Jak wyregulować brwi?

Jak wyregulować brwi? Brwi idealne w kilku krokach

Regulując brwi, zapewniasz sobie nie tylko schludny wygląd, ale także możesz dopasować się do obecnych w danym sezonie trendów. Jak regulować brwi, by pasowały do kształtu twarzy, typu urody i mody? Jak powinny wyglądać idealne brwi? Przedstawiamy przewodnik po stylizacji i regulacji brwi!

Regulacja brwi – podstawowe informacje

Jeszcze kilka lat temu regulacja brwi była szeroko zakrojonym zabiegiem. Brwi skubałyśmy intensywnie i skrupulatnie, bo w cenie były jedynie cieniutkie kreseczki. Dziś idealne brwi są dużo bardziej naturalne. Nie należy zbyt mocno ingerować w ich kształt, a jedynie lekko go korygować. Modę na bujne, wręcz krzaczaste brwi zapoczątkowała modelka Cara Delevingne. Natura obdarzyła Cię właśnie takimi brwiami? Dziś już nie musisz z nimi walczyć!

Jak wyregulować brwi? Należy wziąć pod uwagę z jednej strony anatomię samych brwi, ich charakterystyczne cechy, jak i kształt swojej twarzy. Aby osiągnąć idealną stylizację brwi, należy dopasować ich grubość, wzniesienie i opadanie. Do określania idealnych parametrów brwi najczęściej stosuje się metodę wyznaczania trzech linii prostych przebiegających od płatka nosa do kącików oka. W salonach kosmetycznych stosuje się jednak o wiele bardziej zaawansowane techniki wyznaczania geometrii brwi (tzw. mapping), które pozwalają uzyskać brwi idealnie symetryczne i nadające twarzy neutralny wyraz.   


Jak nadać kształt brwiom?

Aby nadać kształt brwiom możesz użyć nasączonej farbką nitki. Brwi krok po kroku wykonują tą metodą także profesjonalne kosmetyczki. Stosuje się ją przed farbowaniem brwi henną, aby upewnić się, że wytypowany kształt i długość są odpowiednie, zanim nałoży się na nie bardziej permanentny barwnik.

Jak wyznaczyć kształt brwi w 7 krokach:

  1. Najpierw wyznacz pionową linię przebiegającą przez środek czoła aż po czubek nosa.
  2. Następnie wyznacz poziomą linię stykającą z najniższymi punktami brwi u ich nasady i krzyżującą się z pierwszą z wyznaczonych linii.
  3. Kolejna linia pionowa powinna przebiegać przez najwyższe punkty brwi (na czole).
  4. Teraz należy dorysować dwie pionowe linie po bokach nosa, wyznaczające początek brwi.
  5. Czas na linie pionowe od kącików wewnętrznych oczu ku górze (przeciągnięte aż powyżej brwi).
  6. Następne są linie skośne przebiegające od płatków nosa przez zewnętrzne kąciki oczu, aż do końcówek brwi.
  7. Teraz skośne linie od płatków nosa przez środek oka, aż do punktów wzniesienia łuków brwiowych.

U nasady nosa i po zewnętrznej stronie brwi powstały punkty przecięcia linii. To właśnie one wyznaczają ramy, w których powinny znaleźć się Twoje brwi. Te włoski, które wychodzą poza narysowany schemat, należy usunąć, natomiast środek obrysu wypełnia się henną.

Jak wyregulować brwi?
Jak wyregulować brwi?

Jak zmienić kształt brwi nieco prościej? Możesz zastosować wspomnianej już metody wyznaczania trzech prostych linii od płatków nosa:

  • Cienki i długi pędzelek przykładasz do boku nosa i wewnętrznego kącika oka, a następnie zaznaczasz punkt na brwiach, który wyznacza koniec pędzelka.
  • Potem przykładasz pędzelek do zewnętrznego kącika oka (cały czas pozostawiając drugą końcówkę przy nosie) i zaznaczasz kolejny punkt, tym razem zakończenia brwi.
  • Na końcu łączysz pędzelkiem płatek nosa z miejscem załamania łuku brwiowego.

