krem-header

Znajdź krem idealny do Twojego rodzaju skóry

jak czuć się w swojej skórze komfortowo?

Stosowanie właściwego kremu – łatwo powiedzieć, ale w rzeczywistości każda skóra jest inna. Dowiedz się, jakie korzyści krem przynosi skórze i jakie produkty wybrać.

Jakie korzyści krem przynosi Twojej skórze?

Właściwa pielęgnacja wraz ze zdrowym trybem życia jest dokładnie tym, co zapewni skórze nawilżenie i energię.

Piękne słowa

cytat-keep-calm

Dlaczego należy stosować krem?

Skóra jest największym narządem organizmu i ciężko pracuje, aby chronić ciało przed wszystkimi wpływami zewnętrznymi.

Robi to dzięki naturalnemu olejowi zwanemu sebum, który jest wytwarzany przez gruczoły łojowe znajdujące się w mieszkach włosowych, a następnie przenoszony na zewnątrz, na naskórek, gdzie tworzy ochronną warstwę i zapewnia gładkość i nawilżenie skóry.

Kiedy myjemy i oczyszczamy skórę, zmywamy też sebum, pozostawiając skórę suchą, naprężoną i bardziej narażoną na działanie bakterii. Krem przywraca nawilżenie skórze i tworzy barierę ochronną. Regularne oczyszczanie i nawilżanie skóry kremem takim jak NIVEA Soft zapewni jej zdrowy wygląd.
product-stage-bg

Kremy zapewniające gładką i miękką skórę

Który krem jest właściwy dla potrzeb mojej skóry?

Potrzeby skóry mogą zmieniać się zależnie od wieku, stylu życia czy pory roku – oto jak znaleźć właściwy krem

Dbałość o skórę w czasie mrozów

uśmiechnięta-kobieta-na-śniegu

Zimny wiatr i mróz wysuszą skórę, nie pomaga także centralne ogrzewanie. Klasyczny Krem NIVEA pomaga chronić skórę przed zimnem – do zimowej pielęgnacji dodaj rozpieszczającą maskę, taką jak maseczka do twarzy NIVEA Bye Bye Dry Skin, aby skórę wygładzić i odżywić.

Ochrona skóry przed słońcem

uśmiechnięta-kobieta-na-plaży

Wysoka temperatura i wilgotność powietrza mogą sprawić, że skóra będzie tłusta lub podrażniona. Wtedy jeszcze ważniejsze jest, aby regularnie ją oczyszczać i tonizować, a także nawilżać lekkim kremem z wysokim SPF. 

Dopasowanie pielęgnacji skóry do pory roku

Skóra jest niezwykle wrażliwym organem i reaguje na bodźce wewnętrzne, a także warunki zewnętrzne, takie jak temperatura. Dlatego wskazane jest, aby zmieniać krem do twarzy i do ciała zależnie od pory roku.

Kiedy jest zimno, odżywczy krem, taki jak Odżywczy krem nawilżający na dzień NIVEA, zapobiegnie uszkodzeniu i przesuszeniu skóry.

Podczas ciepłych miesięcy lepiej stosować lżejszy krem, aby nawilżyć skórę i zapobiegać tłustemu połyskowi – wypróbuj NIVEA Care.

Jak ustalić swój rodzaj cery?

  • Umyj twarz ciepłą wodą, bez mydła czy żelu myjącego.
  • Poklep twarz ręcznikiem, ale nie wycieraj jej.
  • Pozostaw skórę do wyschnięcia przez 30 minut. W tym czasie nie dotykaj twarzy.
  • Dotknij skórę i sprawdź, czy jest gładka czy może lekko napięta, czy nos i czoło są tłuste. 
  • Jeżeli nie jesteś pewna, użyj chusteczki, skupiając się na strefie T: Otłuszczenie chusteczki wskazuję na cerę tłustą, natomiast przesuszenie na pozostałych jej częściach - skórę suchą. Cera mieszana może wykazać obie cechy. 

Zobacz także