Mity kosmetyczne Header

Mity kosmetyczne: prawda czy fałsz?

Czas obalić stare mity!

Porady udzielane przez babcię czy mamę są często sprawdzone i przydatne. Jednak niektóre można włożyć między bajki. Analizujemy dwadzieścia mitów kosmetycznych i prezentujemy najnowszą wiedzę naukową.

Prawdziwe błędy i fałszywe przekonania

Powszechne błędne przekonania

Czym jest mit?

Słowo to pochodzi z greki i oznacza błędne przekonanie, w które wiele osób wierzy bez weryfikowania go, choć przekonanie to od dawna nie znajduje potwierdzenia w aktualnej wiedzy naukowej. Dlaczego mity tak uparcie tkwią w naszej świadomości? Jednym z powodów jest fakt, że poznaliśmy je jako dzieci i nigdy o nich nie zapomnieliśmy. Tak więc powtarzamy pewne czynności w codziennym rytuale łazienkowym – tylko dlatego, że jesteśmy przekonani o ich skuteczności i się do nich przyzwyczailiśmy. Sprawdź mity na temat pielęgnacji skóry oraz włosów i odkryj przerażające błędy i nagą prawdę. Wyrzuć te fałszywe przekonania z głowy!

Mity na temat twarzy

Kto był przekonany, że pasta do zębów może pomóc na wypryski? Niektóre mity są dziełem przypadku, a niektóre przekazujemy przez pokolenia. Zebraliśmy kilka mitów na temat pielęgnacji twarzy i wyjawiamy prawdę na temat wielu błędnych przekonań.
product-stage-bg

Codzienna pielęgnacja skóry to nie mit

Mity dotyczące włosów

Na głowie mamy przeciętnie sześć milionów włosów. Istnieje ogrom mitów, jak dbać o włosy i jak przebiega ich wzrost. Co mity na temat włosów mają wspólnego z szamponem? W końcu muszą zostać usunięte. Zaczynamy!

Mity na temat ciała

Przyjrzeliśmy się kilku mitom kosmetycznym – od stóp do głów. Czy pocenie się wyszczupla? To tylko plotka. Czy powinno się pić wodę dopiero, kiedy pojawi się pragnienie? Cokolwiek okaże się prawdą – przyjmij to.

Powszechne mity

Co kryje się za powiedzeniem, że samochody to nie solaria na czterech kółkach? Odkrywamy pokutujące przekonania i obnażamy przedziwne mity kosmetyczne.

Zobacz także