Kształt brwi wyznaczony tą metodą nie jest jednak idealny. To uniwersalny sposób, a jak wiadomo, żadna z nas nie ma uniwersalnej urody. Ten sposób na ładne brwi nie sprawdzi się u kobiet o szerokim nosie albo szeroko rozstawionych oczach. Gdyby trzymać się sztywno zasad metody trzech prostych, osoby z szerokim nosem musiałyby mocno zmienić swój kształt brwi, wyskubując większość włosków u nasady, co też nie wyglądałoby naturalnie. Analogicznie panie z szeroko rozstawionymi oczami musiałyby dorysować sobie końcówki brwi. Jak zrobić brwi tą metodą, by wyglądało to dobrze? Przy szerokim nosie punktem wyjścia nie powinien być dla Ciebie brzeg płatka, ale brzeg czubka nosa – prawy dla prawej brwi i lewy dla lewej.

Jak dobrać kształt brwi bez konieczności wizyty u kosmetyczki? W dalszej części artykułu poznasz różne kształty brwi oraz zasady ich doboru do kształtu twarzy.


Brwi a kształt twarzy

Dobranie brwi do kształtu twarzy nie musi być trudne – wystarczy poznać najważniejsze zasady i sztuczki – w końcu chodzi o to, żeby brwi tworzyły ramę twoich oczu i podkreślały atuty urody! Wiele z takich zasad jest bardzo ogólnych, ale niezwykle istotnych:
Jak wyregulować brwi?

#1 Zwróć uwagę na to, jak daleko od siebie powinny być rozstawione brwi. Tylko ten jeden element potrafi optycznie zmienić kształt twarzy! Zbyt szeroka przerwa pomiędzy brwiami sprawia, że nos wydaje się szerszy, a zbyt bliskie sobie nadają twarzy posępnego wyrazu. Jeśli masz szerszy nos, szczególnie ważne dla ciebie będzie, żeby go dodatkowo nie poszerzać.
#2 Odpowiednio dobrany punkt załamania się brwi. Najwyższy punkt wzniesienia brwi powinien przypadać na 2/3 jej długości, licząc od wewnętrznego kącika oka. W innym punkcie będzie wyglądał po prostu nienaturalnie. Z prawidłowym kształtem brwi Twoja twarz powinna wyglądać neutralnie, a brwi będą ściągać uwagę do oczu, a nie do siebie. Z kolei jeśli chodzi o samo uniesienie tego punktu, pamiętaj, że zbyt płaskie brwi dadzą smutny efekt, zbyt wysoko uniesione – efekt ciągłego zdziwienia.
#3 Nie bój się grubości! Cienkie kreski już dawno wyszły z mody! Celuj w naturalny wygląd i zapewnij brwiom większą grubość. Oczywiście – bez przesady! Zbyt grube brwi nadają twarzy srogi wygląd, ale z kolei za cienkie wyglądają jak narysowane i postarzają.
#4 Jak wyregulować brwi do Twojego kształtu twarzy? Jeśli masz raczej mocne rysy (np. wyraźnie zarysowaną szczękę), powinnaś nosić brwi o łagodnych konturach. Raczej miękkie łuki pasują twarzy owalnej, bo naśladują z natury łagodne i proporcjonalne rysy twarzy. Takie brwi to także brwi idealne do twarzy kwadratowej, bo łagodzą jej kanciasty charakter. Inaczej rzecz ma się z twarzą okrągłą – tu punkt załamania powinien być ostrzejszy, a sam kąt większy, by wizualnie wydłużyć twarz.

Prawidłowym kształtem brwi dla twarzy podłużnej jest podłużna linia z dość słabym załamaniem (jednak nie zupełnym jego brakiem). Najtrudniejszy może się wydawać kształt brwi do twarzy trójkątnej. Tu stylizacja powinna optycznie zwężać szerokie czoło, więc dobrze jest nieco zbliżyć do siebie brwi i delikatnie wygiąć je ku dołowi w odcinku do 2/3 długości. Brzmi skomplikowanie? Wyobraź sobie zatem skrzydła jaskółki. Brwi w tym wydaniu przypominają tego ptaka w locie!

Jak bezpiecznie depilować brwi?

Istnieje kilka sposobów na to, jak depilować brwi. Można to robić woskiem na gorąco, można też pęsetą, u kosmetyczki bądź w domu. Jak depilować brwi woskiem? Za pomocą patyczka kosmetycznego nałóż wosk w miejscu, z którego chcesz pozbyć się włosów, przyklej specjalny papierek i po chwili zerwij go zdecydowanym ruchem. W ten sposób możesz pozbywać się włosków od dołu i od góry brwi oraz przy nasadzie nosa. Pamiętaj jednak, że depilacja brwi woskiem jest dość drażniąca dla skóry. Łatwo też przypadkiem usunąć za dużo włosków.

