Lato: piękna skóra header

Lato nad morzem - relaks dla ciała i umysłu

Bezpieczne opalanie podczas słonecznej pogody

Sprawdź, jak właściwie pielęgnować skórę w słoneczne dni. Ciesz się każdym słonecznym promieniem i korzystaj z pięknej pogody, plażując nad morzem!

Skóra pod ochroną, czyli bezpieczne opalanie

Dla wielu kobiet delikatna opalenizna to główne źródło satysfakcji w lecie. Aby skóra nie została uszkodzona, potrzebuje uwagi i pielęgnacji. Ochrona przed słońcem, a także solidna dawka nawilżenia i ochłody są tutaj szczególnie ważne.

Lato nad morzem? Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej!

  • Zadbaj o bezpieczne opalanie i odpowiednio chroń skórę przed słońcem: Promienie UV mają na Twoją skórę bardzo negatywny wpływ. Właśnie dlatego zawsze należy chronić twarz i ciało przed słońcem. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak wybrać właściwą metodę ochrony przed słońcem.
  • Opalanie wysusza skórę i pozbawia ją jędrności. Nawilżaj skórę: w letnim skwarze traci ona dużo wilgoci. Łagodzący balsam do ciała od NIVEA ukoi Twoją skórę i przywróci odpowiedni poziom nawilżenia. 
  • Uzupełniaj płyny: Bez względu na to, czy spędzasz lato nad morzem, jeziorem, w górach czy w mieście, nie rozstawaj się z butelką wody. Twoje ciało traci dużo wilgoci z powodu zwiększonej potliwości. Latem pij dwa do trzech litrów wody dziennie, aby Twojej skórze nie zabrakło nawodnienia. 
  • Podaruj sobie chwilę, żeby ochłonąć! Latem wiele osób lubi wskoczyć pod lodowato zimny prysznic, żeby ochłodzić ciało. Ale nagły szok termiczny powoduje, że po prysznicu ciało nie oddaje wystarczającej ilości ciepła, a Ty znowu zaczynasz się szybko pocić. Dlatego lepiej wziąć letni prysznic i dłużej cieszyć się orzeźwieniem.

Opalanie tylko z kremem przeciwsłonecznym

Ochrona przeciwsłoneczna

Lato nad morzem to czas, w którym słońce praży najmocniej, zawsze stosuj więc dobrą ochronę przed słońcem. Pamiętaj, że nawet gdy niebo jest pochmurne promienie UV nie przestają oddziaływać na Twoją skórę. Zadbaj o to, by opalanie było dla Ciebie nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne. Tutaj dowiesz się więcej o odpowiedniej ochronie przed słońcem.

Opalanie nie dzieje się tylko na plaży

Opalanie

Nie musisz spędzać czasu leżąc na plaży, żeby złapać trochę słońca! Poruszając się po mieście, zwiedzając – Twoja skóra jest przez cały czas wystawiona na działanie promieniowania UV. Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu przez cały dzień, nie tylko na plaży. A jeśli zależy Ci na pięknej, złocistej opaleniźnie, wypróbuj produkty NIVEA SUN Protect & Bronze z ekstraktem roślinnym z lukrecji, który stymuluje i pobudza procesy opalania w skórze. Tutaj znajdziesz porady jak na długo zachować naturalną opaleniznę.

Lato nad morzem a alergia na słońce

Alergia na słońce to nadwrażliwość, jaką wykazuje skóra na promienie UVA i UVB. Może objawiać się zaczerwienieniem, przebarwieniami, łuszczeniem,  wysypką , opuchlizną czy pęcherzykami. Tego typu reakcje, którym często towarzyszą bóle głowy, intensywne swędzenie i pieczenie, mogą wystąpić już po 24 godzinach od momentu wystawienie ciała na działanie promieni UV.

Alergia na słońce nie oznacza jednak, że musisz całkowicie z niego rezygnować. Wystarczy, że właściwie zabezpieczysz swoją skórę, stosując np.:   NIVEA SUN Nawilżający balsam do opalania do skóry wrażliwej dla dorosłych. Zawarty w nim skuteczny system filtrów ochroni Twoją skórę przed promieniami słonecznymi i zredukuje ryzyko wystąpienia alergii. Silna ochrona i wodoodporność kosmetyku sprawią, że opalanie będzie dla Ciebie bezpieczne.

Energetyczne lato nad morzem i nie tylko!

Gdziekolwiek będziesz, wykorzystaj lato do maksimum! Szybki program fitness nie tylko doda Ci energii, ale zapewni piękną, jędrną skórę i promienistą karnację. Upał daje Ci w kość? Pokażemy Ci, jak pozostać w formie pomimo rekordowo wysokich temperatur.

Rekordowo wysoka temperatura? Podpowiemy Ci, jak się schłodzić