoby: Dra Oscara Troplowitza, Prof. Paula Gersona Unnę oraz Dra Isaaca Lifschütza. Dziś w dziale badań i rozwoju zatrudniamy ponad 500 osób zajmujących się analizą złożonego procesu zachodzącego w skórze oraz opracowujących innowacyjne i skuteczne produkty do pielęgnacji skóry. 

To dzięki nim w ciągu kolejnych dziesięcioleci stworzyliśmy wiele przełomowych produktów, takich jak nasz krem do skóry, balsam do ciała, krem z filtrem SPF, specjalną linię dla mężczyzn, rozpylacze z pompką, produkty do pielęgnacji skóry dojrzałej, a nawet produkty z Q10 opóźniające procesy starzenia się skóry! Przy opracowywaniu tych produktów ważne jest dla nas, by zawsze odpowiadać na potrzeby i życzenia naszych klientów. Angażując się w bezpośredni dialog z nimi, udaje nam się tworzyć produkty najwyższej jakości, które darzy się bezgranicznym zaufaniem.

W siedzibie w Hamburgu

W siedzibie w Hamburgu

*NIVEA Creme* pochodzi z Hamburga. Co godzinę napełnia się tutaj prawie 8 000 puszek *NIVEA Creme*.