Jak wydepilować brwi pęsetą? To bezpieczniejszy sposób niż wosk. Pozwala kontrolować wygląd brwi właściwie po każdym pojedynczo wyrwanym włosku. Za pomocą pęsety możesz wykonać cały zabieg albo wyrwać pojedyncze włoski, które pozostały po depilacji woskiem.

Jak depilować brwi bezpiecznie? Dobre zasady regulacji brwi mówią, by zawsze robić to na bardzo dobrze oczyszczonej skórze i sterylnymi narzędziami. Inaczej bakterie łatwo wnikną do organizmu przez drobne ranki, które powstają podczas depilacji. Uważaj na depilację woskiem, jeśli masz problemy z cerą, np. trądzik, zmiany łuszczycowe. Wosk jest wręcz zabroniony podczas stosowania terapii antytrądzikowych. Poza tym, jeśli masz gęste brwi depilacja woskiem może być bardzo bolesna i silnie podrażniająca (skóra w miejscach wyrwanych włosków może nawet krwawić). Aby złagodzić zaczerwienienie i opuchliznę po depilacji, warto schłodzić skórę np. metalową łyżeczką albo kostką lodu owiniętą w ściereczkę.

Jak wyregulować brwi?

Czym regulować brwi?

Jak wyregulować brwi?

Modelowanie brwi pęsetą i woskiem to najpopularniejsze, ale nie jedyne metody. Do depilacji brwi można wykorzystać też zaawansowany mini trymer wykorzystujący światło LED albo… zwykłą nitkę. Jak wygląda regulacja brwi nitką? Powinnaś przygotować sobie nitkę bawełnianą i uciąć ok. 20-centymetrowy kawałek. Złóż nitkę na pół i zwiąż jej końce tak, by powstała pętelka. Załóż ją na palce (wybrane dwa lub nawet cztery – to zależy, jak Ci wygodnie) i jedną ręką skręć pętelkę, by na jej środku powstała spiralka. Jak wyrwać brwi nitką? Pętelkę należy przyłożyć do skóry nad brwiami tak, by dolna nitka wyznaczała pożądaną granicę brwi. Następnie dłonią znajdującą się niżej powinnaś wykonać taki ruch ku górze, który spowoduje przesunięcie się spiralki wyżej w pętelce i tym samym wyrwanie włosków. Regulowanie brwi nitką pozwala precyzyjnie i równo wyrwać nawet najdrobniejsze włoski od góry brwi. Całość wydaje się skomplikowana, ale to tylko pozory!

Czym regulować brwi, oprócz dotąd wymienionych akcesoriów? Osoby, które boją się bólu, mogą spróbować przycinania brwi za pomocą specjalnej brzytwy lub nożyka. Jest to jednak metoda dająca bardzo krótkotrwałe efekty. Mocno zarośnięte brwi najlepiej jest wyrywać pincetą do brwi, a kiedy po kilku zabiegach włoski już się osłabią i przerzedzą, możesz sięgnąć nawet po mini depilator do brwi!


Regulacja brwi w domu a u kosmetyczki – za i przeciw

Regulacja brwi w domu jest możliwa, choć wymaga oczywiście wiedzy i wprawy. Powinnaś przyswoić sobie całą zebraną tu wiedzę, ale też zobaczyć, jak wygląda profesjonalna regulacja w praktyce. W tym celu zapoznaj się z filmami instruktażowymi udostępnianymi przez kosmetyczki i wizażystki w internecie.

Jak wyregulować brwi w domu? Wybierz dobrą pęsetę! Jej końce powinny być ostro ścięte, a krawędzie powinny się idealnie ze sobą stykać. Wyrywaj włoski tylko z dolnej linii brwi, chyba, że potrafisz wyrysować odpowiednią linię górną. Bez szczegółowego rysunku wyznaczającego geometrię brwi, regulacja od góry jest bardzo ryzykowna. Jeśli nie jesteś pewna, czy dany włosek powinnaś usunąć, czy może go zostawić, dla bezpieczeństwa nic z nim nie rób. Czasem brak tego jednego włoska tworzy tak znaczącą lukę, że dla wyrównania całości musiałabyś wyrwać kolejny włosek i kolejny… Chyba się domyślasz, jak to się zwykle kończy. Co jeszcze uwzględnić? Staraj się, by brwi zwężały się płynnie, bez nagłych przeskoków ze znacznej grubości w bardzo cienkie końcówki.


