Lato: piękna skóra header

Lato: piękna skóra

Korzystaj ze słonecznej pogody
Lato to dla wielu z nas najpiękniejsza pora roku. Ale wysokie temperatury i słońce stwarzają prawdziwe wyzwanie dla naszej skóry. Dowiedz się, jak właściwie pielęgnować i chronić skórę.

Lato, słońce, produkt przeciwsłoneczny

Dla wielu kobiet delikatna opalenizna to główne źródło satysfakcji w lecie. Aby skóra nie została uszkodzona, potrzebuje uwagi i pielęgnacji. Ochrona przed słońcem, a także solidna dawka nawilżenia i ochłody są tutaj szczególnie ważne.

Jak zachować promieniście piękną skórę latem

  • Chroń skórę przed słońcem: Promienie UV mają na Twoją skórę bardzo negatywny wpływ. Właśnie dlatego zawsze należy chronić twarz i ciało przed słońcem. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak wybrać właściwą metodę ochrony przed słońcem.
  • Nawilżaj skórę: w letnim skwarze Twoja skóro traci dużo wilgoci. Regenerujące mleczko po opalaniu SOS od NIVEA ukoi Twoją skórę i przywróci odpowiedni poziom nawilżenia. 
  • Uzupełniaj płyny: lato to czas, kiedy nie należy rozstawać się z butelką wody. Twoje ciało traci dużo wilgoci z powodu zwiększonej potliwości. Latem pij dwa do trzech litrów wody dziennie, aby Twojej skórze nie zabrakło nawodnienia. 
  • Podaruj sobie chwilę, żeby ochłonąć! Latem wiele osób lubi wskoczyć pod lodowato zimny prysznic, żeby ochłodzić ciało. Ale nagły szok termiczny powoduje, że po prysznicu ciało nie oddaje wystarczającej ilości ciepła, a Ty znowu zaczynasz się szybko pocić. Dlatego lepiej wziąć letni prysznic i dłużej cieszyć się orzeźwieniem.

Zawsze noś przy sobie krem przeciwsłoneczny!

Lato bez końca

Wkładaj je do lodówki – to właściwa metoda przechowywania produktów ochrony przed słońcem w lecie

Nasze kremy i balsamy mają latem nowy dom. Słoiki i butelki najlepiej przechowywać w lodówce. Ma to pozytywny efekt uboczny: po każdej aplikacji otrzymujesz dodatkowy zastrzyk świeżości, która chłodzi Twoją skórę. 
Ta sztuczka z lodówką doskonale sprawdza się również w wypadku bielizny nocnej czy wkładek do butów. W lodówce znajdziesz jeszcze inne źródło zdrowej skóry: witaminy. Gdy na dworze jest gorąco, jedz dużo świeżych owoców, takich jak melony albo ananasy. Według tradycyjnej medycyny chińskiej owoce te chłodzą ciało od wewnątrz. Wysoka zawartość wody sprawia również, że skóra jest dobrze nawodniona.

Energia na lato!

Wykorzystaj lato do maksimum! Szybki program fitness nie tylko doda Ci energii, ale zapewni piękną, jędrną skórę i promienistą karnację. Upał daje Ci w kość? Pokażemy Ci, jak pozostać w formie pomimo rekordowo wysokich temperatur.

Ciesz się latem!

Zobacz także