krem-header

Znajdź krem idealny do Twojego rodzaju skóry

jak czuć się w swojej skórze komfortowo?

Stosowanie właściwego kremu – łatwo powiedzieć, ale w rzeczywistości każda skóra jest inna. Dowiedz się, jakie korzyści krem przynosi skórze i jakie produkty wybrać.

Jakie korzyści krem przynosi Twojej skórze?

Właściwa pielęgnacja wraz ze zdrowym trybem życia jest dokładnie tym, co zapewni skórze nawilżenie i energię.

Piękne słowa

cytat-keep-calm

Dlaczego należy stosować krem?

Skóra jest największym narządem organizmu i ciężko pracuje, aby chronić ciało przed wszystkimi wpływami zewnętrznymi.

Robi to dzięki naturalnemu olejowi zwanemu sebum, który jest wytwarzany przez gruczoły łojowe znajdujące się w mieszkach włosowych, a następnie przenoszony na zewnątrz, na naskórek, gdzie tworzy ochronną warstwę i zapewnia gładkość i nawilżenie skóry.

Kiedy myjemy i oczyszczamy skórę, zmywamy też sebum, pozostawiając skórę suchą, naprężoną i bardziej narażoną na działanie bakterii. Krem przywraca nawilżenie skórze i tworzy barierę ochronną. Regularne oczyszczanie i nawilżanie skóry kremem takim jak NIVEA Soft zapewni jej zdrowy wygląd.

Który krem jest właściwy dla potrzeb mojej skóry?

Potrzeby skóry mogą zmieniać się zależnie od wieku, stylu życia czy pory roku – oto jak znaleźć właściwy krem

Dbałość o skórę w czasie mrozów

uśmiechnięta-kobieta-na-śniegu

Zimny wiatr i mróz wysuszą skórę, nie pomaga także centralne ogrzewanie. Klasyczny Krem NIVEA pomaga chronić skórę przed zimnem – do zimowej pielęgnacji dodaj rozpieszczającą maskę, taką jak NIVEA Odżywcza maseczka z miodem, aby skórę wygładzić i odżywić.

Ochrona skóry przed słońcem

uśmiechnięta-kobieta-na-plaży

Wysoka temperatura i wilgotność powietrza mogą sprawić, że skóra będzie tłusta lub podrażniona. Wtedy jeszcze ważniejsze jest, aby regularnie ją oczyszczać i tonizować, a także nawilżać lekkim kremem z wysokim SPF. 

Dopasowanie pielęgnacji skóry do pory roku

Skóra jest niezwykle wrażliwym organem i reaguje na bodźce wewnętrzne, a także warunki zewnętrzne, takie jak temperatura. Dlatego wskazane jest, aby zmieniać krem do twarzy i do ciała zależnie od pory roku.

Kiedy jest zimno, odżywczy krem, taki jak Odżywczy krem nawilżający na dzień NIVEA, zapobiegnie uszkodzeniu i przesuszeniu skóry.

Podczas ciepłych miesięcy lepiej stosować lżejszy krem, aby nawilżyć skórę i zapobiegać tłustemu połyskowi – wypróbuj NIVEA Care.

Jak ustalić swój rodzaj cery?

  • Umyj twarz ciepłą wodą, bez mydła czy żelu myjącego.
  • Poklep twarz ręcznikiem, ale nie wycieraj jej.
  • Pozostaw skórę do wyschnięcia przez 30 minut. W tym czasie nie dotykaj twarzy.
  • Dotknij skórę i sprawdź, czy jest gładka czy może lekko napięta, czy nos i czoło są tłuste. 
  • Jeżeli nie jesteś pewna, użyj chusteczki, skupiając się na strefie T: Otłuszczenie chusteczki wskazuję na cerę tłustą, natomiast przesuszenie na pozostałych jej częściach - skórę suchą. Cera mieszana może wykazać obie cechy.