Modelowanie brwi – jak zrobić makijaż brwi?

Sama regulacja to nie wszystko. Jeśli nie nosisz makijażu permanentnego ani nie używasz henny, to powinnaś w jakiś inny sposób podkreślać swoje brwi. Metoda z samym żelem zarezerwowana jest dla posiadaczek nienagannych brwi. Jeśli masz jakieś niedostatki – kredki, cienie i inne kosmetyki kolorowe do brwi pomogą Ci je skorygować.

Podstawą jest przeczesanie brwi i nadanie im odpowiedniego, wspólnego kierunku. Następnie należy zadbać o kontur, a na końcu o wypełnienie. Kontury możesz zaznaczyć kredką, a jeśli boisz się o przerysowany efekt, użyj cienia. Kolor użytych kosmetyków powinien być zbliżony do naturalnego koloru włosków albo odrobinę od niego jaśniejszy. Najlepiej jest używać specjalnego, skośnie ściętego pędzelka do brwi, który zapewnia największą precyzję. Najszybszy efekt osiągniesz przeciągając włoski żelem nadającym kolor i jednocześnie utrwalającym makijaż brwi.

Pamiętaj też, że makijaż brwi trzeba zawsze zmyć! Podczas demakijażu twarzy przecieraj więc brwi płatkiem kosmetycznym nasączonym wybranym preparatem do demakijażu. Najlepiej sprawdzą się płyn micelarny i dwufazowy płyn do demakijażu, bo ich płynna konsystencja najłatwiej dotrze do wszystkich zakamarków pomiędzy włoskami. W kolejnym kroku, gdy myjesz twarz np. żelem i wodą, również zwróć uwagę na łuki brwiowe. Potrzyj je delikatnie palcami zarówno z włosem, jak i pod włos, by żel wymył wszystkie resztki kosmetyków do makijażu.

Jakie kosmetyki zapewnią Ci prawidłowy demakijaż twarzy i brwi?

Przeczytaj także: Demakijaż oczu – jak wykonać? oraz Demakijaż twarzy – jak wykonać go poprawnie?.

Zadziwiające, jak wiele zależy od stylizacji brwi! Ich kształt, grubość i rozmieszczenie wpływają na wyraz twarzy, a nawet optycznie zmieniają rysy. Obecnie modne są wyraźne brwi, ale przy tym naturalne. Ingerencja w ich kształt nie powinna być zatem bardzo znacząca. Martwisz się, że sama nie nadasz swoim brwiom właściwego wyglądu? Skorzystaj zatem z pomocy kosmetyczki, a gdy osiągniesz już odpowiedni efekt, drobne korekty będziesz mogła wykonywać już samodzielnie. Powodzenia!

 Jak wyregulować brwi? Brwi idealne w kilku krokach

Modne brwi – jaki kształt brwi jest obecnie najbardziej pożądany?

Jak wyregulować brwi?

Dziś modne brwi to zdecydowanie brwi grube i widoczne, jednak przy tym wyważone i dostosowane do rysów twarzy. Powinny być to dobrze wyregulowane brwi, ale nie mocno pomalowane. Jeśli masz gęste włoski bez prześwitów i nadasz brwiom idealny kształt, wystarczy, że będziesz podkreślać je bezbarwnym żelem. Jeśli możesz pozwolić sobie na makijaż permanentny, to obecnie triumfy święci metoda microshading. W tym makijażu kolor pod skórą umieszcza się w formie małych kropeczek, co daje efekt subtelnego, bardzo naturalnego ombre.

Jak zrobić idealne brwi bez drogich i inwazyjnych metod? Do kosmetyczki możesz pójść tylko raz, w celu wyznaczenia kształtu i wykonania pierwszej depilacji, a później na bieżąco korygować odrastające włoski już we własnym zakresie. Pamiętaj, że czasem docelowego kształtu brwi nie da się osiągnąć podczas jednej wizyty, bo trzeba poczekać np. na odrośnięcie włosków, które dotąd zawsze wyrywałaś i w związku z tym teraz ich wzrost jest znacznie opóźniony. W międzyczasie możesz maskować niedociągnięcia kredką. Bądź cierpliwa, a krok po kroku osiągniesz brwi idealne!